[1500 - 1509] [1510 - 1519] [1520 - 1529] [1530 - 1539] [1540 - 1544]
kavel: 1510
[Grafiek. Militaria/ jacht] Verzameling van 38 bladen
-en een ingelijste ets-gravure door Constantin Muller naar Moritz von Schwind, ca. 1850, 40 x 34 cm, in lijst. De bladen voorn. in kopergravure en litho, 19e eeuw, en drie 18e-eeuwse jachtverordeningen (1728, 1770 en 1786). Verschillende formaten. Kleurrijke verzameling.-

verkocht € 100.00
kavel: 1511
[Boekgrafiek. Beroepen enz.] Verzameling van ca. 80 bladen
-meest in houtsnede en een aantal in koper- en staalgravure. De houtsnede-bladen uit Sebastiaan Münster, Cosmographie (voor 1628) en Tomaso Garzoni, Piazza Universale (Allgem. Schauplatz), 1659. De kopergravures zijn 17e- en 18e-eeuws. Diverse latere staalgravures (19e eeuw) bijgevoegd.-

verkocht € 80.00
kavel: 1512
[Grafiek. Bloemen/ planten/ vruchten] Verzameling van ca. 200 bladen
-in verschillende technieken, de meeste in kopergravure, een paar vroege houtsneden en div. litho's. Voorn. in 8vo-formaat en kleiner. Handgekleurd, gekleurd en in chromolitho. Bijliggend een uitleg bij de meeste series. Voornamelijk 18e eeuw en vroege 19e eeuw. Toegevoegd: 6 ingelijste bladen, gekleurd, 19e eeuw.-

verkocht € 100.00
kavel: 1513
[Grafiek. Zoogdieren enz.] Verzameling van ca. 110 bladen
-waarvan 85 oudgekleurde zoölogische kopergravures, meerdere afbeeldingen op een blad in 4to-formaat, ca. 1795-1825. De andere bladen ook meest in kopergravure of kleurenlitho en laat 19e en vroeg 20e eeuw in 4to of kleiner formaat. Fraaie verzameling.-

verkocht € 120.00
kavel: 1514
[Molens] Lot van 24 prenten en tekeningen in diverse technieken,
-18de-20ste eeuw, alle met een voorstelling van (water)molens, diverse formaten.-

verkocht € 60.00
kavel: 1515
[Boekillustraties] Lot van ca. 80 gegraveerde platen,
-grotendeels afkomstig uit diverse delen van Peter Lambeck en Daniel de Nessel, "Catalogi Bibliothecae Caesareae Manuscriptorum" (1690) (enkele deeltitels en wat tekstbladen zijn bewaard gebleven), diverse (uitslaande) folio-formaten. -

verkocht € 120.00
kavel: 1516
[Schaatsprent] "Ianuarius. Jenner."
-Gegraveerd ijsgezicht, ca. 1730, 26 x 40,5 cm. (excl. het onderschrift in Latijn en Duits), met adres van Martin Engelbrecht te Augsburg, in lijst en onder passe-partout.-

verkocht € 180.00
kavel: 1517
[Opticaprent] Georg Balthasar Probst
-Drie gekleurde opticaprenten (kopergravure) met paleisinterieur, ca. 1770, afbeelding 22,5 x 38,5 cm (excl. onderschrift). Uitgegeven door Georg Balthasar Probst. Oudtijds handgekleurd. Een met hs. toevoeging aan onderschrift. Elk in lijst achter glas, 1 glasplaat ontbreekt + gekleurde opticaprent (kopergravure) met bijbels tafereel, ca. 1780, afbeelding 42 x 28,5 cm (excl. onderschrift). Naar Georg Balthasar Probst. Handgekleurd. In lijst.-
€ 100 - € 200
kavel: 1518
Stadsgezicht met gracht
-Olieverf op paneel. 29,5 x 41,5 cm. Romantische school, ca. 1860. Signatuur onleesbaar. In lijst (met enkele kleine defecten), 55 x 67 cm.-
€ 350 - € 600
kavel: 1519
Nicolaes de Bruyn (1571-1656). (De Passie van Christus)
-Serie van 10 (van 12) gravures, 1618-1619, alle ca. 18 x 14 cm., gemonogrammeerd (de eerste tevens voluit gesigneerd) en gedateerd in de platen.-

verkocht € 400.00