260-290 Manuscripten

[260 - 269] [270 - 279] [280 - 289] [290 - 290]
kavel: 270
[Schetsalbum/ poesiealbum] Album met 29 potloodschetsjes
-met gezichten op plekken in o.a. Engeland, Frankrijk, Italië en Zwitserland. 1 schets uitgeknipt en ingeplakt. Franstalige onderschriften. Oblong album, 11,5 x 18 cm + poesiealbum "Autographs" met 5 tekstbijdragen, 2 tekeningen in inkt, 1 aquarelschildering en 1 tekening in kleurpotlood. Engeland, 1916-1918. Album 11,5 x 9 cm.-
€ 70 - € 120
kavel: 271
J.F.J. van Goens. Manuscript Dictata in Herodotum
-1852-53. Een minitieus dicht op elkaar geschreven dictaat waarbij de auteur op enkele pagina's ca. 800 woorden wist te noteren met bovenmarge, in een helder leesbaar handschrift.-
€ 60 - € 90
kavel: 272
[Muziek] Handtekeningenalbum Harold Bauer (1873-1951)
-Charmant album van pianist Harold Bauer met 20 handtekeningen, soms voorzien van een enkele woorden of muziek van contemporaine muzikanten als Ferruccio Busoni, Thilly Koenen, Anton Hekking, het Schörg-kwartet, Josef Rebicek en Willem Mengelberg. Alle gesigneerd in Scheveningen en omgeving 1900-1901. -

verkocht € 420.00
kavel: 273
[Werkendam] Archief familie Mijnlieff-Sigmond
-Archief met 5 manuscript boekjes en albums en enkele los ingelegde documenten, diverse bindwijzen, deels voorgedrukt en met de hand ingevuld, m.b.t. Arie Mijnlieff (1868-1942) en Maria Susanna Sigmond (1873-1944) en hun kinderen, te Werkendam.-

verkocht € 120.00
kavel: 274
[Kalligrafie] 3 kalligrafische jubileumalbums 1896-1914
-Kunstleren album "Aan Ds. G. Mansvelt wordt dit album met bijbehoorend geschenk aangeboden door wijk 23 der Nederd. Hervormde Gemeente ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum op 17 Maart 1914". Volledig met de hand getekend en geschreven album met 7 rijk versierde pp. in kalligrafie (incl. titelblad) met o.a. wapen van Amsterdam, en (39) bladen recto beschreven met namenlijsten en adressen in Amsterdam-West + 2 andere jubileumalbums, 1x met 2 versierde bladen in kalligrafie gedateerd 1906 en 1x gedateerd 1896, beide met namenlijsten in kalligrafie.-
€ 70 - € 120
kavel: 275
[Album amicorum] Album amicorum Wageningen/ Leeuwarden, 1875-1878
-Album met ca. 30 bijdragen in diverse nette handschriften en 6 tekeningen (deels in kleur), gedateerd 1875-1878, meest te Wageningen, enkele te Leeuwarden. Enkele teksten Engelstalig. Mogelijk van een van de kinderen van Johannes Hondius (ca. 1820-1889) en Waltje Jacoba Plantenga (ca. 1821-1907). Linnen album, 23 x 15 cm.-
€ 60 - € 90
kavel: 276
Dagboek J.L. de Bruyn Kops
-Journal 1852-1853. Ca. 380 ongenummerde manuscript bladen, elke bijdrage met datum en citaat in het Frans, de tekst in het Nederlands, het geheel voorafgegaan door een blad met Frans citaat en titelblad, beide manuscript. Linnen, platten met vergulde opdruk, 17,5 x 15 cm.-

verkocht € 300.00
kavel: 277
Piet Zwart, Peter Alma, Jo Voskuil, Fred Carasso etc. 20 brieven,
-alle uit de periode 1965-1967, met pen geschreven of getypt door oudere kunstenaars, van Peter Alma tot Piet Zwart, waarin deze meedelen of zij al dan niet in aanmerking willen komen voor een persoonlijke toelage (eregelden), grotendeels gericht aan Willy de Vries, directrice van de Beroepsvereniging van Beeldende Kunstenaars (BBK).-

verkocht € 140.00
kavel: 278
Familiearchief Van Eeghen-Heldring
-Archief m.b.t. Jan Lodewijk Heldring (1852-1923) en Geertruida Margaretha Jacoba van Eeghen (1854-1911), bestaande uit diverse manuscript schriften/ boekjes w.o. een reisverslag, een typoscript, een zegelstempel, 4 foto's op karton, 1 kabinetkaart, 2 ingelijste portretten, 1 benen mapje met portret en haarlok en diverse boeken, alle m.b.t. de patriciërsfamilies Van Eeghen en Heldring.-

verkocht € 320.00
kavel: 279
Twaalf diverse items: (1-3) Drie Engelstalige contracten op grote vellen perkament,
-44 x 53 tot 60 x 70 cm, alle beginnend met de woorden "This Indenture" en met handtekeningen, papieren belastingzegels en lakzegels, 1714, 1742 en 1806, alle opgevouwen.-

verkocht € 70.00