280-324 Manuscripten

[280 - 289] [290 - 299] [300 - 310] [311 - 320] [321 - 324]
kavel: 290
[Koninklijk Huis] Gesigneerde brief Prins Hendrik
-Typoscript dankbrief aan Anna Scholten, gedateerd Den Haag, 23 december 1933. Ondertekend met "Steeds gaarne, Uw [in pen:] Prins der Nederlanden". Briefhoofd met blauw kroontje en hoofdletter H. Blad gevouwen; afmetingen uitgevouwen brief 23 x 35 cm. Toegevoegd: boek Ut de Fransozentid door Fritz Reuter.-

verkocht € 80.00
kavel: 291
[Rijnlandse kroniekenserie] "Den oorspronck en beghinsel ofte generatie der Baenre heeren
-van Wassenaer, Burchgrave van Leyden, heeren van den Rijn ende Catwyc opter Zee, van Valckenburgh, van Voorschoten, vrijheeren van den hoogen ende laegen gerechte ril [?]". (Titelpagina eerste kroniek, met in goud gehoogde initiaal). Manuscript, ca. 1600, 257 genummerde bladen, op enkele blanco pagina's na tot en met blad 223 tweezijdig beschreven in een regelmatige, goed leesbare hand, voorafgegaan door een alfabetische index in dezelfde hand van 3 pagina's, gevolgd door iets latere toevoegingen en een index op volgorde van paginering van 1 pagina in een andere hand, contemporain overlappend perkament met centraal verguld ovaal medaillon binnen vergulde randlijnen met hoekrozetten op beide platten, rug met 5 vergulde compartimenten met centrale rozetten en oude rugtitel in inkt: "Geschiedkundige oorsprong van meer dan 60 heerlijkheden en adelsgeslachten", 4to.-

verkocht € 1700.00
kavel: 292
[A.N.W.B.] Archief Edo Bergsma, eerste voorzitter A.N.W.B.
-Archief bestaand uit de correspondentie rondom twee evenementen m.b.t. voorzitter Edo Bergsma die vanaf 1884 de A.N.W.B. leidde. (1) Een reeks van 15 brieven uit 1893 waarin verschillende gewesten en ledengroepen Bergsma vragen niet af te zien van verder voorzitterschap, meest op briefpapier van de bewuste club geschreven. Hieronder de Utrechter Wielrijders-Club, Haarlemsche Velocipede-club, de Amsterdamsche Wielrijders club "Entre-Nous" en enkele andere Amsterdamsche wielrijdersverenigingen, de Rotterdamsche, Delftsche, Haagsche, Haarlemmermeer, Leiden etc., met honderden signaturen. Daarbij enkele officiële stukken en krantenartikelen uit die tijd. (2) Uitgebreide correspondentie over de plaquette van de eerste voorzitter, die werd ontworpen en gemaakt door J.C. Wienecke met o.a. stukken door Bergsma ondertekend, die op dat moment burgemeester van Enschede was, Van der Aa (die alle moest regelen) en diverse anderen, inclusief krantenstukken, gesigneerde menukaarten etc. -

verkocht € 120.00
kavel: 293
Jan Cremer (geb. 1940). 2 brieven aan Wim Beeren: (1) Brief in rode pen,
-gedateerd "Kopenhagen feb. 15, 69", vier volledig beschreven kantjes op twee vellen A4-briefpapier met groot geïllustreerd briefhoofd van Jan Cremer, Cinc Studio, New York, gericht aan Wim Beeren [conservator] Stedelijk Museum (...), gesigneerd "met vriendelijke groeten Jan Cremer" aan het eind.-

verkocht € 140.00
kavel: 294
Album amicorum
-Ca. 1844, met 10 ingelegde bladen, waarop tekening en diverse borduursels. Op een blad wordt "Hoorn, 1844" vermeld. -

verkocht € 180.00
kavel: 295
[Volledig gekalligrafeerd door Franciscus Schorn, 1756] "Tägliche Andachts-Übungen
-zum Gebrauch ihro Kays.- Majest. der Königin zu Ungarn und Böheim." Manuscript volledig gekalligrafeerd in pen en bruine inkt, titelpagina en "An den Leser" gevolgd door 133 p. tekst en (4) p. index, onder de index gesigneerd door de kalligraaf "Franciscus Arnoldus Josephus Schorn Scripsit anno 1756", fraai contemporain gebonden in verguld marokijn, alle sneden verguld, 19 x 12 cm., in schuifdoos (schuifdoos kleine defectjes).-
€ 500 - € 1000
kavel: 296
[Getijdenboekje] Franstalig manuscript in pen en bruine, zwarte en rode inkt,
-vermoedelijk België, ca. 1700, vanaf het eerste vrije schutblad gepagineerd 1-133; (2),159-398,(5) p. (hier en daar enigszins onregelmatig), op p. 6 een gegraveerd frontispice door Poquet, p. 7-26 bestaan uit letterdruk tekst "Prières du Matin" (uit een Catechisme-editie ca. 1700) gevolgd door nog 10 letterdruk bladen (niet opgenomen in de handpaginering), met 9 p. los ingelegd contemporain manuscript muziekschrift, contemporain gespikkeld leer met geribde rug, klein 8vo.-
€ 200 - € 400
kavel: 297
Brief aan mejuffrouw Johanna Visser, moeder in het Binne Gasthuys te Goes 1821
-Dankbrief op dichtvorm met randversiering voor de binnenmoeder van het Gasthuis in Goes uit 1821 voor haar goede zorg tijdens de ziekte van de schrijver. "Met behulp van de Medicyne of Zalf voor de wond daar by al is men Vreemd uit andre Stede. Geen onderscheid maakt Moeder dan, al is men ook naakt van leede, ik heb daar ondervinding van. Hoe dat ik met mijn Kranke leden ter dood bereid daar wierd gebragt. Dankbaar uw dan waarde Moeder die eyver toonde dag en nacht (...)".-
€ 80 - € 150
kavel: 298
[Politionele acties Nederlands-Indië. Dagboek OVW'er] "Reisbeschrijving No. 1".
-Dagboek op kladblokpapier met merkje "Nederland zal herryzen The Netherlands shall rise again" op elk blad, 21 (van 22) tweezijdig beschreven genummerde bladen van 20,5 x 12,5 cm., gedateerd 1 oktober tot en met 12 november [1945], betreffende de reis van het schip de Stirling Castle vanuit Liverpool naar Australië, onderaan de laatste bladzijde gesigneerd door B.J. Dieckmann.-

verkocht € 320.00
kavel: 299
[Brillen] Kasboeken m.b.t. administratie van opticiens
-Kasboek "1860-1872", 8vo, met honderden rekeningen voor brillen e.d., o.a. Rotterdam, Amsterdam, Middelburg, Rozendaal etc. In regelmatig handschrift genoteerd. Met los ingestoken handgeschreven briefjes, visitekaartjes etc. + folio register met handgeschreven rekeningen, meest gevestigd in Noord-Nederland, met losse documenten (o.a. van horlogemakers) gedateerd 1924 + "Verkoop Boek Sep. 1923 - Dec. 1924". Dun rechthoekig kasboek met rekeningen omgeving Groningen + alfabetisch register van Omnia Optical, 30 Rue Chapon, Paris 3e, met (losse) bijdragen o.a. gedateerd 1949 en 1975, 4to - en Vakgroep Opticiens. Werkboekje no. 1 van [ingevuld in pen:] Paul Geerling. Met de hand ingevulde werkzaamheden, laatste gedateerd 1954.-

verkocht € 200.00