1-110 Kinderboeken

kavel: 63
[Zeer zeldzaam met de algemene titelpagina] De zoogdieren, vogelen en visschen.
-Afgebeeld en beschreven voor Nederlandsche jonge lieden. Amsterdam, gedrukt bij H. Bakels (deel 1)/ C.A. Spin (deel 2-3) voor Gebroeders Diederichs, 1835-1836, 3 delen met afzonderlijke titelpagina's in één band, VIII,210; X,187; VIII,152 p., met 3 houtgegraveerde frontispices en ca. 200 houtgegraveerde illustraties, oorspronkelijk karton met letterdruk titelschildje, klein 8vo.-

verkocht € 300.00
kavel: 65
Zeven diverse titels: Magazijn van belangrijke en leerzame kunststukjes,
-voor jonge lieden. Naar het Hoogduitsch van Dr. Heinrich Rockstroh, door W. van Lingen. Met zeven plaatjes. Goud, G.B. van Goor, z.d. (ca. 1840), XXII,300 p., met handgekleurd frontispice door W. de Gier en 6 platen, illustraties in de tekst, modern karton met oorspronkelijk omslag opgeplakt op de platten en de rug, vierkant klein 8vo.-
€ 70 - € 140
kavel: 66
Acht diverse titels: (1) De oerwintering der Hollanders op Nova Sembla,
-van de jirren 1596 en 1597, Fen H. Tollens, Cz. Forfryske fen H.G. van der Veen. Ljouwerd, G.T.N. Suringar, 1861, 35 p., met houtgegraveerd titelvignet en oorspronkelijk omslag (zeer goed exemplaar).-
€ 70 - € 140
kavel: 67
[ABC-boeken] Vaderlandsch A-B boek voor de nederlandsche jeugd.
-(J.H. Swildens). Amsterdam, W. Holtrop, 1781, (28) pp., gegraveerde titelp., 28 gegraveerde illustraties, contemporain karton. Gebonden met: Eerste beginsels van het cyfferen en van alle kunsten en handwerken (58,(2) pag.). Hier en daar wat vlekkig, verder net exemplaar.-

verkocht € 70.00
kavel: 68
Peter Pan
-J.M. Barrie. Met 50 chromo's naar tekeningen van Arthur Rackham. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, 1907. 101 pp. Nr. 321/325. Omslag wat roestvlekjes, binnen goed - toegevoegd: Theaterprogramma The story of Peter Pan. Retold from Mr. Barrie's Fantasy, as presented by Charles Frohman, At the Duke of York's Theatre, London, 1904-1907. (4), 40 p. Geniet, voorplat los, zonder achterplat. Zeldzaam theaterprogramma - en 3 andere kinderprentenboeken.-

verkocht € 140.00
kavel: 69
[ABC-boeken] Het Nederlandsch A B-Boek
-behelzende in het kort voor de jeugd alle de voornaamste merkwaardigheden onzes vaderlands, van deszelfs opkomst af tot heden toe. Met platen en een kaartje van het Koningrijk der Nederlanden. 's Gravenhage, Wed. J. Allart & Comp., 1823.-

verkocht € 60.00
kavel: 70
Pierrot's Leven en bedrijf voor de Jeugd
-J.W.A. Hilverdink, Theodor Bom, 1e dr., 1862. 20 pp. Fraai geïllustreerde uitgave. In halflinnen. Ex libris Felicia van Deth-Beck. Kl. besch aan schutblad, naam eerste bezitter op schutblad. Platten aan randen licht sleets + De lotgevallen van Jan Klaassen. Deventer, H.J. ter Gunne, 1868. 8 p. lithografie. Verstevigd aan rug - en 2 andere.-

verkocht € 160.00
kavel: 71
De Koningin der poppen
-Amsterdam, G. Theod. Bom. 1867. 4to, half linnen, 24 pp. en compleet met 12 handgekleurde litho's over de volle pagina. Emrik & Binger. Platten wat vlekkig, binnenzijde schoon + Pauline en hare pop Marie. Amsterdam, G. Theod. Bom, 1878. Opnieuw gebonden met gebruik van orig. voorplat. Vernieuwde schutbladen. Ex libris Felicia van Deth-Beck - en 1 andere.-

verkocht € 75.00
kavel: 72
Meizoentjes. Vertelling voor 't Jonge Volkje
-door F.H. van Leent. Met acht fraai gekleurde platen (van Britse illustratoren). Tiel, H.C. A. Campagne en zoon, ca. 1890. 16 p. Rug besch., verder net ex. + Het mooiste rekenboek. Uitg onbek., ca. 1925. 6 p. + Sneeuwwitje. Reclame Johs Verduijn, Alphen a/d Rijn, ca. 1910. Geniet, 6 p. + Mooie Prenten [idem] + Het land van schep op wat je lust. Uitg. onbek. 8vo, 7 p. Ca. 1890 - en 6 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 73
Lot van 7 kinderprentenboeken + kleurboeken
-Van Goeden Morgen tot Slaap Wel. Henriëtte Blaauw, Kluitman, Alkmaar, ca. 1910. Oblong, 24 pp. Enkele pag. gerest. + Een Jachtavontuur in Afrika. Met 14 platen in kleurendruk. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1887. Los in band, band wat gevlekt + Uit Hof en Wei door Beata. W. de Haan, Utrecht, ca. 1900. 18 pp. met 7 paginagrote litho's waarvan de middenplaat in 2 pagina's - en 4 andere kinderprentenboeken + De Drie Kleuren. J. Altink, J. Boer. 16 tekenvoorbeelden voor de lagere klassen der lagere school. Derde dr. J.B. Wolters, Groningen, 1947 + 16 Teekenvoorbeelden voor de middelklassen der lagere school. II, derde druk, 1947 + Zóó Rekenen Wij! Auteur en uitg. onbekend, ca. 1900. 10 pp. Hersteld aan rug en randen + Dieren Kleurboek. Konrad Mullerfurer. W. de Haan, Utrecht, 1921. Net ex. + J. van Dijck's Teekenvoorbeelden 1e-5e boekje. Amsterdam, S.L. van Looy, ca. 1920 - en de 2e druk van deze reeks - en 12 andere waaronder 2 incomplete kleurmappen.-
€ 70 - € 120