1-110 Kinderboeken

kavel: 85
Drie Engelse titels: (1) The life & adventures of Robinson Crusoe. Written by himself.
-Londen, gedrukt door Ellerton and Henderson voor J. Walker, & the other Proprietors, 1818, VI,638 p., met gegraveerd frontispice en titelpagina, fraai gebonden in verguld en gemarmerd kalfsleer, vergulde rug met marokijnen titelschildje, gemarmerde schutbladen en sneden, 12mo (minimale defectjes). -

verkocht € 100.00
kavel: 87
[Extreem zeldzame druk] Eerste waarheids-melk voor zuigelingen,
-in Ouderdom en Verstand. Opgesteld door Frederik Adolf Lampe, ende nu met Schriftuur-Texten voorzien en bevestigt door P.V.D.V.C. Deventer, Jan de Lange, 1779, 31 p., eenvoudig contemporain draadgebonden overlappend perkament over kartonnen platten, klein 8vo.-

verkocht € 100.00
kavel: 88
De Rolprentboekjes - De Avonturen van Flip en Flop
-J. Kievit, W. Heskes, Scheltens en Giltay, Amsterdam, ca. 1925. 5 van de 6 Filmstripboekjes (Vischvangst ontbreekt) met houten platten aan weerszijden en gebonden met een lint. In originele illustratieve doosjes (1 dekseltje ontbreekt), in grotere opbergdoos.-

verkocht € 160.00
kavel: 89
[Metz & Co] Herta Zuckermann
-Wat moeder kleine Kitty vertelde. Zeven oorspronkelijke verhaaltjes van C. de Leeuw-Schönberg, 1923. 14 pp. 4to. Met fraaie illustraties van Herta Zuckermann + de Engelse en de Duitse versie. Alle drie in prachtige staat. -

verkocht € 200.00
kavel: 91
Kinder-pligt en zinnebeelden
-Met 15 fraaije kunstplaatjens. J. Hazeu, C. Zoon. Derde druk. Amsterdam, Willem van Vliet, 1789. vi, 178, (4) pp. In papieren bandje. Ex. met gebruikssporen + Fabelboek voor de Jeugd. Naar het Hoogduitsch van J.A.C. Löhr. Groningen, W. van Boekeren, 1817. 148 p. 8vo. Rug sleets, vlekje op titelp. Met frontispice illustratie Witte olifant + Deugd en Ondeugd. Leerzame verhaaltjes door T. van Spall en P.J. van Dusseau. Utrecht, Wed. Wetter en Zoon, ca. 1850. 16mo. -
€ 60 - € 90
kavel: 92
Prentjes-Almanak voor Kinderen
-Voor het Jaar 1802. Met 15 Gecouleurde Plaatjes en Gedichtjes. Amsterdam, Erve W. Houtgraaff, (1816), (20),43 p. 16mo. 44 p. met 14 van de 15 handgekleurde platen* + Van Braam's Dordrechtsche Almanak voor het jaar 1842. In perkamenten omslagbandje waarbij het frontispice aan het perkament is gekleefd. Hierin opgenomen o.a. Don Anthonio de Magino - De onvervalschte Italiaansche Waarzegger. 16 p.; Korte schets van Turkijen, Griekenland en Tartarijen. 16 pp., en Korte schets van Groenland, Ysland en Noorwegen. 14 p.-

