1-110 Kinderboeken

kavel: 11
Sinterklaas
-St. Nicolaas komt. Uitgave van De Haas & Van Brero, Apeldoorn, ca. 1900. Reclame-uitgave, 6 pp. 8vo. *Zeldzaam + Sinterklaasfolder J. Christiaans Woninginrichting, Haarlem, ca. 1900 + Van een zwarte Does door J.T. Heins, plaatjes door Ajo. Alkmaar, gebr. Kluitman, ca. 1920 + Het Sinterklaasboek voor Broer en zus. Amsterdam, Meulenhoff, ca. 1920. Ills. Freddy Langeler - en Surprise-rijmpjes. Uitg. mv. Appeldoorn-Moret, 's Hage-Rotterdam, ca. 1960.-

verkocht € 120.00
kavel: 12
[Sinterklaas] Sint Nicolaas
-Ca. 1925, auteur en uitgever onbekend. Tekeningen Rie S. 24 pag. Geniet, met 8 volpagina kleurenillustraties. Eerste zin: "'t Was 2 December. Hé, wat gezellig was het in de huiskamer. Lekker snorde de kachel." Uiteindelijk maakt de Sint een rondvlucht in een KLM-vliegmachine. Net ex. + St. Nicolaas. Auteur en uitg. onbekend. Op voorzijde geprint nummer '523'. Ca. 1925. 10 pp. Geniet + Sint Nicolaas en zijn knecht. Uitgave J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1907. Omslag beschadigd aan rug en randen, versozijde met kleurpotlood. Laatste pag. scheurtje. Matig ex. - en 1 andere (die-cut) uitgave.-
€ 70 - € 120
kavel: 13
Alice in Wonderland
-Twee levensgrote speelkaart-soldaten, gebruikt voor de tentoonstelling Alice in Wonderland 150 jaar in Museum Meermanno | Huis van het Boek, Den Haag. -

verkocht € 240.00
kavel: 14
Lot van 5: Deugd en vreugd, geschetst in tafereelen uit het kinderlijk leven
-Een leer-, lees- en prentenboek voor de jeugd door G. van Sandwijk, opnieuw bewerkt door M.H. Kluitman, met 12 gekleurde platen + Kinderpoezie voor het Prentenmagazijn, G. van Sandwijk, met 12 gekl. platen + Uit het plantenrijk. Vertellingen van Boomen, planten en bloemen. G. van Sandwijk, opnieuw bewerkt door J.J.A. Goeverneur. Met 12 gekl. platen + De dierenwereld. Of beschouwingen der levende, bezielde wezens onzer aarde. Met 20 gekl. platen + Uit het plantenrijk. Vertellingen van Boomen, planten en bloemen door J.J. A. Goeverneur. Met 12 gekl. platen. Met schoolprijs. Alle Leiden, D. Noothoven van Goor, ca. 1867-69. 4to, in roodlinnen band met vergulde bandtekening. -

verkocht € 160.00
kavel: 15
Le Livre des Mille Nuits et Une Nuit
-1926 Paris, Piazza, 1926-1932. 12 vols, 4to, gebroch., in orig. geïll. papieren banden in slipcase. Vertaling J.C. Mardrus, geïllustreerd met 144 pochoirs van Léon Carre met 85 tekstversieringen door Mohammed Racin. -

verkocht € 400.00
kavel: 16
Alice in Wonderland
-Houten theater met katoenen gordijnen en 4 losse marionetten: Alice, het Konijn, de Hartenkoningin en een speelkaart-soldaat. Handgemaakt en -beschilderd door Danilo Sartoni, Ravenna. Afmetingen theater: 54,5 x 49,5 x 22 cm. Hoogte marionetten 12,5 cm. Bovenstuk theater afneembaar.-

verkocht € 490.00
kavel: 17
[Christoph von Schmid] Zeven Nederlandse edities
-(1) Agnes, of de kleine luitspeelster. Met platen. Amsterdam, G.J. A. Beijerinck, 1850. 124 (2) p. 8vo. Fris ex. (2) De Beatus-kluis, een belangrijk verhaal voor de jeugd. Grave, I.R. van Dieren, 1835, IV,312 p., met gelithografeerde titelpagina, oorspronkelijk bedrukt karton (karton gebruind, voorplat los).-

verkocht € 130.00
kavel: 18
[Robinson Crusoë] D. Defoe, Het Leven en de Wonderbare Gevallen van Robinson Crusoe, 1752
-Het leven en de wonderbare gevallen van Robinson Crusoe, behelzende onder andere ongehoorde uitkomsten, een verhaal van zyn agt en twintig jaar verblyf op een onbewoond Eiland + [Idem], Tweede deel, behelzende, behalven een verhaal van het gepasseerde op zyn eilandt geduurende zyn afweezen, zyne tweede togt + [Idem] Derde deel, bestaande in ernstige aanmerkingen, over syn leven en wonderbaere gevallen: benevens syne beschouwing der Engele waereld. Amsterdam, Jan Morterre, 1752, kl. 8vo, 3 dln. in 3 bdn., xiv,730;viii,608; xx, 678 pp., halfleer & halfmarokijn, 2 frontispices, 26 platen en 1 (van 2) uitvouwbare kaarten.-

verkocht € 130.00
kavel: 19
[Arthur Rackham] Peter Pan in Kensington Gardens
-J.M. Barrie, London, Hodder and Stoughton, ca. 1920. 4to met 24 kleuren ills., z/w ills., alle door Rackham. In origineel stofomslag. (Lichte gebruikssporen). Goed ex.-

verkocht € 150.00
kavel: 20
B. Midderigh-Bokhorst (1880-1972)
-Wandplaat Jeugd I: 't Gescheurde broekje. 1936. Ingelijst in passe-partout onder glas. Lijst 59,5 x 58 cm + uit de reeks Jeugd II: 't Snoepstertje + Bloemenvriendjes + Jeugd III: Sneeuwbal + Jeugd IV. Moederdag, alle onder passe-partout - en 2 andere.-

verkocht € 120.00