900-959 Cartografie & atlassen

[900 - 909] [910 - 919] [920 - 929] [930 - 939] [940 - 949] [950 - 959]
kavel: 910
[Atlas] Historische Atlas van Noord-Nederland
-van de XVI eeuw tot op heden. Mr. G. Mees. Rotterdam, Van Der Meer & Verbruggen en Verbruggen & Van Duym voor de laatste 4 afleveringen, 1851-1865. Folio-uitgave in 15 losse afleveringen met groen omslag in gekartonneerd portfolio met bindlinten en los toegevoegd de rug met titel en de twee gekartonneerde platten (om later ingebonden te worden). Titel op het portfolio en op de afzonderlijke afleveringen.-

verkocht € 90.00
kavel: 911
J. Kuijper, Atlas van Nederland en de overzeesche bezittingen
-Leeuwarden, Hugo Suringar, 1866. Folio-uitgave, 16 kaarten. In het originele gekartonneerde blauwe portfolio met bindlinten, titel op voorplat en op de twee titelbladen. Folio (46 x 31 cm.), 16 handgekleurde lithografische kaarten over de dubbele pagina door Tresling & Co., Amsterdam naar de kopergravures van Van Baarsel & Tuyn en J.C. Zürcher voor de Overzeesche gebieden.-

verkocht € 350.00
kavel: 912
[Sepp. Wandkaart (Noord-)Nederland] De VII Vereenigde Nederlandsche Provinciën
-naar de nieuwste meetingen naauwkeurig geteekend en in 't koper gebragt door Christiaan Sepp en Zoon. Amsterdam, J.C. Sepp, 1793. Kopergravure van de VII Vereenigde Provinciën in 45 papieren en handgekleurde segmenten op linnen geplakt. 104 x 127 cm. (Water)vlekken op linnen en papier. De vier hoeken met gering papierverlies en incidenteel beeldverlies bij 2 van de 4 hoekjes, verder een paar kleine insignificante besch. Interessante en schaarse wandkaart.-

verkocht € 120.00
kavel: 913
Tokyo
-Japans geologisch werkje over Tokyo en omgeving, 1936. Bevat 9 uitklapkaarten, waaronder een grote kaart van Tokyo en zeekaart van de baai voor Tokyo. Klein 4to, in halflinnen. Met: Japanse atlas uit 1913 met ca. 20 gekleurde kaarten van de wereld. Klein 4to, in halflinnen.-

verkocht € 80.00
kavel: 914
Historische Atlas van Noord-Nederland
-van de XVIe eeuw tot op heden, C. Mees Az, Rotterdam bij van der Meer & Verbruggen later Verbruggen & van Duijm, 1852-1862.-

verkocht € 140.00
kavel: 915
[Wandkaart Noord-Holland] "T Hoog-Heemraedschap vande uytwaterende sluysen in Kennemerlant
-ende West-Frieslant." Wandkaart door J.J. Dou, gegraveerd door K. Dekker en A. Deur, 88 x 114 cm., editie ca. 1780, opgeplakt op linnen in 40 delen, met 6 wapens van de hoogheemraden en 1 groter wapen in de bovenste secties, cartouche met schaalstok in de benedenmarge, de steden (Amsterdam, Haarlem, Enkhuizen, Hoorn, Alkmaar etc.) rood gekleurd en verbonden met rode lijnen [zie hieronder].-

verkocht € 400.00
kavel: 916
[Facsimile] Johan Blaeu. Le Grand Atlas ou cosmographie blaviane
-Third centenary edition. Facsimile editie van origineel uit 1663, deel 10. Amsterdam, Theatrum Orbis Terrarum, 1968. 180 pp. en index. Kunstleren band, 55 x 34 cm, folio. Hier en daar kleine krasjes op band, verder goed + Historische Atlas Zuid-Holland: Chromotopografische Kaart des Rijks 1: 25.000. Landsmeer, Robas, 1989. Linnen band, 46 x 32,5 cm. Band met lichte gebruikssporen, verder goed.-

verkocht € 70.00
kavel: 917
[Zeer grote topografische kaart van Gelderland] Gelria
-Topographische kaart van de Provincie Gelderland door W. Kuyk Jzn. Druk door P.W. van de Weijer en uitgegeven door J.G. Thieme & D.A. Thieme, Arnhem, 1866. In steendruk en randgekleurd in 90 segmenten, op linnen geplakt in 6 gekartonneerde omslagen; in uitgevouwen staat 180 x 260 cm. Titel en wapen Gelderland links boven; inzetje van de Biesbosch, midden links (36 x 34 cm.) en een overzichtskaartje van Gelderland rechts (60 x 52 cm.).-

verkocht € 600.00
kavel: 918
Zak-Atlas bestaande in 23 kaarten over alle deelen der Aarde
-naar aanleiding der nieuwste en beste leerboeken over de aardrijkskunde bewerkt. Leiden, Lithografisch Instituut v. A. Arnz & Co., [voor 1839]. 12mo, half-leer, titel op voorplat in goudopdruk, titel en de 23 kaartjes in steendruk met hand- en randkleuring.-

verkocht € 1000.00
kavel: 919
Zak-Atlas van het Koningrijk der Nederlanden
-en het Groot-Hertogdom Luxemburg in dertien kaarten. Ontworpen, geteekend en op steen gegraveerd door J. Jaeger. Groningen, J. Oomkens J.Zoon, ca. 1850. Oblong 8vo (9 x 13 cm.), groen linnen bandje, goud-op-snee, titel op voorplat, titel en kaartjes in litho.-

verkocht € 500.00