verkocht € 90.00
kavel: 94
Kleine gedichten voor kinderen
-Hieronimus van Alphen. Amsterdam, Wortman, [ca. 1820]. Kl. 8vo, gebrocheerd, titel op omslag, titelblad met kl. vignet, zeer goed ex. Toegevoegd: Vertellingen voor kinderen door C.G. Salzmann. Met platen. Amsterdam, Johannes van der Hey, 1813. Kl. 8vo, titel op omslag, titelpagina met vignet, VII,(1),190 pp., potloodkrassen op schutbladen, 3 handgekleurde gravures (met potloodkrassen buiten het prentbeeld) door J.E. Marcus, rug besch., naam in hs. achter het titelblad + Trap der Jeugd. Mij. tot Nut van 't Algemeen. D. du Mortier en Zoon, J. de Lange en J. Oomkens, Leiden/ Deventer/ Groningen, 1828 + De Bloemendaler Minnezangster. Amsterdam, G. van der Linden, [ca. 1865] + Omgewerkt en vermeerdert door F. Kaiser. Amsterdam, C.G. Sulpke, 1830. Ex-bibl. Verkocht als bezichtigd met alle feilen.-
€ 100 - € 200
kavel: 95
[Robinsonade] Felix of de twaalfjarige Robinson
-Mevrouw Malles de Beaulieu. Uit het Fransch. Amsterdam, Schalekamp en Van De Grampel, 1829. Kl. 8vo, hard gekartonneerd omslag, titel met blauw papier op omslag, half-titel, titel, VIII,502 pp. en 3 (van 4) platen, een katern los. Samengevoegd met: Robinson Crosoë. J.H. Campe. Met 6 platen. Amsterdam, Ten Brink en De Vries, 1836. Kl. 8vo, half-linnen, (4),342,(2) pp., 6 gravures over de volle pagina, tekst gebruind + Le Robinson Suisse, ou journal d'un père de famille naufragé avec ses enfans. M. Viss (traduit) Madame de Montolieu. Tome Second. Bruxelles, Aug. Fontaine, 1828. Verkocht met alle feilen.-
€ 50 - € 75
kavel: 96
Het Bulletje of de kunst om door de wereld te komen.
-L.F. Jauffret (Uit het Fransch). Haarlem, A. Loosjes Pz,. 1805. Kl. 8vo, half-leer, geïll. frontispice door J.E. van Varelen, titel met kl. vignet, VI,175 pp. Samengevoegd met: De dankbare Willem; of het huisgezin van den heer Lausbach. Petronella Moens. Met platen. Amsterdam, Ten Brink & De Vries. Kl. 8vo. Half-titel, titel met vignetje, VIII,159,(1) pp., 3 handgekleurde gravures door D. Veelwaard naar J. Kamphuysen. Aant. op laatste schutblad + Over Kinderpoëzy. P.A. De Génestet. Amsterdam, Gebr. Kraay, 1865. Kl. 4to. Linnen, titel op rug en ill. op voorplat in goudopdruk, half-titel met vignet, titel, 120 pp., gedeeltelijk onafgesneden + De schatkamer der kinderen. Pierre Blanchard, (vert.) J.W. Bussingh. Met platen. Amsterdam, Johannes Allart, 1812. Gekartonneerd, kl. 8vo, titel op rug, VIII,204 pp., geïll. frontispice, compleet met 14 gravures op 7 bladen + Spreuken van Salomo II, voor de jeugd. N. Swart. Delft, Bruins. Kl. 8vo. Titel op rug en voorplat, half-titel, titel met vignet door W. Hoogkamer, 160 pp.-

verkocht € 80.00
kavel: 97
[Struwelpeter] Een aardig prentenboek met leerzame vertellingen,
-naar het beroemde Hoogduitsche kinderwerk "Der Struwwelpeter" [door H. Hoffmann], voor Nederlandsche jongens en meisjes bewerkt door W.P. Razoux. Schiedam, H.A.M. Roelants, 1849, 20 éénzijdig in kleurenlithografie bedrukte bladen, oorspronkelijk geïllustreerd karton. Rug besch. en robuust beplakt met rest. papier + zesde duizend van de Jubileum-uitgaaf 1898 + editie 1899 + Den Store Bastian, E. Jespersenns Forlag, Kopenhagen, ca. 1920 + Swollen-headed Wiliam. Sixtieth thousand, Methuen & Co, London, ca. 1914. Vlekkig met vernieuwde rug - en 12 andere Struwwelpeter uitgaven in wisselende kwaliteit.-

verkocht € 220.00