1-107 Children's Books

[1 - 10] [11 - 20] [21 - 30] [31 - 40] [41 - 50] [51 - 60] [61 - 70] [71 - 80] [81 - 90] [91 - 100] [101 - 107]
kavel: 101
Five titles by Franz Hofmann: (1) Het madeliefje
-(2) Een paar rozen. (3) Twee viooltjes. (4) Een tuiltje seringen. (5) Vergeet mij niet. Naar het Duitsch. Deventer, Tjaden, ca. 1875. 5 vols. (=all published) With a total of 20 coloured lithographs. Decorated cloth, edges gilt. 16mo. -

verkocht € 130.00
kavel: 102
De kleine mama Pauline en hare Pop Marie
-Haarlem, I. de Haan, derde druk, ca. 1875. 14 pp. and 14 chromo plates. *not in KB. (2) J.J. A. Goeverneur. De geschiedenis van de Gelaarsde Kat. 2nd pr. Deventer, H.J. ter Gunne, ca. 1880. 12 pp. Some chips on edges, else fine. (3) Kinderdeuntjes en wiegeliedjes. Raadselrijmpjes. Leiden, A.W. Sijthoff, ca. 1880. Stapled. Not in KB. (4) Nommerkransje. een geschenk voor Kinderen die gaarne willen leeren tellen door J.F. L. Muller. 6th pr. Haarlem, I de Haan, ca. 1885. 24 pp. (5) J.J. A. Goeverneur. Zestig Tafereeltjes verteld aan het jonge volkje. Leiden, A.W. Sijthoff, ca. 1880. (32) pp. -and 5 similar titles, all late 19th century.-

verkocht € 80.00
kavel: 103
W. Degenhardt. Wie kijkt er meê?
-Leerzaam Prentenboek. Amsterdam, Jan Leendertz, ca. 1870. 35 pp., 8 (movable) col. lithogr. plates (lacking one small piece opposite of page 17). Spine dam., tear titlepage rest. (2) Prentenboek aan Tante Pau. Leiden, A.W. Sijthoff, ca. 1870. 18 pp. Linen story book. (3) De Feestdagen. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1890. 12 pp. incl. 6 chromolith. plates. (4) Het boek der uitvindingen. Gebroeders Koster, Amsterdam, ca. 1875. 10 pp. and 6 chromolith. plates. (5) ABC boek. N.d., no publ. "A. Oh wat heerlyk, wat een pret. In een auto ryden, wat een pret'. 10 pp. Manuscript 'Tryntje 1908' on board. Boards loose, else fine. (6) Herinneringen van eene Oude Musch en de kinderzoeker. Verhalen van Th. Messener door Herman. Met vier gekleurde plaatjes. Gouda, G.B. van Goor zonen, ca. 1875. School prize 'Jantje Waal, leerling in de school van P. Rogge. onderwijzer in de Beemster, 1875' (7) W.P. Razoux. Een aardig prentenboek met leerzame vertellingen; naar het beroemde Hoogduitsche kinderwerk "Der Struwwelpeter" Schiedam, H.A.M. Roelants. Twaalfde duizend, c. 1849. Half cloth. 20 pp. Including 8 (after the German third ed., i.e. without the Hoffmann stories no. 9 and 10), Boards soiled, edges worn and pages rest. and backed with 20th cent. paper.-

verkocht € 260.00
kavel: 104
[Robinsonades] 4 titles: (1) J.H. Campe. Robinson der Jüngere,
-zur angenehmen und nützlichen Unterhaltung für Kinder. Hanburg, "beim Verfasser und in Commission bei Carl Ernst Bohn", 1779-1780, 2 vols., (32),288; 366 p., w. engr. frontisp. by Chodowiecki after Kniep, 1 engr. plate by Stöttrup and 1 woodcut ill., contemp. unif. calf, ribbed and gilt spine w. mor letterpiece, sm. 8vo.-

verkocht € 90.00
kavel: 105
Gedichtjes voor Kinderen
-tweede druk, A.W. Sijthoff, Leiden, ca. 1860. 56 pp. 8vo. incl. a Sinter Klaas story "Sint Nicolaas, goed, heilig man, Sinds 'k ben een jaar of twee; Bragt gij steeds voor den kleinen JAN, Zulk keurig speelgoed meê!". (2) Het leven van Michiel Adriaanszoon de Ruyter. Leesboek voor school en huis. Evangelisch Verbond, Amsterdam, ca. 1866. (3) G. van Sandwijk. Kinderpoezie voor het prentenmagazijn. Met 12 gekleurde platen. Leiden, D. Noothoven van Goor, ca. 1880. (4) Jonathan Swift. ed. J.J. A. Goeverneur. Gullivers Reizen naar Liliput en andere vreemde landen. Met 6 gekl. platen naar aquarellen van C. Offterdinger. Leiden, D. Noothoven van Goor, ca. 1880. (5) J. Schenkman. Prenteboek op moeders schoot. Amsterdam, G. Theod. Bom, 1852 -and 6 more.-

verkocht € 60.00
kavel: 106
[Movables] V. Kubasta. Tip + Top op de Maan
-Arti Prague, 1965. Half cloth. Cont. 6 movable scenes. With from the same series: (2) Tip + Top in het bos (lacking 2 small pieces). (3) Tip + Top op de Boerderij. (4) Tip + Top in Drakenland -and 8 more by Kubasta.-

verkocht € 260.00
kavel: 107
Lotgevallen van Kapitein Gulliver
-Verkorte uitgaaf. Bibliotheek voor de Jeugd. Eerste & Tweede Deel. 's Gravenhage, Nederlandsche Maatschappij van Schoone kunsten, 1841. 79 and 72 pp. Sc. (2) Almanak voor de Jeugd. Gïllustreerd, 1890. Nijmegen, P.J.Miborn. 56 pp. Sl. frayed to edges. And from the same series 1894, 96, 97 and 99. Spines rest., minor dam. to covers. (3) Alladin en de Wonderlamp. [no publ.] Kunstdruk Luii Amsterdam, ca. 1920. 12 pp. (4) Kanis & Gunnink, Kampen. Gulliver's Reizen. Complete with 48 picture cards. -and 1 more. -

verkocht € 70.00