750-793 Topografie Europa

[750 - 759] [760 - 790] [791 - 793]
kavel: 760
[Duitsland] Lot met stadsaangezichten enz., 17e eeuw
-(1) Wesel. Braun en Hogenberg, ca. 1600. Gekleurd aanzicht met passe-partout. Prentbeeld 47 x 12 cm. (2) Embrica [Emmerik]. B. & H., ca. 1600. Gekleurd aangezicht op karton geplakt. Prentbeeld 17,5 x 30,5 cm. (3) Cleve. Merian, ca. 1650. 9,5 x 32,5 cm. (4) Vesalia. Wesel. Merian, ca. 1650. 11 x 31 cm. (5) Gelder. Hoofdstad van Pruissisch Gelderland. Isaak Tirion, 1738. 16 x 34 cm. (6) The Countie of Muers. Een gekleurd kaartje van het graafschap Cleve et Murs uit een kleine Mercator-atlas, ca. 1600. 14 x 18 cm. (7) Wachtendonck. Een gekleurde plattegrond door P. Kaerius, ca. 1620. 18 x 26 cm. Alle in kopergravure.-

verkocht € 90.00
kavel: 761
[België/ Frankrijk] Lot stadsaangezichten enz., 17e en 18e eeuw
-(1) Huy. Im Bisthum Lüttich. Gabriel Bodenehr, ca. 1700. Gekleurde kopergravure met links verklarende tekst. 16 x 38 cm. (2-3) Vier prenten op 2 bladen: Castellum de Bouchaut, Prospectus Castelli Bredae en Praetorium de Thielen, Castellum de Turnhout, uit Groot Wereldlyk Tooneel des Hertogdoms van Braband. Jacques le Roy, 1690. (4) De slagh by Turnhout 1597. Jan Luyken. Amsterdam, 1681. 28 x 34 cm. Toegevoegd: een kaartje van het Graafschap Bourgondie, een kaartje van Alsatia Inferior en 2 prentjes uit een Tirion-uitgave van Frankrijk.-

verkocht € 60.00
kavel: 762
[Parijs] 2 werken in één band: (1) Collection des principaux monumens et vues de Paris.
-(2) Collection des principaux monumens et vues des environs de Paris. Parijs, Alph. Giroux, z.d. (ca. 1840), twee volledig gegraveerde werken: (1) titelpagina, plattegrond en 93 platen genummerd 0-92; (2) titelpagina en 13 platen, de platen gegraveerd door Dureau naar Santi, Hedouin, Chazal e.a., oorspronkelijk (?) halfmarokijn, vergulde en geribde rug met goudgeletterd "Paris" en de uitgeversnaam (tevens de binderij?), voorplat met marokijnen titelschild "Paris", oblong groot 8vo.-

verkocht € 270.00
kavel: 763
[Parijs] Description de la ville de Paris, et de tout ce qu'elle contient
-de plus remarquable, par Germain Brice. Septième édition. Parijs, F. Fournier, 1717, 3 delen, (48),494; (32),526; (24),456,(6) p., met gegraveerd wapen, groot uitslaande plattegrond en 35 uitslaande gezichten, contemporain uniform kalfsleer, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, 12mo (in 8vo-formaat).-
€ 150 - € 300
kavel: 764
[Baedeker. Italië] Lot van 9 Baedeker reisgidsen over Italië,
-diverse edities en talen, Leipzig etc., Karl Baedeker, 1872-1931, met vele (uitslaande) kaarten, plattegronden en gezichten, oorspronkelijk uniform goudgeletterd rood linnen, klein 8vo.-

verkocht € 85.00
kavel: 765
[België] Beschrijving van het dorp Lo
-Karel Noterdaeme, schoolhoofd Lo. Typoscript t.g.v. de wedstrijd tussen de landelijke gemeenten van de arrondissementen Veurne en Kiksluide, 1953. Uniek (?) sociaal-geografisch verslag met 46; 17 (= verslag van de heer R. Turf, Kantonnaal inspecteur L.O.); 4; 6 (= verslag prijsuitreiking); 3 (= verslag feest) eenzijdig bedrukte pagina's, 18 ingevoegde tabelbladen, diverse ingeplakte ills. en 70 ingeplakte ansichten en foto's (ca. 1910-1953) van Lo. 4to, in halflinnen.-

verkocht € 130.00
kavel: 787
Picturesque Europe
-3 delen in 10 banden, compleet. Cassell, Petter, Galpin, London, ca. 1875. In rood linnen met vergulde rand- en bandversiering. Lichte gebruikssporen aan rugranden, verder nette set.-

verkocht € 80.00
kavel: 788
[Engeland] Views of the Newcastle and Carlisle Railway
-from original drawings by J.W. Carmichael. Newcastle, Currie and Bowman, 1836. Gegraveerde titel en 23 platen in staal gegraveerd. Half leren band uit de tijd (licht sleets), rood titelschildje, sneden verguld.-

verkocht € 125.00
kavel: 789
[Opticaprent] La vue de Regio ville de la Calabre
-Georg Balthasar Probst, Augsburg, ca. 1785. Aangezicht van de stad Reggia tijdens de aardbeving van 5 februari 1783. -
€ 100 - € 200
kavel: 790
[Opticaprent] Le celebre pour les Vaissaux autre fois si dangereux de Faro de Messina
-Georg Balthasar Probst, Augsburg, 1785. Tafereel van de gevolgen van de door een tsunami veroorzaakte aardbeving op 6 februari 1783 die het hele gebied van Calabrië ten zuiden van Cosenza en het grondgebied van Messina op Sicilië verwoestte. -

verkocht € 110.00