1599-1729 Fine Arts: 20ste eeuw. Deel I

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 1671
Prent 190
-Lot van 16 Prent 190 prenten, waaronder Diederas, Han Mes, Voss en Henri Plaat. Alle gesigneerd en genummerd. -

verkocht € 80.00
kavel: 1672
Beeldstatistiek
-Holland ahead. A short survey of the recovery of the Netherlands during the first eight months after her liberation. Compiled by the Netherlands Government Information Service, with the assistance of the Netherlands Foundation for Statistics, Netherlands Government Information Service, the Hague, 1946. 24 pp. Kl. 4to, oblong, geniet + Een half jaar vrijheid. 180 dagen opbouw na 1800 dagen afbraak. Samengesteld door Sectie Voorlichting M.G. en den Regeeringsvoorlichtingsdienst, RVD, H.J.W. Becht, Amsterdam, 1945. 52 pp. Geniet. Omslagontwerp Mohr, beeldstatistiek Gert Arntz. Omslag licht vlekkig, verder goed + Nederland en Indonesië. Boeiende Statistiek. Publicatie van de Nederlandse Stichting voor Statistiek H.E. Stenfert Kroese's Uitgevers Maatschappij, Leiden, (1947). Goed ex. -

verkocht € 140.00
kavel: 1673
Der Sichtbare Mensch Oder Die Kultur Des Films
-Bela Balasz, Deutsch-Osterreichischer Verlag, Vienna/ Leipzig, 1924. 166 pp. Gebrocheerd, 4to. Voorplaat ontwerp Tibor Gergely (1900–1978).-

verkocht € 80.00
kavel: 1674
[Theatre russes] Alexander Benois, Leon Bakst
-Theatre du Vaudeville. L'idiot: Pièce en 5 actes et 6 tableaux de MM. Fernand Nozière et Wladimir Bienstock d'apres le roman de Dostoievsky. Paris, Maquet Gr., 1913. 16 ongenumm. pp., 2 pochoirs binnenzijde Benois, voorzijde Bakst. -

verkocht € 300.00
kavel: 1675
Monografieën Nederlandse kunstenaars
-Bergense school, schilders van de Veluwe. O.a. Kunstenaars op de Noordwest Veluwe 1880-1930, K. Roodenburg. Vereniging van het Veluws Museum Harderwijk, 1996. 4to, 199 pp. + idem 1880-1980. Het vervolg, 1996. Beide gesigneerd door auteur; + De Bergense School, A. Venema. Het Wereldvenster, Baarn, 1976. 32 pp. 4to, linnen met stofomslag + 3 andere.-
€ 70 - € 140
kavel: 1676
Haagse School
-Hendrik Willem Mesdag (1831-1915) De schilder van de Noordzee, J. Poort. Stichting Mesdag Documentatie, Wassenaar, 2001. 112 pp. 4to + idem, Oeuvrecatalogus. 554 pp. 4to, linnen met stofomslag, nr. 189/ 1400 + Meesterwerken van de Haagse School, E. Geudeker, R-J. Te Rijdt. Mark Smit Kunsthandel, Ommen, 2015. 4to, 294 pp., nr. 52/ 550 + Gerrit van Houten, A. Van Houten. Nijhoff, Den Haag, 1940. 4to, 48 pp. + 131 platen, linnen + Jan Sluijters. Schilder met verve, D. Colen, J. De Raad, e.a. Waanders Uitgevers, Zwolle, 1999.-

verkocht € 100.00
kavel: 1677
Monografieën Impressionisme
-Jongkind. Sa die, son oeuvre, son époque, V. Hefting. Arts et Métiers Graphiques, 1975. 4to, 431 pp., linnen met stofomslag + Harrie Kuijten 1883-1952, W. Baars, e.a. Pictures Publishers, Amsterdam, 1993. 172 pp., 4to, linnen + Max Liebermann, E. Hancke. Bruno Cassirer, Berlijn, 1923. Met originele ets van een zelfportret van Liebermann op frontispiece. 4to, 534 pp., half perkament, titelschild met goudopdruk op de rug + Johan Hendrik Weissenbruch 1824-1903, W. Laanstra. Tableau, Amsterdam, 1992. 4to, 224 pp., linnen met stofomslag + Jan Korthals. De laatste Amsterdamse impressionist, F. Van Dijk. Kunsthandel Peter ter Braak, Groningen, 2006. 4to, 104 pp. + 10 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 1678
Monografieën Romantiek
-W.B. Tholen, R.S. Bakels. Boek- en Kunstdrukkerij v.h. Mouton & Co. Den Haag, 1930. Nr. 185/350. 4to, 385, linnen + Floris Verster 1861-1927, W. Scherjon. W. Scherjon, Utrecht, 1928. 4to, 134 pp., linnen + Andreas Schelfhout 1787-170, W. Laanstra. Rokin Art Press, Amsterdam, 1995. 4to, 227 pp. + 7 andere.-

verkocht € 130.00
kavel: 1679
Abstracte moderne kunst
-Monografieën en tentoonstellingscatalogi van De Stijl, Cobra, e.a. Geer van Velde, G. Viatte. Editions Cahiers d’Art, Parijs, 1989. 4to, 221 pp., linnen met stofomslag + Mondriaan, H.L.C. Jaffé. Meulenhoff/ Landshoff, Amsterdam, 1980. 4to, 163 pp., linnen met stofomslag + Bram van Velde, J. Grashoff, S. Beckett, e.a. SDU Uitgeverij, Den Haag, 1989. 164 pp., sc + B.A. van der Leck. Leven en werken, W.C. Feltkamp. Spruyt, Van Mantgem & De Does, Leiden, 1956. 4to, 96 pp., linnen + 19 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 1680
Frank Lloyd Wright
-Buildings plans and designs by Frank Lloyd Wright. Horizon Press, New York, 1963. Koordgebonden folio uitgave in half linnen met daarin 100 losse vellen en bijbehorend boek, 32 pp. Exemplaar als nieuw in oorspronkelijke doos.-

verkocht € 200.00