1-110 Kinderboeken

kavel: 41
Lot van 4: schoolboeken, natuurkunde, nat. historie, geografie 18e en 19e eeuw
-(1) Beginselen der land-beschryvinge tot het gebruik der jongheyd in het Nederland, getrokken uit M. Buffier. Gend, Wed. Jan Meyer, [1773]. Kl. 8vo, half-leer, opnieuw gebonden, titel met vignet, 301,(5) pp., gemarm. platten, naam voorm. eig. in hs. op schutbladen. (2) Grondbeginselen der aardrijkskunde in vragen en antwoorden (bovenstaand de Franse titel). J.W.L.F. Ippel. Amsterdam, Schalekamp, Van De Grampel en Hanssen, 1825. Papiergebonden, compleet met 6 uitslaande gekleurde kaarten in kopergravure (wereld- en werelddelen + Nederland). Div. kaarten met rafelrand; verder goed ex. (3) Natuurkundig schoolboek, 2e deel. Leiden, Deventer en Groningen, D. du Mortier, De Lange, Oomkens, 1812. Perkament, titel met vignet, los in band; matig ex. (4) Korte Natuurlijke Historie der dieren. Voor de jeugd. T. Kuyper Ez. Haarlem, Erven F. Bohn. Compleet met 8 litho's, zeer fijn handgekleurd. Alle kl. 8vo.-

verkocht € 100.00
kavel: 42
[Pop-up] Editions Lucos Mulhouse, 1943-1980
-Pop-up boekjes met fabels, sprookjes en historische vertellingen, meest Franstalig. 18 boekjes uitgegeven door Editions Lucos, de meeste geïllustreerd door Gildas, jaren 50 + Hank Hart, Mother Goose, Magic window. Animated Book Company Inc. New York, 1943 + Karl Simunek, Les mille et une nuits, Collection Surprise. G. Loewensohn, Fuerth, 1950 + nog 7 andere.-

verkocht € 90.00
kavel: 43
[Pop-up] Disney, Goscinny, e.a., 1962-1990
-17 pop-up boekjes van Disney. O.a. Bambi, 1962. Mickey Mouse als filmster, 1970 + Morris, Goscinny, Lucky Luke & Western Circus. Dargaud, Kortrijk, 1973, 1e druk + Uderzo, Goscinny, De reizen van Asterix. Dargaud, Kortrijk, 1974 + Lewis Carroll: Alice’s adventures in wonderland, Macmillan Publishers Ltd., 1980 + nog 4 Alice pop-ups. Karton, enkele met lichte gebruikssporen, pop-ups zijn alle in goede staat en compleet, in versch. talen, ca. 21 x 27 cm.-

verkocht € 150.00
kavel: 44
[Blauwe bandjes] Jules Verne Wonderreizen
-40 delen uit de reeks. 5 delen uitgegeven door Jacs. G. Robbers, Rotterdam, z.j.; overige: Amsterdam, Elsevier, 1908-1916 (deels z.j.). In uniform blauw linnen met vergulde titel op voorplat en rug.-

verkocht € 180.00
kavel: 45
[Arthur Rackham] The Sleeping Beauty + Moeder de Gans
-The Sleeping Beauty. Told by C.S. Evans. Ills. Arthur Rackham. London, William Heinemann, 1920. 110 (2) p. Halflinnen. Rug deels open op de kneep, verder goed + Moeder de Gans. Baker-en kinderrijmpjes. Marie Hildebrandt. Platen van Arthur Rackham. Amsterdam, van Holkema & Warendorf, ca. 1915. Band Elias P. Bommel. Rug besch., wat los in band (herstelbaar). Nr. 9 van 550.-

verkocht € 110.00
kavel: 48
[The Golliwog] Lot van 4
-The Golliwogg's Desert Island. Pictures by Florence K. Upton. Verses by Bertha Upton. Londen etc., Longmans, Green & Co., 1906. 64 p. Oblong, halflinnen. Voorplat aan randen sleets, lichte vochtschade, intern goed + The Golliwogg's Polar adventures, 1900. Omslag vochtschade, schutblad besch., binnenzijde goed + The Golliwogg's Air-ship, 1902. Omslag aan randen vochtschade, intern goed - en The Golliwogg's Fox-hunt, 1905. Randen wat smoezelig, binnenzijde wat los in band, verder goed.-

verkocht € 260.00
kavel: 49
[Panorama-boek] Panoramic Pictures at the Zoo
-Raphael Tuck & Sons, London/ Paris/ New York, ca. 1900. Leporello panoramaboek met 6 scènes die alle een opslaand mechanisme hebben waardoor de dieren in een kooi staan. -

verkocht € 130.00
kavel: 50
[Beweegbare boeken] Een bezoek aan de diergaarde
- Amsterdam, uitgave J. Vlieger, ca. 1871. 16 p. met 6 beweegbare beelden. Toegevoegd: Verhalen en versjes voor de jeugd. G. van Sandwijk. Met zes gekleurde plaatjes. Schiedam, H.A.M. Roelants, ca. 1880. In later eenvoudig papieren bandje - en 3 andere.-

verkocht € 240.00
kavel: 51
Lot van 14: Jong Volkje door Marianne
-Amsterdam, H.J.W. Becht, ca. 1898. Geniet, 10 p. + Nieuwe Sprookjes. Marie Beeg. Schaller, Fürth (vignet op titelp.), ca. 1900 + De lotgevallen van Sancho Panza als goeveneur van het eiland Goedkoopenburg. Uit het Spaans vertaald door D. Winkler. Met een voorbericht van dr. T. C. Winkler. Met 10 chromolithographiën. Amsterdam, gebroeders Binger, ca. 1875. Rug wat gesch., verder goed - en 11 andere.-

verkocht € 60.00
kavel: 52
Scrapalbums
-2 scrapalbums met resp. Album 1 met 40 beplakte pagina's, Engeland eind 19e eeuw; Album 2 folio album met 36 beplakte pagina's, eind 19e eeuw + Liebe Erinnerungen. Album met voorgedrukte lithografische zijversiering en enkele tientallen handtekeningen als in een liber amicorum. 2e helft 19e eeuw - en album 1881 met 22 betekende bladen, van potloodschets tot uitgewerkt aquarel. Waarvan enkele met (onleesbare) signatuur.-
€ 80 - € 150