2350-2382 Schaakboeken

[2350 - 2359] [2360 - 2369] [2370 - 2379] [2380 - 2382]
kavel: 2370
[Schaakpsychologie en -filosofie] (1) Philosophie des Schachs
-W. Junk. Leipzig, Hans Hedewig's Nachf. Curt Ronniger, 1918. Gebrocheerd, titel op origineel omslag, 165,(3) pp., licht gebruind, laatste blad onafgesneden. LN 4191. (2) De schaakstudie der nieuw-Russische Grootmeesters. A.O. Herbstman. Lochem, De Tijdstroom, [1937]. 187,(1) pp. Met 116 diagrammen, watervlekken. LN 2276. (3) De schaakstudie in onze dagen. A.O. Herbstman. Idem, [1948]. 171 pp. Met partijen en diagrammen. Licht gebruind; verder zeer goed. LN 2286. (4) Het denken van den schaker. Een experimenteel-psychologische studie. Dr. A.D. de Groot. Amsterdam, N.-H. Uitg. Mij., 1946. Groot 8vo, hard groen-linnen band. 310,(5) pp., licht gebruind, standaardwerk. Zie: KB 1476 E 46. -
€ 60 - € 90
kavel: 2371
[Duitstalige schaaktijdschriften] (1) Deutsche Schachzeitung Organ für das gesamte
-Schachleben. Carl Schlechter. Johann Berger. Leipzig, Verlag von Veit & Comp. 1910-1913: 4 complete jaargangen in losse afleveringen en enkele losse afl. uit 1916. (2) 7 nrs. van de Wiener Schach-Zeitung 1933. (3) 5 nrs. van de Schachzeitung der Berliner Schachgesellschaft. A. Anderssen und J. Dufresne. 1857, 3x; 1863, 1x; 1866, 1x. (4) Deutsche Schachblätter. Zeitschrift des Deutschen Schachbundes und der Landesverbände. Paul Kruger. W. Muehlhäusser und W. Schönmann. 15. Jahrgang. 1926, 516 pp., compleet. Verkocht als een verzameling losse tijdschriften.-

verkocht € 70.00
kavel: 2372
[Engelstalige schaaktijdschriften] Lot met een groot aantal schaaktijdschriften
-in het Engels met o.a. 9 nrs. van Lasker's Chess Magazine, 1905-1906. LN 6408; ca. 70 nrs. van Chess, 1938-73. LN 6150; 13 nrs. van British Chess Magazine, 1923-36. LN 6135; 18 nrs. van The Problemist. 1945-52. LN 6145.-
€ 60 - € 90
kavel: 2373
[Franstalige schaaktijdschriften] (1) L'Echiquier. Revue Internationale d'Echecs
-Directeur: Edmond Lancel. Red. et Admin. Bruxelles. 1930, complete 6e jaargang in losse afleveringen, 2e serie. no. 13 t/m 24. LN 5974; en 7 losse afleveringen uit latere jaren. LN 5978 e.v. (2) 6 nrs. van Les Cahiers de l'Echequier Francais. Paris, Gaston Legrain, 1926-1935. LN 6032. (4) L'Echiquier de Paris, Paris, 1951-54. 14 losse nrs., tweemaandelijks. (5) Le Monde des Echecs. Paris, Marcel Knops, 2 losse nummers 1946. LN 6043.-
€ 50 - € 75
kavel: 2374
[Schaaktijdschriften] La Stratégie
-Journal, d'Échecs fondé en 1867 par Jean Preti. Deuxieme Serie. Paris, Numa Preti. Een groot aantal losse afleveringen van dit tijdschrift vanaf 1895, de jaargangen 1920 en 1923 compleet, enkele jaargangen met 1 of 2 ontbrekende afleveringen. LN 6020.-

verkocht € 320.00
kavel: 2375
[Schaaktijdschriften] Le Palamède
-Revue Mensuelle des Échecs et autres jeux. Deuxieme Serie, Tome Deuxieme. Paris, Au bureau de la revue/ Bellizard, Dufour et Cie., 1842, gebrocheerd, geïll titel met vignet op voorplat en op titel met een litho van De Saint Amant, div. houtsneden in de tekst, div. afb. in de tekst, partijen en diagrammen (het portret los). Idem 1843; idem 1844, met ex libris G.J. Cieraad; idem 1845 met ex libris en gerestaureerd voorplat. Bij de laatste drie jaargangen ontbreekt het portret; verder zeer goed. Zeldzaam. LN 6013.-

verkocht € 290.00
kavel: 2376
[Schaaktijdschriften] Tijdschrift van den Koninklijken Nederlandschen Schaakbond
-Jaargangen 1935, 1937, 1938, 1939, 1947 en 1948 compleet in losse nummers. Jaargangen 1949-50, 1953-54, 1954-55, 1955-56, 1956-57, 1957-58, 1958-59 en 1959-60 in hard-gekartonneerd omslag met titel, en een groot aantal losse nummers vanaf 1935 tot 1960 w.o. een aantal oorlogsnummers. LN 6203.-
€ 70 - € 120
kavel: 2377
[Schaaktijdschriften. Sissa] (1) Sissa. Maandschrift voor het Schaakspel
-onder medewerking van verschillende Nederlandsche schaakspelers. Gustavus. Derde jaargang. Wijk bij Duurstede, W.F. Stamrood, 1849. Kl. 8vo, nieuw hard-linnen bandje met titel op rug en voorplat, titel met diagram in houtsnede, 376,VII,(1) pp. met openingen, partijen, problemen en diagrammen. (2) Sissa. 5e jaargang. Wijk bij Duurstede, W.F. Stamrood, 1851. Geïll. en gekartonneerd bandje met papieren rug, VI,364,VIII pp. met openingen, partijen, problemen en diagrammen. Rug met kl. besch., verder een zeer goed ex. (3) Sissa. 25e jaargang. Derde serie 5e jaargang. Wijk bij Duurstede, Johannes G. Andriessen/ M.S. van Tussenbroek, 1871-72. Gr. 8vo, Geïll. gekartonneerde band, 384 pp. met partijen enz., rug verstevigd met linnen. 1-3: LN 6199.-

verkocht € 1200.00
kavel: 2378
[Tweekamp] Der Schachkampf in Paris
-im November und December 1843 zwischen Staunton und De St. Amant mit Anmerkungen und Varianten hrsg. von Carl Meier; nebst einem Anhange über das hundertste Endspiel des Philipp Stamma von Aleppo. Zürich, Meijer und Beller, 1844. 8vo, in nieuwer gekartonneerd omslag, X,(1),80 pp. Los in omslag, titelblad en een paar pp. voor- en achterin los. Compleet incl. het aanhangsel met het honderdste eindspel van Philip Stamma.-

verkocht € 160.00
kavel: 2379
[Tweekampen] Der Schachwettkampf zwischen Wilh. Steinitz und J.H. Zukertort,
-Anfang 1886. Mit Erläuterungen hrsg. von Emil Schallop. Leipzig, Von Veit & Comp., 1886. Nieuwe band, oorspr. titel op voorplat, 48 pp. met partijen en diagrammen. Zeer goed ex. Steinitz won. LN 5026. Toegevoegd: Der Schachwettkampf Marshall-Tarrasch im Herbst 1905. Mit Erläuterungen hrsg. von Dr. Tarrasch. Selbstverlag Schachklubs Nürnberg. Nieuwe band, 62,(2) pp. met partijen en diagrammen. Tarrasch won. LN 5039.-

verkocht € 70.00