1900-1945 Fine Arts: tijdschriften

veiling / Veiling 20, deel III: Woensdag 5 december 2018. Aanvang 19.00
[1900 - 1909] [1910 - 1920] [1938 - 1945]
kavel: 1938
Afgrijs + Fox - en 2 andere
-Afgrijs nr. 2, 28 pp. Ed. Jan Dirk de Wilde, Alfred Boland en Ubu Lemereis, KNUST, Nijmegen, ca. 1985 + Fox 6, Amsterdam's only english language underground magazine, ca. 1968. bob rivera. Palantir, postbus 3945 + Trapeze. December 1987 no. 4. Erotiek vertalingen van Aldo Busi en Umberto Saba, Teatro Volturno, Utrecht. 48 pp. Geniet. Met bijlages van Theo van de Beek, Peter Bot, Olivia Ettema, Wouter Jansen, Ellen Kattenberg e.a. - en 6 pamfletten met (enkel) de tekst 'de krankzinnigheid die leven heet' op rood witte achtergrond.-

verkocht € 50.00
kavel: 1939
Alessandro Mendini - Ollo
-Rivista Senza Messaggio diretta da Allessandro Mendini. Giancares Politi Editore, Milan 1988, October, No. 146, Supplement to Flash Art No. 146. Portfolio met daarin 102 bladen. Zonder de bijgevoegde stropdas van Adriano Stucchi + Terrazzo 2. Tweejaarlijks tijdschrift over architectuur en design, red. Barbara Radice en Ettore Sottsass. In dit nr. o.a. werk van Fran Lebowitz, Ettore Sottsass, Andrea Branzi, Frank Gehry, Robert Mapplethorpe en Joseph Rykwert. -
€ 100 - € 200
kavel: 1940
Ring. Zeitschrift für Künstlerische Kultur. Heft 1-6 [= alles].
-Düsseldorf, Vereinigung Ring/ Ernst Pieper (gedrukt door Duwaer en Van Ginkel te Düsseldorf en Amsterdam), oktober 1908 - augustus 1909, 6 delen in één band, 37,(1) p. (delen 1, 3 en 5), 39,(1) p. (delen 4 en 6) en 62 p. (deel 2), met originele houtsneden van C. Fuehrmann (2x), Th. Riebicke, J. Urbach (2x), M. Lindemann (2x) en R. Gruschka (3x), voorts verkleinde uitvoeringen van posters door o.a. Fr. Kaldenbach, M. Lindemann, A. Uzarski en B. Gimpel, voorts vele vnl. fotografische (gekleurde) illustraties van penningen, textielwerk, architectuur en beeldhouwkunst, de zes delen samen gebonden als blokboek in één contemporaine bewerkt kartonnen band, 4to.-
€ 500 - € 1000
kavel: 1941
[De Stijl] Antony Kok (1882-1969). (Drie aforismen in pen).
-Drie handgeschreven aforismen genummerd I-III, zes regels (2x) en vijf regels, op twee velletjes van 8 x 5,5 cm., te weten een bonnetje van C.&A. ("C.&A. cassa 8") in druk gedateerd "Apr. 2" en een labeltje van een kledingstuk maat 50 1/2 model 01 21 van dezelfde winkel, alle drie gedateerd 8/5 '52 in pen, het labeltje met gesigneerde opdracht "Aan Jan Van Riel van ziel tot ziel Antonie Kok 8/5 '52", het bonnetje met de spreuk "Bezinning door herinnering" met dezelfde datum.-
€ 100 - € 200
kavel: 1942
De Stijl. Maandblad gewijd aan de moderne beeldende vakken en kultuur.
-Redactie: Theo van Doesburg. 3e jaargang. Leiden, (De Stijl), november 1919 - november 1920, 12 delen met (foutief) doorlopende paginering in één band, 32; 21-28; 41-104 p., met 14 platen (Bijlage I-XIV) naar o.a. Vantongerloo, Archipenko, Mondriaan, Rietveld, Oud en Picasso, oorspronkelijk rood halflinnen met houtsnede vignet door Vilmos Huszar (ontwerp 1917) en gedrukte titel op de rug, 4to.-

verkocht € 3000.00
kavel: 1943
De Stijl. Maandblad voor nieuwe kunst, wetenschap en kultuur.
-Redactie: Theo van Doesburg. 4e jaargang. Leiden, (De Stijl), januari - december 1921, 12 delen met doorlopende paginering in één band, 188 p. genummerd in 2 kolommen (behalve nr. 11, het "X-beelden (1920)"-nummer), met 20 ingeplakte platen naar o.a. Survage, Mondriaan, Fiozzi, Archipenko, Crotti, Van Doesburg, Feyninger, Hellesen, Huszar en Léger, voorts 4 platen met illustraties van Viking Eggeling en Hans Richter, oorspronkelijk geel halflinnen met bedrukt voorplat, oblong 4to.-

verkocht € 4200.00
kavel: 1944
-Redactie: Theo van Doesburg. 5e jaargang. Leiden (no. 1) / Den Haag (vanaf no. 2), (De Stijl), januari - december 1922, 12 nummers in 11 delen met doorlopende paginering in één band, 144; (145-176); 177-208 p. genummerd in 2 kolommen (behalve nr. 10/11, het "bizondere nummer" "Suprematisch worden van twee kwadraten in 6 konstrukties" door El Lissitsky), met 16 ingeplakte platen naar o.a. Vantongerloo, Huszar, El Lissitsky en Moholy-Nagy, voorts 7 tweezijdig bedrukte platen met vele illustraties naar Rietveld, Richter, Puni, Rodschenko, Mondriaan en Wils, enkele houtsnede illustraties naar Kassàk, Gräff en Malevitsch in de tekst, contemporain linnen met vergulde rug, oblong 4to.-

verkocht € 14000.00
kavel: 1945
-Redactie: Theo van Doesburg. 6e jaargang, no. 1- 2 en 5-12. Den Haag (tot en met no. 5)/ Leiden (overig), (De Stijl), 1923-1925, 10 nummers in 8 delen met doorlopende paginering (incl. de dubbelnummers 6/7 en 10/11), 1-32 en 57-168 p. genummerd in 2 kolommen, met 1 uitslaande plaat naar Gräff, 13 ingeplakte platen naar o.a. Van Doesburg, El Lissitsky, Rietveld, Mondriaan, Man Ray en Brancusi, voorts 2 tweezijdig bedrukte platen met vele illustraties naar Van Doesburg, C. van Eesteren en Rietveld, vele illustraties naar o.a. Domela Nieuwenhuis, Kiesler en Saga in de tekst, oorspronkelijke uniforme, geniete omslagen, voorheen eenvoudig samengebonden met papieren strook op de rug.-

verkocht € 7500.00