650-683 Amsterdam

[650 - 659] [660 - 669] [670 - 679] [680 - 683]
kavel: 660
[Wagenaar] Amsterdam in zyne opkomst, aanwas, geschiedenissen
-Voorregten, koophandel, gebouwen, kerkenstaat, schoolen, schutterye, gilden en regeeringe. Jan Wagenaar. Amsterdam, Isaak Tirion (deel 1 en 2) en Yntema en Tieboel (deel 3). 1760-1768. [3 delen]. Folio, half-leer, uniform gebonden, titel op rug in goudopdruk, 3x titel in rood en zwart met vignet, geïll. frontispice door Reinier Vinkeles. (10),XXIV,743; 552 en (2),565,(1) pp-

verkocht € 250.00
kavel: 661
Reinier Vinkeles (1741-1816)
-Afbeelding van het Prachtige Bal, op de zaal van het Stadhuis, gegeven door de Ed. Achtb. Regering der Stad Amsteldam, op den 2den juny, 1768. R. Vinkeles. Uitgave Johannes Smit. -
€ 80 - € 150
kavel: 662
Pierre Fouquet + Georg Balthasar Probst
-Gekleurde gravure met stadsgezicht te Amsterdam, ca. 1785, 29 x 36 cm. Uitgegeven door Pierre Fouquet, voortgezet door Simon Fokke. In p.p. + gekleurde gravure met stadsgezicht te Amsterdam, 1783, 30 x 39,5 cm. Idem. In p.p. + gekleurde gravure met zeeslag, ca. 1770, 30 x 41 cm. Op karton geplakt. Georg Balthasar Probst. Alle 3 in contemporaine kleuring.-

verkocht € 70.00
kavel: 663
Amsterdamse speeltuinverenigingen 1929-1930
-Lot met 37 nummers van diverse Amsterdamse Speeltuin-verenigingen, waaronder Zuiderspeeltuin; Het Oosten; Oosterspeeltuin; Het Spaarndammerkwartier; Sloten; Centraal; Weteringkwartier; Amsterdam Zuid etc. Alle 1929-1930.-
€ 70 - € 120
kavel: 664
[Paleis voor Volksvlijt] De volksvlijt. Tijdschrift voor nijverheid, landbouw, handel en
-scheepvaart. Vereeniging voor Volksvlijt te Amsterdam. Redactie S. Bleekrode, J.A. van Eijk, S. Sarphati, W.C.H. Staring. Bevat Alphabetisch register der jaargangen 1854-1858, jaargang 1855 nrs. 1-8 en 11-12, jrg. 1857 nrs. 1-12, jrg. 1861 nrs. 1-12 (?) (nr. 1-3 zonder omslag). Losse nrs. met oorspr. omslagen, meest per jrg. in mapje. Jrg. 1861 met S. Sarphati, Adres aan den Gemeenteraad van Amsterdam over het bebouwen en verfraaijen van den omtrek van het Paleis voor Voklsvlijt [sic] (...) ingediend den 14den November 1860, verkort medegedeeld (met 2 losse kaarten w.v. 1 handgekleurd).-

verkocht € 50.00
kavel: 665
[Commelin. Wagenaar] Beschryvinge van Amsterdam
-zynde een naukeurige verhandelinge van desselfs eerste oorspronk uyt den huyse der heeren van Amstel en Amstellant, haar vergrooting, rykdom, en wyze van regeeringe, tot den jare 1691. Casparus Commelin. Tweede druk. Amsterdam, Andries van Damme/ Johannes Ratelband e.a., 1726. 2 delen, (20),1-600; 601-1223,(39) p., uniform later halfleer met vernieuwde schutbladen, folio. Zonder platen; gravures uit de tekst geknipt, laatste (12) p. van Bladwyzer met afgesneden marges, stempel op titels, verder goed + Amsterdam in zyne opkomst, aanwas, geschiedenissen, voorregten, koophandel, gebouwen, kerkenstaat, schoolen, schutterye, gilden en regeringe. Deel 1 en 3. Jan Wagenaar. Amsterdam, Isaak Tirion, 1760/ Yntema en Tieboel, 1767. 2 delen (van 3), (8),XXIV,743; 565,(1) pp. Uniform halfleer met vergulde titel op rug, groot folio. Zonder platen; deel 1 zonder titelblad, deel 3 met uitgeknipt titelvignet en uitgeknipt blanco deel van laatste blad; banden sleets, deel 3 rugeinden besch., verder goed.-
€ 80 - € 160
kavel: 666
Nouvelle statistique historique d'Amsterdam. Ou le guide du voyageur de cette ville
-Dans laquelle on traite de l'origine de cette ville, des événemens qui sont passés, de son accroisement, du nombre, des moeurs et des usages des habitans, tant anciens que modernesm de la description des édifices publics avec tout ce qu'ils offrent de plus remarquable, etc. Amsterdam, E. Maaskamp, z.d. (1817), (2),355[=335],(1) p., met groot uitslaande, gegraveerde plattegrond, gegraveerd vogelvluchtperspectief met profiel van de stad ca. 1300, 12 dubbelp. aquatint gezichten en platen en 1 andere gegraveerde dubbelp. plaat, iets later groen half marokijn met vergulde en geribde rug door J.B. Cambier (Brussel).-

verkocht € 300.00
kavel: 667
[Stiekeme variant-uitgave] Tableau statistique historique d'Amsterdam,
-ou Guide du voyageur en cette ville. Nouvelle édition. Amsterdam, E. Maaskamp, 1821, (2),IX,156 p., met 3 groot uitslaande platen: gegraveerde plattegrond, aquatint gezicht op de Blauwbrug en gegraveerd cirkelvormig gegraveerd panorama van de stad met letterdruk legenda voor 86 elementen, oorspronkelijk karton met goudgeletterde titel op voorplat, 12mo.-

verkocht € 70.00
kavel: 668
[Fotoreportage] Hoogwerker op het dak van het Raadhuis van Nieuwer-Amstel
-3 z/w-foto's door J. Bokma en E. de Vries van hoogwerker op het dak van het Raadhuis van Nieuwer-Amstel aan de Amstel, ca. 1950. 18 x 24 cm + 3 z/w-foto's door Hans Bethlem met taferelen op een Amsterdamse markt, ca. 1950. 17,5 x 20, 17,5 x 22 en 18 x 23,5 cm - en 3 andere taferelen in z/w.-

verkocht € 120.00
kavel: 669
[Fotografie] Rembrandt tentoonstelling 1898
-Zeldzame portfolio van de eerste Rembrandt tentoonstelling in Amsterdam, 1898. Met 13 van de 14 zilvergelatine foto's op karton van de tentoonstelling*. Toegevoegd: foto's Andries Jager e.a.: 6 sepia foto's van Amsterdamse stadsgezichten, ca. 1860: De Waag op de Nieuwmarkt; Het Museum; De Keizersgracht bij de Leliegracht; Het Paleis; Het Paleis voor de Volksvlijt; De Schouwburg. Alle 8,5 x 5,5 cm (beeld) op karton + 4 stereofoto's door amateurfotograaf, w.v. 2 op de Dam en 2 in huiselijke sferen, ca. 1900. Alle met 2x 4 x 5 cm + 1 panoramafoto door amateurfotograaf van stadsgezicht langs de Singelgracht met uitzicht op de voormalige Koepelkerk, ca. 1920. Opgebouwd uit 3 foto's. Totaal 22 x 8 cm. Op karton geplakt - en 3 andere.-

verkocht € 520.00