260-290 Manuscripten

[260 - 269] [270 - 279] [280 - 289] [290 - 290]
kavel: 280
[Afschriften bestuur Zeeland, 18e eeuw] Korte Instructie om als Procureur
-voor het Land-recht te ageren, en een twintigtal andere instructies, memories en ordonnanties uit de 16e, 17e en 18e eeuw in een mooi en gelijkmatig 18e-eeuws handschrift op 41 bladen (= 81 pp.) en 13 blanco bladen (=2 6 pp.). De laatste notitie met datum 25 Februarij 1765. Klein 4to, halfleer, 3 blanco bladen, blad 1 met titel, de bladen 2-41 met de instructies enz. betreffende meerdere steden op Walcheren en nog 10 blanco bladen.-
€ 400 - € 700
kavel: 281
[Koran] Handgeschreven miniatuur-koran,
-vermoedelijk ca. 1800, op 261 tweezijdig in zeer verfijnd handschrift beschreven bladen van handgeschept, gepolijst papier, met rijk versierde dubbelpagina titelpagina rijkelijk gebruikmakend van goud, elke pagina met een omkadering in goud, herbonden in rijk verguld leren bandje, 7,5 x 5,5 cm.-

verkocht € 340.00
kavel: 282
[Mijdrecht] Album geschonken aan Johannes Gerard de Voogt,
-bij zijn 25-jarig ambtsjubileum als burgemeester van Mijdrecht, 29 december 1876, met op 63 pagina's 673 gekalligrafeerde namen van inwoners, alfabetisch geordend binnen vijf afdelingen aangeven met tussentitels "Wijk I" tot en met "Wijk V", fraai gebonden in donkergroen marokijn met centraal zilveren medaillon "1851 29 december - 1876" op voorplat, beide platten met op alle hoeken zilveren sterren, alle sneden verguld, 33 x 26,5 cm.-
€ 200 - € 400
kavel: 283
[Album amicorum. Leiden] Album amicorum van Christine Henrietta Pflug (ca. 1800-1834)
-Manuscript op papier met 31 bijdragen in Nederlands, Frans en Duits, deels gedateerd (1811-1842), met o.a. een fraaie gouache van een gezin met hond door J.W. Verwer (1812?), in gekleurde zijde geborduurde bloemen door L. Laesser geb. Stirm (1811), 4 gouaches van bloemen en boeketten door J. Uijttenboogaard, C.J.J.D. Mayer, G.G. van den Broek (1820) en S. Westenberg-Weidenbach, 2 silhouetten van een man en een vrouw, en een versje door Elisabeth Charlotte Pflug, op een uitgeknipt cirkeltje omgeven door een ring die met een roze zijden lintje omwikkeld is (1821), de bijdragen op losse blaadjes samen met een stapeltje ongebruikte velletjes, tussen 2 gemarmerde schutbladen en rijk verguld marokijnen omslag, met goudgeletterd "Souvenir de l'amitié" op voorplat en "C.H. Pflug" op achterplat, 9,5 x 15 x 2 cm.-

verkocht € 460.00
kavel: 284
[Album amicorum] Album amicorum van Anna Tromp-Schukking (1799-1873),
-met 6 getekende bijdragen en 27 handgeschreven bijdragen geschreven te Woudsend, Meppel, Koudum, Steenwijk, Giethoorn, Hattem, deels gedateerd 1820-1823 (1x 1839), op losse velletjes van 9,5 x 15,5 cm met vergulde sneden, in rijk verguld rood marokijnen omslag met "souvenir d'amitié" op voorplat en "A. Schukking" op achterplat, resten van bindlinten, 10,5 x 16,5 cm.-

verkocht € 120.00
kavel: 285
[Album amicorum] 21 getekende en 2 geborduurde album amicorumbijdragen,
-afkomstig uit ca. 4 verschillende albums uit ca. 1840-1850, 7,5 x 14,5 cm (10x, met vergulde snedes), 9 x 15 cm (12x, grotendeels met vergulde snedes) en 8 x 15 cm (1x), los in contemporain, met blauw zijde overtrokken boekvormig doosje, opgeplakte goudpapieren sierrand op beide platten, alle sneden verguld, 10,8 x 16,5 cm, in kartonnen schuifdoosje.-

verkocht € 130.00
kavel: 286
[Album amicorum/ scrapbook. Heerenveen] Album van een juffrouw Van Boetzelaar (?),
-album met meer dan 70 bladen manuscript in het Frans en Engels (1x Nederlands en 1x Duits), voornamelijk dichterlijke teksten in dezelfde hand, Heerenveen, 1831-1849, met 45 ingeplakte tekeningen en prenten (enkele los) in diverse technieken en formaten, prachtig gebonden in contemporain rijk verguld en blindgestempeld marokijn, alle sneden verguld, oblong 4to formaat.-

verkocht € 850.00
kavel: 287
[Arabische handschriften] Twee diverse handschriften,
-met teksten in het Arabisch (o.a. een "Hadith") op handgeschept, gepolijst papier met ongeïdentificeerde watermerken, vermoedelijk 18de eeuw, ca. 400 p. en ca. 100 p., in modern karton en tussen oorspronkelijke, blindgestempelde platten met vernieuwde rug, klein 4to formaat.-

verkocht € 300.00
kavel: 288
Poëziealbum en schetsboekje Vlissingen
-(1) Poëziealbum van Betsy uit Vlissingen, ca. 1881-1895, met 52 bijdragen, deels uitgebreider dan gewoonlijk, enkele in verhaal- of dichtvorm als "Een lange jongen", dat 4 pagina's beslaat: "Altijd grooter, langer worden. Nooit is mij, mijn broek van pas. Kwam er maar een eind aan 't groeien k' Wou dat ik wat kleiner was (...) Willem van hiernaast is ouder 't schult voor 't minst een maand of acht. Maar betaalt, omdat hij klein is op de stoomboot halve vracht (...) 'k Ben te klein voor tafellaken en te groot voor een servet." Enkele van fraaie orig. tekeningen voorzien. (2) Schetsalbum, eigenaar onbekend, ca. 1890-1893. Album met 52 getekende pagina's, deels schets, deels uitgewerkte tekeningen waaronder een aantal stadsgezichten (met genoemde locatie) als Leiden, Breda en Katwijk. Oblong, linnen met bindlinten.-

verkocht € 260.00
kavel: 289
[Jacobus Acquoy] "Reekenboek, voor meisjes, ten dienste der schoolen."
-"Door N.Anslyn, en ontbonden door Jacobus Acquoy te Amsterdam 1808". Manuscript in fraai schoonschrift, 4 delen in een band (delen 2-4 met titelpagina als genoemd, deel 1 zonder titelpagina), 103,(1); (2 blanco),(2),149,(1),(6 blanco); (2),168,(2); 95 p., contemporain halfleer met goudgeletterde rugtitel, 4to (zeer goed bewaard gebleven).-

verkocht € 1100.00