1-110 Kinderboeken

kavel: 74
Dick Bruna - Nijntje
-1e dr. A.W. Bruna & Zoon, Utrecht, 1955. Bij de nietjes los van het boekblok en 1 cm bovenaan de rug ontbreekt, verder net exemplaar van de schaarse eerste Nijntje uitgave.-

verkocht € 190.00
kavel: 75
Dick Bruna - Nijntje in de Dierentuin
-Eerste druk. A.W. Bruna & Zoon, Utrecht, 1955. Boekblok los bij de nietjes, verder net exemplaar.-

verkocht € 270.00
kavel: 76
Het Prentenboek met Sprekende Dieren
-Voor onze lieve Kleinen. Tante Lize (E. Dopheide-Witte), ca. 1900. 16 p. Met Trek-koordjes geluiden-systeem (van de 6 nog 3 werkend). *Zeldzaam + Voorbeelden voor de Christelijke Jeugd. 's Gravenhage, gebr. Langenhuysen, 1824. viii, 142 p. 8vo, in leer + Merkwaardige karakters en belangrijke verhalen uit de geschiedenis des Vaderlands, Daniel Veegens. Haarlem, erven F. Bohn, ca. 1845. 8vo. Met enkele platen waaronder een met walvis - en 1 andere (besch.).-

verkocht € 70.00
kavel: 77
De Joodsche jeugdkrant "Betsalel". Jrg. 1-7 [= alles].
-Hoofdredacteur: M. de Hond. Amsterdam, Joodsche Vereeniging "Betsalel", 4 april 1928 - 28 maart 1935, 7 delen, met illustraties/ advertenties, oorspronkelijk verguld en gedecoreerd linnen, 4to.-
€ 150 - € 300
kavel: 78
Drie titels: (1) Molly en Fanny. Schetsen en verhalen door C. Schmid.
-Met gekleurde plaatjes. Leiden, A.W. Sijthoff, z.d. (1866), 108 p., met 3 kleurenlithografische platen, contemporain halflinnen, 16mo (enigszins gebruind).-
€ 70 - € 140
kavel: 79
Kweekhof van vernuft en smaak
-aangelegd voor de Nederlandsche jeugd van beide seksen; doormengd met kunstmatige gezelschaps-vermakelijkheden, en versierd met fraai in 't koper gebragte platen. Amsterdam, H. Gartman, 1819. 8vo. 88 p. met 6 platen + Nuttige en vermakelijke bundel, opgedragen aan de Nederlandsche Jeugd. Met acht fraaije gekleurde platen. Sneek, Holtkamp, ca. 1800. 144 p. met 8 platen. Bandje vlekkig, ruggetje kapot, inhoud goed. -

verkocht € 90.00
kavel: 80
Lundi. Le petit Boiteux: Un conte par jour, ou la Semaine du Grand-Papa
-Auteur onbekend. Paris, Marcilly, ca. 1825. Kl. oblong, vii, 24 p. + Dimanche. L'Orage. p. 123-150 (= compleet) [idem] + La Danse. Serie Les Talents, M. Brès, Paris, Lefuel, ca. 1830 + uit de zelfde reeks: l'Écriture (omslag ontbreekt) - en 2 andere besch. Franse kinderboekjes.-
€ 60 - € 90
kavel: 81
[Centsprenten] Verzameling van ca. 70 (handgekleurde) centsprenten,
-(1) (Beroepen). Centsprent met 16 houtsnedes met letterdruk onderschriften, genummerd "N. 57" rechts boven, uitgegeven door Mindermann en Comp. te Amsterdam, ca. 1840, 42,5 x 34 cm.-

verkocht € 120.00
kavel: 82
Theo van Hoytema (1863-1917)
-Het Leelijke Jonge Eendje. Proefexemplaar het Leelijke Jonge Eendje. Naar het sprookje van H. Andersen. Geteekend en gelithographeerd door T. Van Hoytema. Amsterdam, C. M. van Gogh, 1893. Folio (48 x 37,5 cm), tipped-in platen.-

verkocht € 650.00
kavel: 84
[ABC-boeken] Het A.B.C. of Hane-boek, zeer nuttig voor jonge kinderen om te leeren.
-Utrecht, H.H. Kemink en Zoon, 1818, (16) p., gedrukt in diverse lettertypes, met latere houtsnede titelillustraties, later draadgebonden omslag, klein 8vo. -

verkocht € 140.00