280-324 Manuscripten

[280 - 289] [290 - 299] [300 - 310] [311 - 320] [321 - 324]
kavel: 300
[Spanje. Carta executoria hidalguia 1593] "Sobre Carta de una carta ex.a. hidalguia
-Apedim.o. de Juan de Escobar de Mendoça (...)". "Al nuestro justicia mayor, y a los del nuestro conssejo pressidente y oidores de las nuestras audiencias alcaldes, alguaciles de la nuestra cassa y corte y chancillerias, y á los conseja assistente, gobernadores, corregidores, jucces alcaldes (...)." Manuscript in keurig leesbare hand op perkament, aan het einde gedateerd "Granada, a veynte y un dias del mes de henero de mill & quin. [quinentos] .e noventa y tres anas" (1593), bestaande uit 144,(1) tweezijdig beschreven perkamenten bladen, met versierde en met goud gehoogde gekalligrafeerde aanhef van koning Filips II van Spanje (1527-1598) en met 32 grote initialen (en 1 kleinere) in gouache en goud waarvan één met schitterend miniatuurportret van Filips II (?), oorspronkelijk (in Granada vervaardigd) zeer rijk verguld kalfsleer (fanfareband) over kartonnen platten (met gebruikmaking van ouder manuscript materiaal op papier), alle sneden verguld, 32,5 x 23 cm.-

verkocht € 3400.00
kavel: 301
10 diverse manuscripten: (1) "Obligatie of waterbrief No. 802"
-Voorgedrukte obligatie van de Loosdrechten, met de hand ingevuld op naam van Cornelis Heijers, ter grootte van 500 gulden, gesigneerd door Jacob Heijers en gedateerd Loosdrecht, 15 januari 1816, folio-formaat, in lijst en onder passe-partout (aan twee zijden zichtbaar).-

verkocht € 110.00
kavel: 303
[Archief Wim Beeren] Archiefje Culturele Stuurgroep op uitnodiging Beatrix en Claus,
-1972-1975, bestaande uit ca. 20 originele brieven w.v. één ondertekend door prinses Beatrix, verder op enkele na door de particulier secretaris van Beatrix en Claus, Mr. J.T. Warmenhoven, alle gericht aan Wim Beeren, voorts meerdere getypte/ gekopieerde documenten zoals lijsten van genodigden voor gesprekken op kasteel Drakensteyn/ Paleis op de Dam, notities n.a.v. zulke gesprekken, een "kroniek van een initiatief" door Huub Oosterhuis (4 p., geniet), "persoonlijke kanttekeningen naar aanleiding van de discussiestukken" door Jan Kassies (2 p., geniet), een secuur uitgeschreven verslag van een vergadering (18 p., geniet), een soortgelijk verslag over het hele proces (28 p.), een kritisch stuk van Lambert Tegenbosch over Rudi Kousbroek (2 p., geniet), "De fundamenten van een cultuurbeleid" door Peter Struycken (3 p., geniet) en enkele andere verslagen en inhoudelijke stukken.-

verkocht € 120.00
kavel: 304
Lot van diverse manuscripten, o.a. nota's, rekeningen en extracten
-op perkament en papier, tekst in het Nederlands, Duits, Engels en Frans, gedateerd 1675-1776 en ongedateerd, enkele met signatuur en zegels, afm. variërend van 22 x 18 cm tot 27 x 36 cm.-
€ 75 - € 150
kavel: 305
[Clermont] Jean Gaspar Decurio Pastor de Clermont (1ste helft 17de eeuw).
-Manuscript, op bijna 300 tweezijdig vnl. in het Latijn en hier en daar in het Frans beschreven bladen genummerd 1-297, met op enkele plaatsen dateringen van 1639 tot 1646, hier en daar met kleine illustraties in pen en los ingelegde/ met marge ingeplakte (latere) beschreven velletjes, contemporain leer/ perkament, folio.-

