650-683 Amsterdam

[650 - 659] [660 - 669] [670 - 679] [680 - 683]
kavel: 670
[Fouquet] Album Views of Amsterdam
-Folio album met 90 originele afbeeldingen in kopergravure uit 2 verschillende edities van de Fouquet-atlas van Amsterdam: Afbeeldingen van de wyd-vermaarde koopstad Amsterdam, benevens des zelvs voornaamste gebouwen en gezigten, alle naar het leeven geteekend. Petrus Fouquet. Amsterdam, ca. 1780. En: Nieuwe atlas, van de voornaamste gebouwen en gezigten der stad Amsterdam, met derzelver beknopte beschrijvingen. Petrus Fouquet. Amsterdam, 1793.-
€ 1600 - € 3200
kavel: 671
[Homann] Plattegrond en aanzicht Amsterdam
-Accurater Grundris und Prospect der Weltberuhmten Hollandischen Haupt und Handels-Stadt Amsterdam. Johann Baptist Homann Erben, Neurenberg, [ca. 1730]. Kopergravure, 50 x 58 cm, de plattegrond flauw ingekleurd, groen, in latere hand. Aan de onderkant het zicht op Amsterdam vanaf het IJ en afbeeldingen die het Amsterdamse koopmanschap overzee weergeven. Links en rechts boven de legenda's met namen van straten en bolwerken. Goed ex.-

verkocht € 320.00
kavel: 672
Historie van den nieuwen Amsterdamschen Schouwburg
-Amsterdam, G. Warnars en P. den Hengst, 1775. 56 pp. Klein 4to. In contemporain halflinnen met gemarmerde platten. Compleet met 5 uitslaande kopergravures.-

verkocht € 80.00
kavel: 673
Jan den Hengst (1904-1983). "Munt A'dam"
-Tekening in pen en inkt, voltooid als aquarel, 37 x 42 cm., gesigneerd en getiteld links onder, in lijst (glas gebarsten).-
€ 200 - € 400
kavel: 674
[Wagenaar. Met 51 extra platen uit Commelin] Amsterdam in zyne opkomst,
-aanwas, geschiedenissen, voorregten, koophandel, gebouwen, kerkenstaat, schoolen, schutterye, gilden en regeeringe, beschreeven door Jan Wagenaar. Amsterdam, I. Tirion/ Yntema en Tieboel, 1760-1767, 3 delen, (10),XXIV,743; 552; (2),564,(1) pp., met 81 (deels uitslaande) gegraveerde platen en 51 EXTRA gegraveerde platen (deels uitslaand, deels met meerdere illustraties op 1 blad) zoals eerder uitgegeven in Commelin.-

verkocht € 580.00
kavel: 675
Amsterdam, in zyne opkomst, aanwas, geschiedenissen, voorrechten, koophandel, gebouwen,
-kerkenstaat, schoolen, schutterye, gilden en regeeringe, beschreven door Jan Wagenaar, te Amsterdam, by Isaak Tirion, 1760/ 1765/ 1767. 3 delen [op groot papier]. Compleet met alle 81 prenten en plattegronden in kopergravure, waarvan vele uitslaand.-

verkocht € 380.00
kavel: 676
-kerkenstaat, schoolen, schutterye, gilden en regeeringe, beschreven door Jan Wagenaar, te Amsterdam, by Isaak Tirion, 1760-65-67. 3 delen [op groot papier]. Compleet (op de plattegrond van de Oude Kerk na) met 80 prenten en plattegronden in kopergravure, waarvan vele uitslaand.-

verkocht € 300.00
kavel: 677
Facsimile uitgaven
-Vier eeuwen Herengracht. Geveltekeningen van alle huizen aan de gracht, twee historische overzichten en de beschrijving van elk pand met zijn eigenaars en bewoners. Amsterdam, Stadsdrukkerij, 1976. 717, (2) p. In kalfsleren gebonden + Grachtenboek. Naar de oorspronkelijke tekeningen van Caspar Philips Jacobszoon, Amsterdam, 1767. Geschied-bouwkundige beschrijvingen door E. van Houten. Stadsdrukkerij van Amsterdam, 1962. Facsimile ed. in cassette. Toegevoegd: H. Zantkuijl. Bouwen in Amsterdam. Vereniging Vrienden van de Amsterdamse Binnenstad, 1993 -en 4 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 678
De Amsterdammer. Weekblad voor Nederland
-Band met ca. 225 bijvoegsels van de Amsterdammer tussen juni 1888 en december 1891. Alle platen, meest door Johan Braakensiek (1858-1940). Kunstleer, oblong, 42,5 x 29 cm. Enkele uitslaand op groter formaat. Rug band losgaand en wat sleets, meeste platen met vervaagde vouwlijnen.-

verkocht € 80.00
kavel: 679
Kaart van Amsterdam-Zuid
-Incasso-bank N.V., ca. 1935. Koperdiep- en offsetdruk J. van Boekhoven te Utrecht, ca. 1935. Versozijde foto/fotomontage in heliogravure. Ontwerp onbekend. Afm. 50 x 65 cm. -

verkocht € 120.00