960-992 Kaarten en plattegronden gedrukt op doek

veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00
[960 - 969] [970 - 979] [980 - 989] [990 - 992]
kavel: 970
[Kaart Gelderland op doek] La Gueldre, divisée en arrondissements
-et cantons de justice de paix. Gegraveerde kaart met heldere grenskleuring door Cornelis van Baarsel (1761-1826) en zijn zoon Willem Cornelis van Baarsel (1791-1854), Den Haag, F.J. Weygand, z.d. (1840), 53,5 x 77,5 cm., gedrukt op doek, de bovenrand met gegraveerde titel "Atlas du Royaume des Pays-Bas (...)", in de benedenrand de legenda en in de rechterbovenhoek een aantrekkelijke gegraveerde titelcartouche, opgevouwen in het oorspronkelijke schuifdoosje met titeletiket op de voorzijde, 15,5 x 10,5 cm. (nagenoeg perfect exemplaar met slechts minimale gebruikssporen).-

verkocht € 600.00
kavel: 971
[Kaart Gelderland op doek] Kaart der provincie Gelderland.
-Gegraveerde kaart met grenskleuring door Hermanus Veelwaard (1814-1872) en Daniel Veelwaard Jr. (1796-1868), Amsterdam, Mortier, Covens en Zoon, 1838, 41 x 57 cm., gedrukt op doek, met gegraveerde titelcartouche en legenda, opgevouwen in oorspronkelijk (?) schuifdoosje met "Gelderland" in pen op de voorzijde, 14,5 x 9 cm. (enkele vage vlekken, zeer goed exemplaar).-

verkocht € 150.00
kavel: 972
-Gegraveerde kaart met grenskleuring door Hermanus Veelwaard (1814-1872) en Daniel Veelwaard Jr. (1796-1868), Amsterdam, Mortier, Covens en Zoon, (1845) [in linkerbenedenhoek gegraveerd "Herzien 1840, 1845"], 41 x 57 cm., gedrukt op doek, met gegraveerde titelcartouche en legenda.-
€ 100 - € 200
kavel: 973
[Kaart Overijssel op doek] De provincie Overijssel.
-Gelithografeerde kaart met grenskleuring, Groningen, J.H. van de Weijer, (ca. 1860), 20 x 24 cm., gedrukt op doek, genummerd "5" in rechterbovenhoek, met titelcartouche in rechterbovenhoek en legenda in linkerbenedenhoek, opgevouwen in oorspronkelijke chemise en schuifdoosje met gelithografeerd titeletiket op voorzijde, 12 x 7,5 cm. (zeer goed exemplaar).-

verkocht € 270.00
kavel: 974
[Kaart Zuid-Holland op doek] Nouvelle carte de la Province de Hollande,
-(partie méridionale). Gegraveerde kaart met heldere grenskleuring door Cornelis van Baarsel (1761-1826) en zijn zoon Willem Cornelis van Baarsel (1791-1854), Den Haag, F.J. Weygand, 1836, 45 x 55 cm., gedrukt op doek, in de rechterbenedenhoek de legenda en in de linkerbovenhoek een aantrekkelijke gegraveerde titelcartouche, opgevouwen in het oorspronkelijke schuifdoosje met titeletiket op de voorzijde, 11,5 x 9,5 cm. (enkele bruine vlekjes, overigens zeer goed).-
€ 350 - € 700
kavel: 975
[Kaart Noord-Brabant en Zeeland op doek] Nouvelle carte de la Province de Brabant
-septentrionale, et celle de Zélande; indiquant les frontières Méridionales de la Hollande, depuis la Mer du Nord jusqu'aux confins de la Prusse. Gegraveerde kaart met heldere grenskleuring door Willem Cornelis van Baarsel (1791-1854), Den Haag, F.J. Weygand, z.d. (1829), 42 x 53 cm., gedrukt op doek, in de benedenhoeken de legenda en in de linkerbovenhoek een aantrekkelijke gegraveerde titelcartouche, opgevouwen in het oorspronkelijke schuifdoosje met titeletiket op de voorzijde, 11,5 x 9,5 cm.-

verkocht € 280.00
kavel: 976
[Kaart Noord-Holland op doek] Provincie Noord-Holland, en de Zuider Zee.
-IIIde druk. Gelithografeerde kaart met grenskleuring door Carl Friedrich Julius Jaeger (geb. 1815), Groningen, J. Oomkens, (1856), 38,5 x 32,5 cm., gedrukt op doek, met klein inzetkaartje van Terschelling in de linkerbovenhoek, rechtsbeneden in de marge gedrukt "J. Jaeger's Atlas der Nederlanden No. 5".-
€ 70 - € 140
kavel: 977
-IIIIde druk. Gelithografeerde kaart met grenskleuring door Carl Friedrich Julius Jaeger (geb. 1815), Groningen, J. Oomkens, (ca. 1856), 38,5 x 32,5 cm., gedrukt op doek, met klein inzetkaartje van Terschelling in de linkerbovenhoek, rechtsbeneden in de marge gedrukt "J. Jaeger's Atlas der Nederlanden No. 5", opgevouwen in oorspronkelijke (?) chemise, 10 x 8,5 cm. (zeer goed exemplaar, chemise defect).-
€ 100 - € 200
kavel: 978
[Kaart Overijssel op doek] Provincie Overijssel met een gedeelte der Zuider-Zee.
-Gelithografeerde kaart met grenskleuring door J. Jaeger, Groningen, J. Oomkens, (1850), 33 x 38 cm., gedrukt op doek, met legenda in de linkerbenedenhoek en met "J. Jaeger's Atlas der Nederlanden No. 9" gedrukt in de marge van de rechterbovenhoek.-

verkocht € 100.00
kavel: 979
[Kaart Groningen op doek] Provincie Groningen met aanduiding der Wadden
-alsmede der monden van de Eems en gedeeltelijk van het Vriesche Gat. Vierde druk. Gelithografeerde kaart met grenskleuring door J. Jaeger, Groningen, J. Oomkens, (ca. 1856), 38 x 33 cm., gedrukt op doek, met de titel en legenda in de linkerbenedenhoek en met "J. Jaeger's Atlas der Nederlanden No. 10" gedrukt in de marge van de rechterbenedenhoek.-
€ 70 - € 140