1-110 Kinderboeken

kavel: 98
Arlequin's Bont A-B Boek
-J. Schenkman. Amsterdam, C. Theod. Bom, ca. 1860. 24 tekstp. met 24 gelith. letters. Matig maar compleet ex. met vernieuwde rug en schutbladen, hapje uit laatste pagina met min. verlies van tekst en vocht aan marges van het voorplat + Sancho Panza. Amsterdam Boek-, Kunst- & Handelsdrukkerij vh Gebr. Binger. Herbonden met gebruik van orig. platten + De Groote Poppen Vergadering te Utrecht. Met bijschriften van F.H. van Leent. Utrecht, J.G. Broese, (1889), (18) tekstpag., gelithogr. titelpag., 9 gelithogr. platen in kleur door J.L. Scheidel. Vernieuwde schutbladen, wat los in band - en 2 andere.-

verkocht € 90.00
kavel: 99
Leven en bedrijf van Daniel Dom genaamd Domme Daan
-Een berijmd verhaal voor de jeugd. Leyden, A.W. Sythoff, 1863. 28 p. met 16 met hand ingekleurde gravures. Met kinderhand geschreven tekst op schutblad, gedat. 1877, verder goed ex. + De Wonderbare Historie van den dapperen kapitein Jan Kanon geboren te Amsterdam. Neef van "Den Man met het Houten Hoofd". Manuel naverteld door R. Koopmans van Boekeren. Versierd met 12 gekleurde platen naar Gustave Doré. D. Noothoven van Goor, Leiden, 39 pp. Wat smoezelig ex. met lichte vochtschade aan rechtermarge voorplat + Het groote Prentenboek met kleine verhalen door Evangeline. Leyden, Sythoff, ca. 1860. Buitenzijde wat sleets, verder goed - en 1 andere.-

verkocht € 220.00
kavel: 100
Prentenboek tot Vermaak en Onderwijs voor Kinderen
-Eerste en Tweede deeltje in 1 band. Amsterdam, de erven H. van Munster en zoon, 1819. 26;26 p. + De Komiek, of stof tot lagchen, in proza en poezij. Met platen. Amsterdam, G. Theod. Bom, 1845. 400 p. In latere eenvoudige papieren band met linnen rug - en 7 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 101
[Kinderprentenboeken] Lot van 15
-Wat de Klok vertelt. Met versjes van Mevr. Joh. W. Kerkmeyer-Bakker. Almelo, W. Hilarius Wzn, ca. 1900. Oblong, in halflinnen. Wat verweerd ex. + nog een in andere druk, in matige staat + Hand aan Hand door het Dierenland! Met 30 platen van Franziska Schenkel en Rijmpjes van A.F. Pieck, ca. 1900. 4to, in halflinnen. Wat sleets aan randen - en 13 andere soortgelijke, meest in gebruikte staat.-

verkocht € 70.00
kavel: 102
[ABC-boeken] Bloemen en Bladen. Letterkransje voor Lieve Kinderen
-Met platen, Groningen, R.J. Schierbeek, 1847. Kl. 4to, in eenvoudig kartonnen bandje uit de tijd met vernieuwde rug. Binnenzijde schoon. Charmant ABC-boekje + Vaderlandsch A-B Boek van 1781. Mr. J.H. Swildens met versjes van Dr. E. Laurillard. Amsterdam, Jan Leendertz en Leiden, A.W. Sijthoff, [1871]. Herbonden in halflinnen blauwe band. Bladen los, maar compleet + A is een Aapje. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1890. Oblong. Voorzijde vlekkig - en 3 andere in wisselende staat.-
€ 75 - € 150
kavel: 103
[Franstalige kinderprentenboeken] Lot van 15
-Le Premier Livre Illustré de mes petits enfants par A. des Tilleuls. Paris, Bernardin-Béchet, 1878. 4to, in halflinnen (rug wat sleets) + Les Commandements du Grand-Papa et ses défenses par P.-J. Stahl. Dessins par Lorentz Froelich, gravures par Matthis. Bibliothèque d'éducation et de récréation. J. Hetzel & cie, Paris, ca. 1878. Met 30 platen. Sleets ex. - en 2 andere uit dezelfde reeks + Les Petites Filles Modelles par la Comtesse de Segur. Illustrations de Simone d'Avène, 1941. 157 p. - en 10 andere.-

verkocht € 60.00
kavel: 104
[Franse kinderprentenboeken] Lot van 13
-La boulangere a des écus. Bibliothèque et magasin d'éducation et de recréation. J. Hetzel, Paris, 1894. Platten wat vlekkig, vernieuwde schutbladen, pagina's prof. opnieuw ingezet met strookje papier + ABC Grand Duc. Imagerie d'Épinal-Pellerin. 8vo, geniet, ca. 1910 + Histoire d'une Allumette. Imagerie Pellerin, ca. 1900. Voor- en achterzijde los van de niet - en 10 andere.-

verkocht € 80.00
kavel: 105
-Het Boerenleven. Nieuwe Nederlandsche Kinderboeken. Haarlem, I. de Haan, ca. 1880. 8vo, met 8 eenzijdig bedrukte gelith. platen + 2 kleurvarianten van Zangvogels uit dezelfde reeks + De deugd verheugt het hart. Verhalen voor de jeugd. Sibrand van Dissel. P. Engels, Leyden, 1864. In later pap. bandje + Kinder Album met versjes van J.J.A. Goeverneur. Utrecht, Gebr. van der Post, ca. 1884. Strookje papier op rug en linkermarge voorplat, verder vrij goed ex. + Wie gaat er mêe op reis door Nederland. Jan Muis, Haarlem, J.M. Schalekamp en G van den Berg. Oblong in halflinnen. Rug en randen met wat vochtschade - en 9 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 106
[Kinderprentenboeken] Lot van 13
-Tafereelen uit de geschiedenis des Vaderlands, tot nut van groot en klein; vermakelijk voorgesteld door Mr. J. van Lennep & Compagnie. Gebrs. Koster, Amsterdam, 1899. Met 37 platen + Eerste en Laatste. El Pintor. Corunda, Amsterdam, 1943. 16 p. + Nieuw St. Niklaasboek door tante Frankie, Adri Ladenius, Almelo, W. Hilarius Wzn., ca. 1890. 4to, in vernieuwde band met orig. voorplat - en 10 andere.-

verkocht € 120.00
kavel: 107
[ABC-boeken] Hochdeutsches reformirtes ABC- und Namen-Büchlein
-für Kinder welche anfangen zu lernen. Neue verbesserte Ausgabe. Met geïllustreerd ABC als frontispice en 4 kleine houtsnedes. Philadelphia, Schäfer und Konradi, (ca. 1832). In orig. halflinnen bandje. Wat los in band, licht vlekkig - toegevoegd: Floegels Geschichte des Grotesk-Komischen. Friedrich W. Ebeling, mit 41 Bildtafeln, 5e dr., Leipzig, H. Barsdorf, 1888. Rug ontbr., platten los. Alle litho's aanwezig, incl. een beweegbare litho van een Poppen-Komödie - en 2 andere.-

verkocht € 60.00