[1500 - 1509] [1510 - 1519] [1520 - 1529] [1530 - 1539] [1540 - 1544]
kavel: 1520
[Walvisvaart] 5 diverse walvisprenten: (1) "Wall-Fisch"
-Oudtijds handgekleurde houtsnede, 6 x 13,5 cm., op het blad met paginering 699-700 uit Lonicer, Vollständiges Kräuterbuch, Ulm, 1737 (wat gebruind, kl. andere defectjes).-

verkocht € 240.00
kavel: 1521
Claes Jansz. Visscher (1587-1652). Jachttaferelen
-Oblong folio (19,5 x 29,5 cm.) album, half-linnen en gemarmerde gekartonneerde platten met een volledige serie jachttaferelen, 16 gravures (10,5 x 14 cm.) met ruime marges door C.J. Visscher naar Antonio Tempesta. Gesigneerd in de eerste plaat: Antonio Tempesti inventor (en) C.J. Visscher excudit. De platen genummerd 1-16. Handgeschept papier met watermerk. Mooie en complete set in nieuwe band met nieuwe schutbaden.-
€ 1400 - € 2000
kavel: 1522
Nicolaes Visscher (1618-1709). De 12 maanden
-Oblong folio (16,5 x 27,5 cm.) album, half-leer en gemarmerde gekartonneerde platten met de volledige serie gravures: De 12 maanden, alle genummerd met onderschrift en gesigneerd in de plaat: Nicolaus Visscher, 12,5 x 16 cm., met ruime marges. Handgeschept papier met watermerk. Mooie en complete set in nieuwe band met nieuwe schutbladen.-

verkocht € 900.00
kavel: 1523
[Jacht/ visserij] 4 prenten: (1-2) Francesco Vallegio (1560-1643). (2 jachtscènes)
-Set van twee jachtscènes met Latijnse onderschriften naar Jan van der Straet (Stradanus) (1523-1605), beide 20 x 27 cm. en gesigneerd in de plaat.-
€ 150 - € 300
kavel: 1524
[Pieter Schenk] 2 groot folio bladen: (1) Blad uit de serie Schouwburg van den oorlog/
-Theatrum bellicum, bladmaat 54 x 63,5 cm., met 9 scènes uit de Spaanse Successieoorlog met onderschriften in het Nederlands en het Latijn gedateerd 13 januari - 22 december 1711, alle scènes met het adres van Pieter Schenk te Amsterdam, de laatste scène gesigneerd "A. vd Laan inv. fec." in de plaat, GEDRUKT IN SANGUINE (marginale scheurtjes).-
€ 300 - € 600
kavel: 1525
Theodoor van Thulden (1606-1669)
-Album met titel in hs. [Les Travaux d'Ulysse desseignez par le Sieur de Sainct Martin, de la facon qu'ils se voyent dans la Maison Royalle de Fontainebleau (...). Paris, Melchior Tavernier, (1633)], verso het "Advertissement" in hs. en gevolgd door 55 van de 58 kopergravures, alle op handgeschept papier met watermerk, genummerd en gesigneerd in de plaat met onderschrift in hs.-

verkocht € 950.00
kavel: 1526
Satirische prenten
-Arlequin général d'armée: le commandant en chef de l'armée patriotes campée auprès de Bréda, ne voulant pas être connu, ne quitte jamais le masque ni l'habit d'Arlequin (...). Handgekleurde gravure, ca. 1790. 21 x 17 cm. + Le Congrès Souverain Belgique en Exerçice. Femelle sans pudeur devant fille en bel age. Un Chanoine sans Foy. Un Avocat sans Loi. Composent nos Etats: Ha: quel el assemblage! Paris, Rafset, ca. 1830. Met bijschrift "La Pins, Van Eupen, Vandernoot". Handgekleurde gravure. 27 x 20 cm. + La Charité à la mode. Lith. Engelmann, Paris, 1820. 22 x 22 cm.-

verkocht € 75.00
kavel: 1527
[Satirische prent] William Dent
-"A Turn to the West. Or, Wha wants me". Handgekleurde ets met als onderwerp de Franse koning Lodewijk XVI. London, J. Aitken, 1792. 53 x 24 cm. -
€ 75 - € 150
kavel: 1528
[Tekeningen] Vlaamse school, ca. 1600. (De bewening van Christus)
-Tekening in pen en inkt met bruine wassing, 16 x 14 cm.-

verkocht € 480.00
kavel: 1529
Herman Henstenburgh (1667-1726) (toegeschr.). (Fruitstilleven met hondje en andere dieren)
-Gouache, gehoogd met gom, op perkament, 40,7 x 32,5 cm., gedateerd (?) "98" op de vlindervleugel.-

verkocht € 2800.00