1400-1416 Indonesië

[1400 - 1409] [1410 - 1416]
kavel: 1410
Acht manuscripten: (1-5) Set van 5 (geheime) manuscript missiven "Aan den Raad van Indië"
-"om met terugzending te dienen van Consideratien en Adviea", alle in de vorm van een folio-formaat bifolium met voorgedrukte gegevens en verder met de hand ingevuld, gedateerd 1 oktober 1836 tot 10 november 1838, 3x met extra bifolia met aanvullende tekst (hier en daar gerafeld en/ of wat gebruind).-

verkocht € 130.00
kavel: 1411
[Militaria] Nederlandse kepi
-Kepi voor een onderofficier van het KNIL, van zwart laken met blikken kokarde en knoop met klimmende leeuw, ca. 1895-1920.-
€ 80 - € 150
kavel: 1412
Balinese marktscène
-Linksonder gesign. "Sudana, MB Ubud, Bali". Acryl op doek. Afm. 97 x 136 cm.-
€ 150 - € 250
kavel: 1413
Reisdagboekje geïllustreerd met tekeningen in diverse technieken,
-school-tekenschriftje met 26 éénzijdig beschreven bladen, bladen gedateerd woensdag 30 april tot zaterdag 30 mei (ca. 1930), met (tegenover de tekst) 19 tekeningen vnl. in pen en gekleurd krijt (enkele in gouache), 3 kleinere illustraties in pen en gekleurd krijt in de tekst, 14 blanco bladen, oorspronkelijk omslag met etiket van G.C.T. van Dorp & Co. Semarang, Soerabaia, Bandoeng (omslag los).-

verkocht € 650.00
kavel: 1414
Beknopte beschrijving van den Veldtogt op Java in 1811
-Bernard, Hertog van Saksen-Weimar-Eisenach. [Vertaald uit 't Frans] J.C. van Rijneveld. Met kaarten en plans. Dordrecht, J. van Houtrijve Jr., 1835. Gr. 8vo, gekartonneerd, pap. rug, XX,186 pp., compleet met zes uitslaande litho's van kaarten, plattegronden en legerstellingen. Gebruikssporen, stempel en plakkers. Samengevoegd met: Reizen en Onderzoekingen in den Indischen Archipel, gedaan op last der Nederlandsche Indische Regering 1828-1836. Dr. Salomon Müller. Eerste deel. Met kaarten en platen. Amsterdam, Frederik Muller, 1857.-

verkocht € 50.00
kavel: 1415
"Touristen doen Bali"
-Tekening in Oost-Indische inkt. Teck '54 (?). Toeristen op voorgrond en Balinese danseres. 36 x 53 cm., in passe-partout.-

verkocht € 70.00
kavel: 1416
Correspondentie van jongen uit Jappenkamp
-2 handgeschreven brieven en 2 kaarten van Hans te Riele aan zijn moeder Bep te Riele en 5 zusjes vanuit het Tjimahi jongenskamp en een van zijn moeder aan hem vanuit Tjideng, alle 1945, 3 in het Maleis, 2 in het Nederlands. Toegevoegd: 5 bankbiljetten waaronder een Tien Cent, Half Gulden en Een gulden-briefje van De Japansche Regeering.-

verkocht € 370.00
[1400 - 1409] [1410 - 1416]