900-959 Cartografie & atlassen

[900 - 909] [910 - 919] [920 - 929] [930 - 939] [940 - 949] [950 - 959]
kavel: 950
[Naslagwerken] Erik Walsmit e.a. Spiegel van de Zuiderzee
-Geschiedenis en cartobibliografie van de Zuiderzee en het Hollands Waddengebied. Houten, Hes & De Graaf, 2009. Gebonden met stofomslag. Hoekjes s.o. wat sleets, verder goed + George Tolias. Mapping Greece, 1420-1800: A History. Maps in the Margarita Samourkas Collection. Oak Knoll/ Hes & De Graaf, (2011). Geb. met s.o. Voorplat met kl. besch. aan benedenrand, verder goed - en 1 andere. Toegevoegd: John Landwehr. Splendid Ceremonies. Nieuwkoop, B. de Graaf/ Leiden, A.W. Sijthoff, 1971. Geb. met s.o. (s.o. met scheurtjes langs randen).-

verkocht € 140.00
kavel: 951
[Utrecht] Plattegronden 19e eeuw
-Gekleurde tekening plattegrond Utrecht, situatie ca. 1840, 36 x 49 cm. + Plattegrond, N. van der Monde, uit Tijdschrift Geschiedenis Utrecht, 37 x 50 cm., handgekleurde gravure, 1838 + Plattegrond, W.F. Dannenfelser, litho, een kleur. Ca. 1850, 43 x 56 cm. + 10 kleine wijkkaartjes, 1891, gekleurd + enkele kaartjes van Utrecht en omstreken + 3 uitslaande plattegronden door Stoomdrukkerij Van Druten Utrecht, waarvan een zeer groot (76 x 104 cm.), eind 19e/ begin 20e eeuw - en nog 6 andere.-

verkocht € 850.00
kavel: 952
[Facsimile] Blaeu's Atlas van de Nederlanden
-Facsimile uitgave van de orig. tekst en 65 kaarten uit de Grooten Atlas van Joan Blaeu met een moderne inleiding van C. Broekema. Orbit, Amsterdam, 1973. Cassette aan randen ingescheurd, verder net exemplaar.-

verkocht € 90.00
kavel: 953
Facsimile atlassen
-Waghenaer. Spieghel der Zeevaerdt. Tot Leyden, by Christoffel Plantijn, 1584/1985 Facs. editie Lausanne, Sequoia, 1964. Folio, linnen in cassette. Met losse introductie door C. Koeman + Abraham Ortelius, Theatrum Orbis Terrarum, Antwerpen, 1570. Facs. ed.: Lausanne, Editions Sequoia, 1964. Folio, linnen, in cassette met losse introductie C. Koeman. Cassettes wat gevlekt, boeken in goede staat.-

verkocht € 160.00
kavel: 954
[Atlas] Voyage dans les quatre principales iles des mers d'Afrique. 1804
-fait par ordre du Gouvernement, pendant les Années neuf et dix de la République (1801et 1802), Avec l'Historie de la Traversée du Capitaine Baudin jusqu'au Port-Louis de l'IIle Maurice. J.B.G.M. Bory de Saint-Vincent, Paris, F. Buisson, 1804. Atlas compleet met 58 platen. Groot 4to (36 x 26,5 cm.), 3 grote uitslaande kaarten van La Réunion (overzicht en detail en Mauritius en 55 kaarten (15 dubbelpag., 2 gevouwen en 1 kleurenplaat [=56 Reunion Vulkaan]. Kopergravures door Adam, Blondeau, Fortier, Dorgez, B. Tardieu. Genummerde platen 1-56, 14bis, 23 bis. (iv pp.). In oorspr. lompenpapier gebonden, rug afwezig, randen en hoeken gestoten. Boekblok zelf intact en intern goed. -

verkocht € 1500.00
kavel: 955
[Japan] Lot van 17 geologische kaarten van Japan op linnen
-Japan, eind 19e eeuw. O.a. de volgende gebieden ten noorden van Japan: Aomori, Idzu, Sendai, Akita, Noshiro. Kaarten opgesteld naar expedities van o.a. K Nakashima, S Noda, N Kanehara, S Miura. Legendas in het Engels en Japans. -

verkocht € 200.00
kavel: 956
Landkaart China
-Grote gekleurde landkaart van China en buurlanden, Japan, 1965. 1:400000. 152 cm x 156 cm. Gevouwen. -
€ 80 - € 150
kavel: 957
[Nederlanden. Colom] De Vyerighe Colom.
-Klaer vertoonende in vyftich onderscheydene curieuse caarten de XVII Nederlantsche Provincien (...) met desselfs beschryvingh. Amsterdam, by Iacob Aertz. Colom, z.d. (ca. 1660), 4,(14),223,(4 index) p., met oudtijds handgekleurde, gegraveerde titelp., 47 dubbel-p. gegraveerde kaarten met oudtijdse grens- en cartouche-kleuring en 3 dubbel-p. gegraveerde platen met oudtijds handgekleurde portretjes van graven en hertogen, contemporain leer, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, oblong 4to.-

verkocht € 4000.00
kavel: 958
Claudii Ptolemaei Tabulae gegraphicae orbis terrarum veteribus cogniti.
-Utrecht/ Franeker, F. Halma, G. van de Water/ L. Strick, 1698, letterdruk indexblad (2 p.) met adres van de uitgevers, met schitterend handgekleurde, gegraveerde titel en 28 dubbel-p. gegraveerde kaarten i in dezelfde fraaie handkleuring, modern verguld halfleer in oude stijl, folio, in linnen omslagdoos met marokijnen titelschildje.-
€ 3300 - € 6600
kavel: 959
[Facsimile] De Stadsplattegronden van Jacob van Deventer
-C. Koeman J.C. Visser. Robas BV Landsmeer in samenwerking met Canaletto. Alphen aan de Rijn en Stichting bevordering uitgave plattegronden Jacob van Deventer. 1992. 3 delen, folio, groen kunstleer, titel op voorplat in hard-groen en goudopdruk. De delen niet genummerd. Een deel met de inleiding en alle 109 kaartbeschrijvingen + overzicht in het Engels. De andere delen met de gekleurde reproducties van alle 109 kaarten + meerdere a. en b. nummers. (totaal gewicht ca. 10 kg.)-

verkocht € 160.00