1900-1945 Fine Arts: tijdschriften

veiling / Veiling 20, deel III: Woensdag 5 december 2018. Aanvang 19.00
[1900 - 1909] [1910 - 1920] [1938 - 1945]
kavel: 1910
Wendingen Maandblad voor Bouwen en Sieren - 1929
-Complete jaargang 1929. Redactie H.Th. Wijdeveld. Raffiagebonden. 1: Beeldhouwwerk van Ossip Zadkine; 2: Lebeau Glas; 3: Diego Rivera; 4: De Restauratie en Herbouw van den Toren van de St. Nicolaaskerk te IJsselstein naar Ontwerp van Wijlen Architect M. de Klerk; 5-6: Architectonische Projecten J.F. Staal; 7: Schilderwerk van Lyonel Feininger; 8: Grafisch Werk, Metaalarbeid, Binnenhuiskunst en Architectuur van J.L.M. Lauweriks; 9: Oud-Italiaanse Kunst; 10: Russisch Tooneel; 11-12: Architectuur in Plan Zuid te Amsterdam. In nieuwstaat, nog in originele enveloppe.-

verkocht € 1100.00
kavel: 1911
Wendingen Maandblad voor Bouwen en Sieren - 1930
-Complete jaargang 1930. Redactie H.Th. Wijdeveld. Raffiagebonden. 1: Rothenburg Ob der Tauer; 2: De Architectuur van Kantoor en Fabrieken van de Firma de Erven Wed. J. van Nelle te Rotterdam; 3: Nederlandsch Paviljoen te Antwerpen 1930; 4: Beeldhouwwerk van Antoine Bourdelle; 5: Luchtfoto's van Nederland; 6-7: Glasschilderingen en Koppen van R.N. Roland Holst; 8: De Bijenkorf van Dudok; 9: Beeldstatistiek; 10: Glaswerk van de N.V. Glasfabriek 'Leerdam' te Leerdam; 11-12: Het Raadhuis te Hilversum, Architect W.M. Dudok. In nieuwstaat, nog in originele enveloppe.-

verkocht € 2800.00
kavel: 1912
Wendingen Maandblad voor Bouwen en Sieren - 1931
-Complete jaargang 1931. Redactie H.Th. Wijdeveld. Raffiagebonden. Laatste jaargang. 1: Het Werk van S. Jessurun de Mesquita; 2: Nederlandsche affiches; 3: Glasramen van Joep Nicolas; 4: Landhuisarchitectuur; 5: Beeldhouwwerk van Hildo Krop; 6: Schilderwerk van Pyke Koch, Kor Postma en A.C. Willink; 7-8: Scholenbouw; 9: Standbeelden; 10: Bouwwerken van Architect Prof. E. Fahrenkamp; 11-12: Kerkbouw. In nieuwstaat, nog in originele enveloppe.-

verkocht € 1000.00
kavel: 1913
Wendingen Maandblad voor Bouwen en Sieren
-Redactie H.Th. Wijdeveld. Raffiagebonden. 4 losse nummers: 1918, nr. 3 Maartnummer, omslagontwerp Hildo Krop. Mooi exemplaar + 1920, nr. 6/7. Maskernummer. Omslaglitho R.N. Roland Holst. Kl. besch. aan hoekjes, verder goed + 1921, nr. 7/8. Omslagontwerp Lion Cachet. Enkele kleine besch. aan randen, minimaal vouwtje in midden voorplat - en een slecht exemplaar (waterschade) van 1920, nr. 1.-

verkocht € 120.00
kavel: 1914
Wendingen - Houtsnedennummer
-Houtsnedennummer, gedrukt op Japans, met bijdragen van o.a. H. Krop, E. Wichman, S. Jesserun de Mesquita, C. Lebeau, K.P.C. de Basel, J. Mankes en B. Essers. Inclusief de grote houtsnede van C.A. Lion Cachet. Omslag aan randen besch., inhoud goed + Kalender Kunstnijverheidsschool 1924. Ontwerp LB. Incl. kalenderbladen (april ontbreekt).-

verkocht € 650.00
kavel: 1915
[Ex libris. Boekcier] Vrijwel complete serie in twee reeksen jaargangen: (1) Boekcier.
-Mededeelingen van den Nederlandschen Exlibris-Kring. Jaargang 1-9. Wassenaar, N.E.K., 1932-1940, 9 jaargangen en de inhoudsopgave daarover in één band, contemporain half perkament met vergulde rug, 4to.-

verkocht € 100.00
kavel: 1916
L'Artisan Pratique. Revue Mensuelle d'Art Décoratif. 8 nummers 1912-1933
-Nummer 79, 116-118, 123, 207, 272 en 284 (jaargangen 9-25). Parijs, J. Nicolas Ainé (5x)/ René Leclerc et Cie. (3x), 1912-1933, elk ca. 20 p., rijk geïllustreerd, elk deel met los ingestoken opgevouwen patroonblad op dun papier met herhalingen van illustraties (6x ca. 70 x 100 cm., 2x ca. 50 x 65 cm.), enkele andere los ingestoken (uitvouwbare) platen, oorspronkelijk geïllustreerd omslag, folio.-
€ 70 - € 140
kavel: 1918
[Ballets Russes] La Danse no 4 1921
-Numéro entièrement consacré aux Ballets Russes. Ontwerp voorzijde Pablo Picasso. 20 pp., geniet. -

verkocht € 130.00
kavel: 1919
Lucio Fontana (1899-1968). Museumjournaal serie 9 no. 5/6, 1964
-Omslag (Willem Sandberg) met daarop centraal medaillon in zwart omringd door 24 doorgedrukte gaatjes, gesigneerd "L Fontana 64" in druk. Gebruikt voor dubbelnummer van Museumjournaal, Journaal van de Nederlandse musea voor moderne kunst, serie 9, no. 5/6, Otterloo, 1964. Net exemplaar. Ruhé/ Rigo, p. 205. Met: Museumjournaal, complete series 8 en 9, 1962-1964. Incl. serie 9 nr. 1 met omslagtekening door Kandinsky + serie 1 no. 1, juli 1955.-

verkocht € 320.00
kavel: 1920
Museumjournaal
-Journaal van de Nederlandse musea voor moderne kunst, met cover designs van o.a. Willem Sandberg. Complete jaargangen met in totaal 147 nummers van serie 10, 1964 t/m jaargang 34, 1989 + 24 nrs. van het blad onder de naam Kunst & Museumjournaal, 1989-1993.-

verkocht € 150.00