1500-1550 Grafiek, schilderijen en tekeningen 16de-19de eeuw

[1500 - 1510] [1511 - 1520] [1521 - 1530] [1531 - 1540] [1541 - 1550]
kavel: 1531
[Naar Rembrandt] (Portret van een oude man).
-Tekening in pen en inkt naar Rembrandt (?), 8,5 x 6,5 cm., met rechtonder een vermoedelijk gestempeld verzamelaarsmonogram "PL" in zwarte inkt, in lijst.-

verkocht € 150.00
kavel: 1532
[Karikatuur. Rijtuigen] Thomas Worth (1834-1917). Set van 3 karikatuurprenten:
-(1) "Nip and Tuck!"; (2) "Coming in "on his ear""; (3) "Sponging". Drie handgekleurde en met gom gehoogde litho's, alle oblong folio formaat en uitgegeven te New York door Currier & Ives, 1878, 1875 en 1880 (copyright-data), onder passe-partouts.-
€ 150 - € 300
kavel: 1533
Johannes Sadeler (1550-ca. 1600) en Raphael I Sadeler (1560-1632)
-Sylvae Sacrae Monumenta (...) Anachoretarum. Complete serie uitgegeven in 1594, bestaande uit gegraveerde titel en 29 platen naar Maarten de Vos, ca. 16,5 x 20 cm., met bovenmarge opgezet op 15 dragers onder beschermend cellofaan.-

verkocht € 600.00
kavel: 1534
Groot lot van ca. 70 gravures uit diverse 16de- tot 18de-eeuwse werken,
-diverse formaten, o.a. uit of door Giucciardini, Hogenberg (militaria), Baudart en Le Roy (Grand theatre profane du Duché de Brabant, met afbeeldingen van kastelen), inclusief enkele handgekleurde, grotendeels onder passe-partout (grotendeels in zeer goede staat).-

verkocht € 220.00
kavel: 1535
Zeer groot lot van meer dan 200 prenten 16de-19de eeuw,
-diverse formaten (inclusief zeer grote) en technieken en zeer divers qua onderwerpen, inclusief enkele gekleurde.-

verkocht € 220.00
kavel: 1536
Drie tekeningen: (1) Roelof Raar (1855-1906). (Gezicht op een dorpje aan een riviertje).
-Gouache en aquarel, 26 x 17,5 cm., linksonder gesigneerd en gedateerd '84.-

verkocht € 100.00
kavel: 1537
Drie items: (1) Johan Gerard Simia (1875-1948). (Gezicht op een brug in Indonesië).
-Tekening in zwart krijt, 11,5 x 17 cm., gemonogrammeerd rechts boven, opgeplakt op drager (gebruind).-
€ 70 - € 140
kavel: 1538
Zeventien tekeningen in diverse technieken: (1) "Doorwerth van het weiland af te zien".
-Grisaille, 12 x 14 cm., getiteld in pen in benedenmarge, ca. 1850.-
€ 70 - € 140
kavel: 1539
Albertus Jacobus Sap van Drenthe (1835-1919). (Riviergezicht).
-Gouache en aquarel op buigzaam karton, 10,5 x 15 cm., gesigneerd "A. Sap" rechts onder (karton gebruind).-
€ 60 - € 120
kavel: 1540
Charles Rochussen (1814-1894)
-Aquarel, 1856. Wandelaars in park. Op de voorgrond 2 pauwen en een standbeeld. Gesigneerd l.o. C.R. '56. Opgeplakt achter passe-partout met lijnbordure en goudopdruk. 16,5 x 22,5 cm.-

verkocht € 100.00