1-110 Kinderboeken

kavel: 31
[Pop-up] Vojtech Kubasta, 1960-1991
-T. Gubig, S. Kopcke, Pop Up. Die driedimensionalen Bücher des Vojtech Kubasta. Berlijn, 2003. 96 pp. + 13 sprookjesboeken met pop-ups. Praag, Artia. O.a. Das feuerzeug, 1964 + Table, lay yourself!, 1960 + Latajacy Kufer, 1991. 21 x 26 cm. -

verkocht € 95.00
kavel: 32
[Beweegbare boeken] Kinder Haggadah
-Ills. en tekst Erwin Singer, ca. 1936. Volledig Hebreeuwse uitgave met beweegbare mechanismen (waarvan een wat zwak, maar compleet). Platten met enkele slijtageplekken, lichte gebruikssporen. -

verkocht € 70.00
kavel: 33
Geschiedenissen der Vereenigde Nederlanden. Voor de Vaderlandsche Jeugd.
-Met plaaten en portraiten [Door Jacobus Kok en Jan Fokke]. Amsterdam, J. Allart, 1783-1795, 25 delen, ca. 250 p. per deel, in deel 25 de algemene index, met handgekleurde, gegraveerde kaart in deel I, 1 extra uitslaande gegraveerde plaat van een zeeslag door Bendorp (dl. XIV), 155 gegraveerde platen en 121 gegraveerde portretten (incl. 2 extra), contemporain uniform halfleer, vergulde en geribde ruggen met marokijnen titelschildjes, 12mo.-

verkocht € 300.00
kavel: 34
Insteekfiguren
-Jean A. Mercier. Sylvie & Jackie, poupés découpées. Paris, Marcus éditeur, z.j. Kartonnen platten met figuren van Sylvie en Jackie en 4 bladen met papieren accessoires. Rug losgaand, verder goed en ongebruikt + Trajes populares de España. Zonder uitgever of datum. Mapje met 15 figuren in Spaanse klederdracht + Vertel-materiaal voor het flanelbord: Rood Kapje. Utrecht, Jack van Eyden & Zn, z.j. Map met 26 papieren figuren (map met 1 flap los) + idem, Klein Duimpje - en 8 andere boeken + losse figuren.-

verkocht € 70.00
kavel: 35
Lot van 5: 19e-eeuwse kinderboeken met verhalen, vertellingen en natuurkundige mengelingen
-(1) Natuurkundige mengelingen voor jonge lieden. Johannes Noman. Zaltbommel, 1827, met 7 (van 8) handgekleurde gravures. (2) Lees-geschenk bestaande in verhalen en gesprekken tot nut en vermaak der jeugd. J.H. du Sart. Amsterdam, Schalekamp en Van De Grampel, 1829. Titel met geïll. vignet door Sluyter naar Oosterhuis en 2 gravures over de volle pagina. Mee ingebonden: Buitengewone Eere-Prijs aan J.T. Mansvelt Beets. Den Haag, 1831, en ondertekend door Van der Burgh en Beekman in inkt. (3) Nuttige en aangename vertellingen voor de jeugd, A. Jais. Amsterdam, Schalekamp & Van De Grampel, 1832. Titel met geïll. vignet door P. v.d. Meulen naar J. Tamboer en 2 gravures over de volle pagina. (4) Zoo gaat het in de kinderwereld! Uit de papieren van J.A.C. Löhr door M.M. Haarlem, Wed. A. Loosjes Pz., 1824. Geïll. frontispice en 2 andere platen door D. Veelwaard naar H. Oosterhuis. (5) De schatkamer voor kinderen. Pierre Blanchard (vertaald door) J.W. Bussingh. Dordrecht, Blussé en Van Braam, 1823. Geïll. frontispice en 7 platen met telkens 2 afbeeldingen, alle in kopergravure; in kl. 8vo en 12mo en alle met gebruikssporen; in goede staat. Interessant lot.-
€ 80 - € 160
kavel: 36
Lot van 6: 19e-eeuwse kinderboeken met verhalen; deels met plaatjes
-(1) Welsmakende en onschadelijke lettervruchtjes, inhoudende: aangename verhalen en nuttige onderwerpen (...) aan de leerzame en leesgierige jeugd van Nederland aangeboden. Amsterdam, H. Gartman, [1818]. 6 handgekleurde kopergravures. (2) Maurits van Dallenstein. P. Joling Oz. Delft, A. van Alphen, [1837]. Titel met groot vignet, gelithografeerd door Desguerrois naar J. Steyn en 3 kopergravures over de volle pagina. (3) Nieuwe leerryke verhaalen. W.G. Reddingius. Dordrecht, A. Blussé en Zoon, [1815]. Titel met geïll. vignet + 3 kopergravures over de volle pagina. (4) Altijd gelukkig! of de geschiedenis van Feliks en zijne zuster Serena. G. Engelberts Gerrits. Amsterdam, Schalekamp, Van De Grampel en Hanssen, 1824. Titel met groot vignet door Hoogkamer naar Oosterhuis + 2 gravures; opdracht aan prijswinnares (gesigneerd in hs.) mee ingebonden. (5-6) 2 kleine gebrocheerde verhaaltjes met papieren omslag, waarvan een met gedeeltelijk gekleurde plaatjes. Alle met gebruikssporen in kl. 8vo en 12mo in redelijke tot goede staat.-