verkocht € 100.00
kavel: 306
Familie-archief van M.M. Couvée
-Ca. 1850-1910, archief door Marinus Mattheus Couvée (1834-1916), uitgever en boekhandelaar te Den Haag, vermoedelijk aangevuld door zijn zoon Marinus Mattheus Couvée Jr. (1861-?), tevens boekhandelaar aldaar, actief bij de schutterij en Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Bevat 2 handgeschreven gedichtenbundels en 1 handgeschreven, ongepubliceerd verhaal door Marinus Couvée zelf + 2 gelegenheidsboekjes: boekje tot aandenken van zijn belijdenis (1856) en dat van zijn vrouw Adrina Hendrika Schaap (1852). Beide koordgebonden + 1 kasboek, 1870-1885. Kartongebonden. Rug ontbreekt + 1 notitieboekje door Marinus Couvée met daarin vermeld de teksten waar 's zondags tussen 1849 en 1854 over gepreekt is + 2 geslachtslijsten, w.v. 1 geheel handgeschreven, tweedelig in cassette en met enkele ingeplakte knipsels. Lijst loopt door tot 1895; en 1 reguliere uitgave: Geslachtlijst van de familie Couvée. H.J. Schouten. Rijswijk, Genealogisch en heraldisch archief, 1902. Ingebonden met aantekeningen door Marinus Couvée in leren band. Leer losgaand van platten, maar compleet + 1 later handgeschreven poëziealbumpje, ca. 1950, van Ellen Couvée + 7 uitgaven, w.o. Eerstelingen. Twee Novellen. M.M. Couvée. Niet in de handel, 1855; Herinnering aan den Sterfdag van onzen geliefden Vader Matthijs Couvée, 1870; extract van tijdschrift Theophania met daarin De verloren zoon, door Marinus Couvée.-

verkocht € 320.00
kavel: 307
Muhammad ibn Sulaymân al-Jazûlî (gestorven tussen 1465 en 1470). Dalâ’il al-Khayrât
-of "manifestaties van weldaden", Noord-Afrikaans manuscript op Nederlands handgeschept en gepolijst papier, hier en daar met deel van watermerk in de vorm van het wapen van Amsterdam (zeer fijne constructie van het schepraam), ongedateerd maar vermoedelijk 17de-eeuws, bestaande uit 214 ongenummerde, tweezijdig en veelkleurig beschreven en/of gedecoreerde bladen, Mahgribi handschrift gerubriceerd in rood en goud, met vele rijk verluchte illustraties in rood, blauw en goud, gebonden in 19de-eeuws verguld en blindgestempeld marokijn, 8,5 x 9 cm.-

verkocht € 1000.00
kavel: 308
[Hollogne aux Pierres, Luik] Gerechtshof-aantekeningen (17de eeuw)
-Manuscript, 168 fol. (1605-1671). Vermoedelijk aantekeningen van het gerechtshof van Hollogne aux Pierres ("nous la Court et justice de hologne aux pieres"). In de aantekeningen worden ook vaak leden van de familie de la Croix genoemd. Contemporain leer, papier, 33 x 21 cm.-

verkocht € 100.00
kavel: 309
[Zeeland. Sluis] "Keuren van 't Vrye en 't Leenhof tot Sluis in Vlaanderen anno 1743".
-Manuscript in goed leesbaar Nederlandstalig handschrift, titelpagina met handgekleurd en verguld wapen van Sluis, contemporain schaapsleer, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, folio.-

verkocht € 850.00
kavel: 310
Akrobatiekgezelschap The Broytons
-Archief van honderden documenten en manuscripten m.b.t. The Broytons: plastisch en excentric act, circus-akrobatiek, Den Haag, jaren 50 en 60. Collectie van o.a. arbeids- en engagementsovereenkomsten, contracten, overzichten van uitgaven, agenda's, programma's van evenementen, brieven en honderden kwitanties. -

verkocht € 80.00