900-959 Cartografie & atlassen

[900 - 909] [910 - 919] [920 - 929] [930 - 939] [940 - 949] [950 - 959]
kavel: 940
[Pocket-atlas Nederlanden. Maaskamp] Atlas portatif pour les voyageurs en Hollande,
-ou Receuil de vingt cartes itinéraires, avec les plans des villes d'Amsterdam, d'Anvers, de Rotterdam et de La Haye, et des cartes spéciales de leurs environs, des routes, des rivières, et des canaux de la Hollande septentrionale et méridionale (...). Amsterdam, E. Maaskamp, 1822, letterdruk titelp. en index (2 p.), gevolgd door 20 gegraveerde kaarten en plattegronden (2x groot uitslaand en 18x dubbelp.) volgens die index, contemporain (oorspronkelijk?) karton met letterdruk titelschildje op het voorplat, 14 x 10 cm. (rug verbleekt, bandje met wat vlekjes). -

verkocht € 650.00
kavel: 941
Koenraad Kuiper. Schematische hemelglobe
-aanschouwelijk leermiddel voor het onderwijs in de cosmographie, ten dienste van gymnasiaal en middelbaar onderwijs, kweek- en normaalscholen, cand. hoofdonder-wijzers en inrichtingen voor m.u.l. onderwijs. Schematische hemelglobe. Deventer, H.P. ter Braak, 1910. 4 ineenschuifbare elementen (2 volle cirkels en 2 segmenten) op karton, incl. tekstboekje (10 pp.).-

verkocht € 150.00
kavel: 942
Atlas van kaarten en aanzichten van de VOC en WIC
-genoemd Vingboons-atlas in het Algemeen Rijksarchief te 's-Gravenhage. Haarlem, Fibula-Van Dieshoek, 1981. Facsimile. Kunstleer, groot-folio. Onderzijde boekblok licht smoezelig, sierbindsel onderzijde losgaand, verder goed. Facsimile van de welbekende 17e-eeuwse Vingboons-atlas met 102 kaarten + Facsimile van de Atlas Maior. Joan Blaeu. Amsterdam 1665 door Taschen. Keulen. 2005. Gebonden met stofomslag. -

verkocht € 140.00
kavel: 943
Corpus der älteren Germania-Karten
-Ein annotierter Katalog der gedruckten Gesamtkarten des deutschen Raumes von den Anfängen bis um 1650. Peter H. Meurer. Canaletto/ Repro-Holland, Alphen a.d. Rijn, 2001. Folio, zwart-linnen, titel op rug en voorplat in goudopdruk, titel met vignet, XII,504 pp. incl, platen- en personenregister. Zonder omslag.-

verkocht € 90.00
kavel: 944
[Bibliografie. Koeman-Van der Krogt] Koeman's Atlantes Neerlandici
-Nieuwe Editie. Deel I, II en IIIa. Volume I: The Folio Atlases Published by Gerard Mercator, J. and H. Hondius, Johannes Janssonius and Their Successors. Compiled by Dr. Peter van der Krogt. HES Publishers, 't Goy-Houten, 1997. Vol. II: The Folio Atlases Published by W.J. Blaeu and Joan Blaeu. Idem, 2000. Vol. IIIa: het tekstdeel bij Ortelius Theatrum, De Jode Speculum, Epitome, Caert-Thresoor and Atlas Minor etc. Idem, 2003.-

verkocht € 460.00
kavel: 945
-Nieuwe Editie. Deel IV-1 en IV-2.2. Vol. IV-1: The Town Atlases. Braun & Hogenberg, Janssonius, Blaeu, De Wit, Mortier and others. Compiled by Dr. Peter van der Krogt. HES and De Graaf Publishers, Houten, 2010. Tekstdeel. Vol. IV-2.2: Idem. Idem, 2010. Platendeel.-

verkocht € 220.00
kavel: 946
[Homann] Geographische Universal Zeig und Schlag-Uhr
-Johann Baptist Homann's Der Röm. Kayserl. Maj. Geographi. und Mitglied der Königl. Preuss. Societ. der Wissenschaften neulich erfundene Geographische Universal -Zeig und Schlag-Uhr (...) aufs beste verferdiget der Ruhmwürdige Meister Zacharias Landteck Uhrmacher in Nürnberg. [Ca. 1720]. Het uurwerk met centraal de weergave van een wereldbol d.w.z. het noordelijk halfrond met daaromheen het zonnestelsel, uurwijzer en dierenriem. De uitleg omtrent het gebruik van deze klok staat aan weerszijden van de afbeelding (Duitse tekst). De prent (in kopergravure) uit een folio-uitgave van een Homann wereldatlas, ca. 1720. Prentbeeld 49 x 58 cm. Met passe-partout. Middenvouw als uitgegeven. Een vlekje r.o. buiten het prentbeeld. Verso aant. in hs. Zeer goed exemplaar; mooi gekleurd.-

verkocht € 260.00
kavel: 947
Portret van Jodocus Hondius en Gerard Mercator
-De geleerden en cartografen Gerard Mercator (1512-1594) en Jodocus Hondius (1563-1612) samen afgebeeld te midden van hun instrumenten gerelateerd aan hun vak. Beiden hebben landkaarten en hemel- en wereldglobes vervaardigd en astronomische instrumenten geconstrueerd. Het portret verscheen o.a. in 1613 in Mercator's 'Atlas', bij Jodocus Hondius uitgegeven in Amsterdam. Deels oud- en bijgekleurd. Goudgehoogd. Ingelijst achter glas in lijst met passe-partout. Lijst 57 x 63 cm. Prentbeeld 39 x 45 cm. De lijst licht besch. De prent in zeer goede staat.-

verkocht € 360.00
kavel: 948
[Provincie Utrecht] (1) Tekening in sepia van het Slot te Montfoort
-aan de oostzijde. N.N. Ca. 1600. 14 x 17 cm. (2) Plattegrond van Montfoort. H. de Leth, 1772. 21 x 26 cm. (3) Carte Particuliere des Environs d'Utrecht Goude et Woerden. N.N. Ca. 1750. 23 x 30 cm. Met vouw. (4) Plattegrond Yselstein. Blaeu, 1649. 15 x 23 cm. (5-8) Kaartjes van het Land van Montfoort, Schoonhoven en omgeving, Yselstein en omgeving en de Landen van Woerden uit resp. Ottens en De Leth uit 1747 en 1772. (9) Oudewater, zicht door Casper Bouttats en 3x fortificaties en een plattegrond van Oudewater. Toegevoegd een latere plattegrond van de provincie Utrecht.-

verkocht € 150.00
kavel: 949
Koeman's Atlantes Neerlandici
-Nieuwe editie. Peter van der Krogt. Deel III-B, IV-1, IV-2.1 en IV-2.2. 't Goy-Houten, Hes & De Graaf, 2003-2010. 4 delen. Uniform linnen.-

verkocht € 800.00