1599-1729 Fine Arts: 20ste eeuw. Deel I

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 1651
Halcyon
-een aantal incomplete exemplaren van het driemaandelijks tijdschrift HALCYON uit de jaargangen 1940, 41 en 42. Meerdere originele prenten aanwezig. Niet gecollationneerd. Verkocht met alle feilen.-

verkocht € 100.00
kavel: 1652
Le Corbusier (1887-1965)
-Poète total. Masker van Medusa. Zeefdruk, 55,5 x 38 cm. Ontwerp jaren 30. -
€ 100 - € 200
kavel: 1653
Ontwerpen keramiek Maastricht
-Ca. 100 originele aquareltekeningen voor decors van vazen, borden, stolpen, jampotten, etc. Voor modellen van aardewerkfabriek Société Céramique, Maastricht, meest ca. 1900. Decors o.a. bloemen, vogels, kinderen en klederdracht, deels met bijschrift. Incl. ontwerpen voor gedenkborden Buiten gevaar en In veilige haven, 1914 (beide diam. 25 cm.). Op 22 bladen, meest 36 x 26 cm.-
€ 150 - € 300
kavel: 1654
[Kermis] Ontwerptekeningen La Grande Foire/ Groote Foor
-Met ontwerpen voor kermiskraampjes, paviljoens, restaurant-bar, theater, sigarenbar, etc. 13 tekeningen in potlood, voltooid met aquarel en kleurpotlood. Op dik karton, elk 21,5 x 33 cm. Bijschriften in Frans en Nederlands. België, 1939-1940.-
€ 150 - € 300
kavel: 1655
Viktor IV
-Lot met 13 items van/ m.b.t. Viktor IV, waaronder een logboekblad van het schip Henry David Thoreau, enkele enveloppen, stukje geschilderd hout en correspondentie aan Mr. Witteman, tussen 1977 en 1983.-

verkocht € 250.00
kavel: 1656
Piet Zwart - Het boek van PTT
-Leiden, Ned. Rotogravure, 1938. 50 p. Ing. Boek i.o.v. en i.s.m. het Hoofdbestuur der Posterijen, Telegrafie en Telefonie samengesteld door Piet Zwart. -

verkocht € 80.00
kavel: 1657
Ernst Vijlbrief (1934-2010)
-Tekentaal. E. Tousandwasser. Nr. 33 van 50 ex., uitgave UMA-Press Amsterdam, 1991. Deels handgekleurd. 44 pp. Kl. 4to, ringgebonden - en eenzelfde, nr. 42 + een ongenummerd ex. + Paradise is never forever. Ernst Tousandwasser, 1991. 26 pp. Ringgebonden + L'Amour pour chat. Poezenboek. 32 pp. Nr. 34/50. Ringgebonden - en Om Mani Padme Ahum. Gedichten/ tekeningen door Ernst Tousandwasser. 1985. Nummer 2 van een oplage van 10. Kl. 4to, ringgebonden + Spel en Nederlaag. Ernst Vijlbrief/ Simon Vinkenoog, 1961. Mapje met 1 tekstblad en 5 litho's. Alle gesigneerd door Vijlbrief. Met opdracht 'voor zijn 29ste verjaardag aan Theo van '64 Ernst'. Genummerd, dit is nummer 258. Omslag wat verschoten van kleur - en een aquarel van Vijlbrief, gesign. in potlood, 1992. 24 x 16,5 cm. In passe-partout. (Kl. scheurtje r.m. in marge).-

verkocht € 80.00
kavel: 1658
Jan Mankes (1889-1920)
-Jan Mankes, A. Plasschaert en J. Havelaar. Wassenaar, J.A.A.M. Van Es, 1927. Met 32 ingeplakte afb., waaronder originele houtsnede 'koemelkster'. 60 pp. + platen. Linnen, 4to, bladen licht roestvlekkig, afbeeldingen in goede staat + Jan Mankes, Roland Holst en A. Mankes-Zernike. Wassenaar, J.A.A.M. van Es, 1928. Met 29 ingeplakte afb. Linnen, 4to, licht roestvlekkig + Jan Mankes. Schilderijen, Tekeningen en Grafiek, H.F. Bruyel-van der Palm, e.a. Utrecht, Veen Reflex, 1989. 143 pp, 4to + Tentoonstellingscatalogus 'Jan Mankes', Museum Willet Holthuysen, 1933. 23 pp. -

verkocht € 180.00
kavel: 1659
Cobra
-Eugène Brands. Amsterdam, Jaski Art Gallery, 1994. Tentoonstellingscatalogus. Nr. 150/300, in cassette. 44 pp., 4to + Corneille of de sensualiteit van het gevoel, M. Paquet. Wijdenes, Jaski Art Productions, 1988. 154 pp., 4to. Met uitslaande platen + Wolvecamp, A. Colpaart e.a. Venlo, Van Spijk, 1990. 168 pp., 4to + Asger Jorn 1914-1973, Armin Zweite. München, Lenbachhaus, 1987. 285 pp., 4to + Cobra 40 jaar later, 40 years after. C. Van der Heijden e.a. (catalogus). Den Haag, Sdu Uitgeverij, 1988. 192 pp., 4to + 7 andere.-

verkocht € 60.00
kavel: 1660
Kees van Dongen (1877-1968)
-Van Dongen. L’Homme et l’artiste - La vie et l’oeuvre, L. Chaumeil. Genève, Pierre Cailler, 1967. 328 pp. + platen, 4to. Linnen, met stofomslag met lichte gebruikssporen. Snede licht roestvlekkig, verder in goede staat + Van Dongen. Bildende Kunst in den Niederlanden, C. Wentinck. Amsterdam, Meulenhoff. 19 pp. + 16 platen.-

verkocht € 70.00