900-959 Cartografie & atlassen

[900 - 909] [910 - 919] [920 - 929] [930 - 939] [940 - 949] [950 - 959]
kavel: 920
[Rizzi Zannoni. Zeldzaam zak-atlasje in bijzondere band] Atlas géographique
-contenant la mappemonde et les quatre parties, avec les differens etats d'Europe, dressés sous les yeux, de Mr. Rizzi Zannoni; de la Société Roïale de Gottinque (...). Parijs, chez Lattré, 1762, volledig gegraveerd, bestaande uit oudtijds handgekleurd frontispice en titelpagina, "avertissement" (2 p.), "catalogue des cartes" (2 p.) en 26 kaarten volgens index met oudtijdse grenskleuring, uitgeverscatalogus van kaarten aan het eind (4 p.), fraai contemporain gebonden in verguld rood marokijn voor "M.e La Marquise Fogliani" (naam in omlijsting op voorplat), alle sneden verguld, 13 x 8,5 cm. -

verkocht € 750.00
kavel: 921
[Postkaart Benelux] "Nouvelle carte de poste du royaume des Pays-Bas,
-et du Grand-Duché de Luxembourg. (...). Dressée et gravée par C. van Baarsel et fils." Gegraveerde kaart met grenskleuring, 75,5 x 54,5 cm., uitgegeven te Amsterdam bij F.J. Weygand, 1827, opgeplakt in 12 delen op linnen.-

verkocht € 180.00
kavel: 922
[Kaart Noord-Holland op doek] Hollande septentrionale,
-divisée en arrondissemens et cantons de justice de paix. Gegraveerde kaart met heldere grenskleuring door Cornelis van Baarsel (1761-1826) en zijn zoon Willem Cornelis van Baarsel (1791-1854), Den Haag, F.J. Weygand, 1836, 89 x 61,5 cm., gedrukt op doek, onder de kaart zelf de legenda en in de linkerbovenhoek een aantrekkelijke gegraveerde titelcartouche, opgevouwen in het oorspronkelijke schuifdoosje met titeletiket op de voorzijde, 16 x 11,3 cm. (schuifdoosje iets sleets op de rug).-

verkocht € 240.00
kavel: 923
[Kaart Zuid-Holland op doek] Hollande méridionale,
-divisée en arrondissemens et cantons de justice de paix. Gegraveerde kaart met heldere grenskleuring door Cornelis van Baarsel (1761-1826) en zijn zoon Willem Cornelis van Baarsel (1791-1854), Den Haag, F.J. Weygand, 1838, 48 x 57 cm., gedrukt op doek, onder de kaart zelf de legenda en in de linkerbovenhoek een aantrekkelijke gegraveerde titelcartouche, opgevouwen in het oorspronkelijke schuifdoosje met chemise en titeletiket op de voorzijde, 12,5 x 10 cm. (schuifdoosje verkleurd).-

verkocht € 240.00
kavel: 924
Guide du Voyageur en Hollande,
-Ouvrage indispensable pour les personnes, qui font le tour des Pays-bas unis, indiquant tout ce qu'il y faut observer, avec 18 cartes (...). Amsterdam, E. Maaskamp, 1814. 12mo, rood gekartonneerd bandje met titel op voorplat: L'Indicateur de la Hollande, een pagina met fondslijstje, een gevouwen en uitslaande kaart: Nouvelle Carte Itinéraire [= postkaart van Nederland en grote delen van Frankrijk en Duitsland], 4 plattegronden en 13 reiskaartjes. De laatste pagina met inhoudsopgave. -

verkocht € 800.00
kavel: 925
[Frankrijk. Tassin] Premier partie. Les plans et profilz
-de toutes les principales villes et lieux considerables de France ensemble les carte generalles de chascune provinces et les particulières de chasque gouvernement dicelles faictes par le. Sr. Tassin (...). [Gegraveerde tussentitel:] Provinces contenuës en cette première partie Picardie. Bretagne. Champagne. Norma[n]die. Isle de Fra[n]ce. Lorraine. Brie. (Parijs, Vanlochon, 1638), 39 p. letterdruk tekst, gevolgd door de genoemde, gegraveerde titel, tussentitel, uitslaande kaart van Frankrijk, voorts 7 reeksen gegraveerde bladen in één band, elk met gegraveerde titel en tabel (bij de 5 laatste delen meegenummerd), met 45/ 51 [van 52]/ 25/ 28/ 22/ 18/ 16 gegraveerde kaarten, profielen en plattegronden (de plattegrond van Parijs uitslaand), modern perkament, oblong 8vo.-

verkocht € 750.00
kavel: 926
[Groot-Brittannië. Koninklijk exemplaar] Cary's new map of England and Wales,
-with part of Scotland. On which are carefully laid down all the direct and principal cross roads, the course of the rivers and navigable canals, cities, market and borough towns, parishes, and most considerable hamlets, parks, forests &c&c (...).. Second edition. Londen, J. Cary, 1816, gegraveerde titel (met de hand genummerd 80) en opdracht (genummerd 71), gevolgd door de overzichtskaart, 2 bladen met de legenda (72) en schaalstokken (63), gevolgd door deelkaarten met grenskleuring genummerd 1-61, 64-70, 73-79 en 81 [het lege blad 62 niet aanwezig], de deelkaarten gevolgd door 102 letterdruk pagina's index, contemporain verguld halfmarokijn, folio. -
€ 1600 - € 3200
kavel: 927
[Wereldatlas Sanson. Uitzonderlijk exemplaar] Atlas met 20 gegraveerde kaarten
-door Sanson d'Abbeville, alle dubbelp. en met grenskleuring, grotendeels met adres Parijs, P. Mariette of M. Tavernier en gedateerd 1636-1658, contemporain buigzaam perkament, folio (43 x 31 cm.).-
€ 3300 - € 6600
kavel: 928
[Zuid-Holland. Kaart op doek] "Provincie Zuid-Holland,
-met duidelijke aanwijzing der zee-gaten en voornaamste vaarwaters". Ontworpen en op steen getekend door J. Jaeger. Gelithografeerde kaart met grenskleuring gedrukt op doek, 32 x 38 cm., uitgegeven door J. Oomkens J. Zoon te Groningen, ca. 1860, opgevouwen in papieren chemise en foudraal, 11 x 9 cm. (foudraaltje met wat slijtage).-

verkocht € 60.00
kavel: 929
[Leeuwenkaart] "De Bello Belgico Decas I. Faminiani Stradae"
-Gegraveerde kaart van de Nederlanden in de vorm van een leeuw, 16 x 9,5 cm., met in de benedenmarge het adres Antwerpen, weduwe en erven I. Cnobbari, 1649.-

verkocht € 240.00