verkocht € 175.00
kavel: 37
[Goochelen/ Transformatie] 4 titels: (1) Bosco, de toovenaar in Holland
-of De ontdekte geheimen aller toovenaars en goochelaars, bevattende 200 der meest verrassende kunststukken uit het gebied der goochelarij, der tooverij, van het magnetismus, der optica, der physica, der vuurwerkkunst en der symphatie. Naar het Hoogduitsch, Tweede Nederduitsche uitgave. Amersfoort, Johs. van Wermeskerken, z.d. (ca. 1850), 96 p., met houtsnede frontispice portret en titelportretje, oorspronkelijk bedruk omslag, klein 8vo.-

verkocht € 250.00
kavel: 38
Lot van 6: 19e-eeuwse kinderboeken met verhalen en gedichtjes
-(1) Het eerste boekje van mijn lieven jongen. Gevolgd naar het Engelsch [vermoed. vertaling van My Boy's first book, London, 1840]. Leiden, P.J. Trap, [1848], met 5 kleurenlitho's w.o. een voor de titel. (2) Gedichtjes voor de Nederlandsche jeugd. [Red. W.H. Warnsinck]. Utrecht, J.G. van Terveen en Zoon, 1840, titel op voorplat, titelblad met vignet door Velijn naar C. Portman met 5 kopergravures. (3) Jeugd en Deugd of het voorbeeld der kinderen op Rozendaal. H. Muller. Haarlem, Wed. A. Loosjes Pz., 1840, titel op voorplat, titelblad met ovaal vignet geïll. door J.A.R. Best en een gravure voor de tekst. (4) Nuttige en leerzame verhalen voor de vlijtige jeugd. Amsterdam, R.J. Berntrop, 1810, 4 handgekleurde gravures door W.I. Strunek naar F. de Ruyter. Gesigneerde prijsopdracht voor de titel mee ingebonden. (5) De Bijbel in het leven. Een volksboekje door de schrijfster van het Bijbelsch dagboekje voor kinderen. Amsterdam, H. Höveker, 1854, 6 gravures over de volle pagina. (6) Abt de l'Epée en zijn Kweekeling. Haarlem, Erven F. Bohn, 1835, voorplat met titel, titelblad en 6 litho's over de volle pagina. Div. formaten, de meeste met meerdere platen. Alle met lichte gebruikssporen.-

verkocht € 100.00
kavel: 39
Lot van 6: 19e-eeuwse jeugdboeken en didactische werkjes
-(1) Buffon voor de Jeugd. Natuurlijke geschiedenis der viervoetige dieren (vertaald door) Dr. J.A. Stamkart. Amsterdam, Hendrik Vleck, 1862. Groen-linnen band, titel op rug en naam auteur op voorplat, titelblad met vignetje, platten blindgestempeld, 8 handgekleurde gravures over de volle pagina. (2) Museum voor de Nederlandsche Jeugd (...). C. van der Vijver. Amsterdam, J.C. van Kesteren, perkament, 4 handgekleurde kopergravures over de volle pagina. (3) Beschrijving van de stad Haarlem voor jonge lieden. Cornelis de Koning L.d.z. Leiden, D. du Mortier en Zoon, 1809. XVI,243 pp. (4) Levensschetsen van Vaderlandsche mannen en vrouwen, uit de zuidelijke Provinciën. [H. v.d. Heuvel]. Maatschappij tot nut van 't algemeen. Leiden, Deventer en Groningen, D. du Mortier, J. de Lange en J. Oomkens, 1828, samengebonden met Levensschetsen van personen (...). Idem, 1838. IV,113,(2) en IV,130,(1) pp. (5) Wenken voor Opvoeding, in trekken uit de huwlijksgeschiedenissen van Willem ter Velden en de timmerman Goedhart en hunne huisvrouwen. Mij. tot nut van 't algemeen. Amsterdam, 1837. (6) Handleiding tot de schrijfkunst naar vaste regelen (...) Mij. tot nut van 't algemeen. Leiden, Deventer en Groningen, D. du Mortier, J. de Lange en J. Oomkens. Alle compleet, meerdere met handgekleurde plaatjes en alle met gebruikssporen.-

verkocht € 80.00
kavel: 40
Lot van 5: 19e-eeuwse kinderboeken en jeugdboeken
-(1) Zoo gaat het in de kinderwereld!. Uit de papieren van J.A.C. Löhr door M.M. Haarlem, Wed. A. Loosjes, 1824. Opnieuw gebonden, half-leer, gemarm. platten met titel, opgeplakt, 3 kopergravures over de volle pagina, waarvan een voor de titel, gegraveerd door D. Veelwaard naar H. Oosterhuis. (2) Voorbeeldige kinderen, of levensschetsen voor kinderen van zes tot twaalf jaren. Amsterdam, Schalekamp, Van De Grampel en Bakker. Titelblad met vignet door W. Schults, 3 gravures over de volle pagina. (3) Vertellingen van Moeder de Gans. Zeer dienstig voor de jeugd. Amsterdam, G. Roos, 1820. Geïll. frontispice door H. Laemink, titelblad met vignetje, 12 gravures over de volle pagina. Rug ontbreekt, los in band, platten besch. (4) Lofzangen in onrijm voor kinderen door mevrouw Barbauld (vert.) J. Teissedre l'Ange. [Uit het Engelsch opnieuw vertaald in het Fransch, Neder- en Hoogduitsch]. Leiden, A. en J. Honkoop, 1822. (4),189,(3) pp., tekst in twee kolommen, Nederlands en Duits. (5) Brieven voor min en meer gevorderde jonge lieden (...) Bataafsche Maatschappij tot nut van 't algemeen. Leiden, D. du Mortier, 1800. 2 delen in een bandje, gekartonneerd, 2x titel met vignet, XII,100 + VIII,95 pp. 8vo en kl. 8vo, alle met gebruikssporen.-
€ 70 - € 120