1500-1544 Fine arts: grafiek, schilderijen & tekeningen 16de-19de eeuw

[1500 - 1509] [1510 - 1519] [1520 - 1529] [1530 - 1539] [1540 - 1544]
kavel: 1540
Jacob Spin (1806-1875). "Het klipperschip Metalen Kruis. Kapt. J.P. Zuurdeeg"
-Aquarel in grisaille met kleurelementen, 35 x 52 cm., gesigneerd en gedateerd 1856 in pen links onder, getiteld in pen op een opgeplakt strookje en gedateerd 1857 midden onder. -
€ 750 - € 1500
kavel: 1541
Johannes Hilverdink (1813-1902). (Herders en andere figuren op een rotskust)
-Ovale tekening in potlood, voltooid als aquarel in bruintinten/ sepia, 39,5 x 55,5 cm., gesigneerd en gedateerd 1855 midden onder, met 2 strookjes tape opgeplakt op kartonnen drager (iets roestvlekkig maar overigens in zeer goede staat).-

verkocht € 125.00
kavel: 1542
Albert Roelofs (1877-1920) (atelier). (Drie vrouwen)
-Olieverfschets op paneel, 17 x 22,5 cm., genummerd "No. 6" in potlood rechts onder, gesingeerd op de keerzijde met stempel "Atelier O.W.A. Roelofs", in vergulde, geornamenteerde lijst. -

verkocht € 650.00
kavel: 1543
[Rubens] C.E. Hallé (1846-1914), brief aan A.N. de Rothschild (1810-1876)
-2 handgeschreven brieven van schilder Charles Edmund Hallé aan bankier en verzamelaar Sir Anthony Nathan de Rothschild (1810-1876) met betrekking tot de zoektocht naar een schilderij van Rubens. 1874. Het betreffende schilderij is Tribute Money, 1612-1614. Brief 1, 19 sept. 1874, enkel gevouwen folio, 18 x 22,5 cm met 2 vouwen. Met blindstempeling van Stafford Club. 78 handgeschreven regels op 4 pagina's. Brief 2, 1 okt. 1874, enkel gevouwen folio, 11 x 17,5 cm met 2 vouwen. 17 handgeschreven regels tekst op 1 pagina. De overige 3 pagina's zijn onbeschreven. -
€ 150 - € 300
kavel: 1544
[Symbolisme] Lucien Lévy Dhurmer (1865-1953). (Le Silence)
-Serigrafie, 1895, 29 x 17 cm., gesigneerd en gedateerd rechts onder in de techniek, met opdracht "(...) très cordialement" in pen rechts onder, in vergulde lijst (met defectjes).-

verkocht € 70.00