1-110 Kinderboeken

kavel: 21
Vier Engelstalige titels: (1) Upside Down; or, Turnover Traits.
-From original sketches, by the late William Mc. Connell, with illustrative verses by Tom Hood. Londen, gedrukt door Wertheimer, Lea, and Co. voor Griffith and Farran, 1868, 37,(3) p., met 15 handgekleurde platen, oorspronkelijke gelithografeerde platten met linnen rug, 4to.-

verkocht € 120.00
kavel: 22
[Die-cut] Roodkapje
-Agatha's Pantomime Prentenboeken no. 3. Agatha (= Reinoudina de Goeje). Amsterdam, Jacs. G. Robbers, (1893). Lithografie Van Leer & Co., 31 x 24 cm.-

verkocht € 100.00
kavel: 23
Lot van 4: kinderboeken met versjes en illustraties, ca. 1900
-Ruth A. Hobson, The Daisy. Great-Grandmothers book. London, Blackie & Son Limited, ca. 1900. Halflinnen met illustratie op voorplat en titel in goudopdruk op rug. Oblong, 65 pp. Gebruikssporen aan hoeken van de boekband, verder goed + Walter Crane, Theo Marzials, Pan-pipes. A book of old songs. London, Gerorge Routedge and Sons, 1892. 2e ed. Kleurengravures van Edmund Evans. 4to, 52 pp. Gebruikssporen + 2 andere.-
€ 60 - € 110
kavel: 24
[Pop-up] Lustiges Automaten-Theater
-Ein Ziehbilderbuch von Lothar Meggendorfer, Verlag von J.S. Schreiber in Esslingen bei Stuttgart, ca. 1890. Om en om tekst en prent met beweegbaar mechaniek. Platen: (1) Das Negergigerl. Enkel de duim rechterhand ontbr., krant, pijp, mond en ogen intact. (2) Der Tanzmeister. Compleet en goed werkend. (3) Der Schneider. Trek-kartonnetje halverwege weg, mechaniek compleet. (4) De Sonntagsjäger. Geweer los maar intact, verder goed. (5) Die Sängerin. Klein scheurtje bij trekkarton, mechaniek goed en compleet. (6) Der Photograph. Goed en compleet. (7) Die Elsässerin. Compleet, kat en arm bewegen, melkkarnen en hoofd niet, maar alles aanwezig. (8) Die Mohrenwäsche. Compleet en goed. -

verkocht € 380.00
kavel: 25
19e-eeuwse kinderboeken Frankrijk
-Le livre du premier age, par Mme Dufrenoy. Paris, Alexis Eymery, 1823. 128,(2) pp. Halfleer. Met frontispice, titel met gravure, en 4 platen. Bandje sleets, rug & enkele pp. met besch. + Les enfants studieux (...). 14e editie. Paris, P.-C. Lehuby, z.j. 179 pp. Linnen met nieuwe schutbladen. Frontispice, titel met vignet, 3 platen. Scharnier voorplat gespleten, wat roestvlekkig + Oeuvres de Regnard. Tome cinquieme. Paris, Pierre et Firmin Didot, 1801. 252 pp. Halfleer met vergulde rug. Enkele pp. hoekje beschadigd, verder goed - en 1 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 26
19e-eeuwse kinderboeken Nederland
-Gumal en Lina, eene geschiedenis tot nut en vermaak der jeugd (...) door Kaspar Friedrich Lossius. Tweede deel. Amsterdam, Van Vliet en Van der Hey, 1801. 353 pp. Halfleer met vergulde rug. Met gegraveerd frontispice. Rug besch. aan bovenkant en scharnier voorplat, stempels en stickers op voorste schutbladen, marginaal scheurtje frontisp., oude naam op titel, enkele pp. vlekkig + Merkwaardige reizen in en door vreemde werelddeelen. J. Glatz. Eerste deel. 3e druk. Amsterdam, M.H. Helmig, 1825. 198 pp. 19e-eeuws karton. Met gegraveerd frontispice en 3 platen, alle oudtijds handgekleurd + Vermaking van Moeder de Gans in sprookjes en vertellingen. Met een voorwoord uit de "Camera Obscura" van Hildebrand. Tweede druk. Met 8 platen. Deventer, H.J. ter Gunne, (1879). VI,197,(2) pp. Geïllustreerd halflinnen. Band sleets langs randen, gebruind. -
€ 70 - € 120
kavel: 27
Michiel Adriaansz. de Ruyter + Het leven en den arbeid van den Apostel Paulus
-Twaalf tafereelen uit het leven van Michiel Adriaansz. de Ruyter, 1882 + Twaalf Tafereelen uit het leven en den arbeid van den Apostel Paulus, 1884. H. De Hoogh & Co, Amsterdam, H.H. Blankenberg Jr. 12-bladige leporello uitgaven met elk twaalf opgeplakte gelithografeerde plaatjes. -

verkocht € 130.00
kavel: 28
Pop-upboeken
-The Animated Pinocchio, by Marion Merrill. New York, The Citadel Press, 1945. Ringband met stofomslag. Opdracht in pen op titel, s.o. besch. Met 3 pop-ups + Peter Pan en relief, de Walt Disney. Agence Française de Presse, 1955. Met 5 pop-ups. Enkele pop-upfiguurtjes deels los, verder goed + Davy Crockett en relief, de Walt Disney. Société Parisienne d'Édition, 1957. Met 5 pop-ups. Een pop-upfiguurtje deels los, verder goed + Ali Baba et les quarante voleurs en relief et en musique. Jacques Provins, Michel Mery e.a. Mulhouse, Editions Lucos, 1957. Met 6 pop-ups - en met nog 12 Engelstalige, 7 Franse en 2 Italiaanse andere.-

verkocht € 130.00
kavel: 29
[Pop-up] Lot van 8: Tip + Top, 1961-1965
-Vojtech Kubasta. Praag, Artia. 5 Nederlandse uitgaven, 2 Franse en 1 Duitse. O.a. Tip + Top op de boerderij, 1961 + Tip + Top im walde, 1962 + Tip + Top dans la lune.-

verkocht € 110.00
kavel: 30
[Pop-up] Vojtech Kubasta, 1958-1975
-Praag, Artia. Sprookjesboeken met pop-ups uit de jaren 50, 60 en 70. O.a. Assepoester, 1959 + Roodkapje, 1961 + Hans und Gretel, 1970 + Sneeuwwitje, 1958/ 1961/ 1967/ 1970 + Drie kleine biggetjes, 1971. Mist een onderdeel. Exemplaren in het Tsjechisch, Frans, Engels, Spaans, Italiaans en Russisch.-

verkocht € 110.00