900-939 Criminologie

veiling / 10 juni 2015
[900 - 909] [910 - 920] [921 - 930] [931 - 939]
kavel: 910
[Lijfstraffen] De wegen der misdaad. Tafereelen uit de Lijfstraffelijke Regtspleging.
-Rotterdam, H. Nijgh, 1858, (4),283,(1 inhoud) p., met getinte litho, modern halfmarokijn.-

verkocht € 70.00
kavel: 912
[Press photos train attack Biatorbágy] Series of 6 press photos,
-alle 18 x 24 cm., en met stempel van "Magyar Fil Iroda" (Budapest) op keerzijde, gemaakt kort na 13 september 1931.-
€ 100 - € 200
kavel: 913
[Amsterdam] Extra Tijding. Zelfmoord in de Tuinstraat.
-Aanplakbiljet (?), 28 x 23 cm., met letterdruk tekst, later in potlood gedateerd "1/12 1907" en met naam "E. vd Linden" (vouwen en kleine scheurtjes).-

verkocht € 50.00
kavel: 914
[Uiterst zeldzame oorlogspublicaties] A. Opsporingsregister.
-(uitgezonderd signaleeringen betreffende het grensverkeer). Uitgegeven door de recherchecentrale, IIIe directie, ingevolge bekendmaking A.P. No. 1-14 DD. 18 februari 1943. 1e jaargang 1 augustus 1943 No. 6. 2e jaargang 1 augustus 1944 No. 8. Zonder plaats, zonder uitgever (1943-1944), 2 delen, 445; 449 p., oorspronkelijk uniform omslag (kleine defectjes, met name aan rug deel 1944).-

verkocht € 340.00
kavel: 915
[Criminele anthropologie en identificatietechnieken] Eenige Schedelmaten
-van Recruten, Moordenaars, Paranoiisten, Epileptici en Imbecillen, onderling vergeleken. Proefschrift ter verkrijging van de graad van Doctor in de Geneeskunde (.,..) door P.H.J. Berends. Nijmegen, W. Fellinga, 1896, (10),89 p., 4 grafieken op 2 uitslaande platen, uitslaande tabellen, contemporain goudgeletterd halflinnen, 4to.-

verkocht € 70.00
kavel: 916
[Gevangeniswezen] Histoire des bagnes depuis leur création jusqu'a nos jours.
-Par Pierre Zaccone. Illustrée de plus de 150 gravures. Parijs, Gennequin Fils, z.d. (ca. 1875), 2 delen in één band, (2),560; (2),464 p., met vele houtgegraveerde illustraties, oorspronkelijk verguld en blindgestempeld linnen, 4to.-
€ 50 - € 100
kavel: 917
[Sectie massagraf Waalsdorp J.P.L. Hulst] Serie van 11 zwart-wit foto's,
-alle 9 x 14 cm., 9x gesigneerd op de keerzijde "Foto G.L. 't Hart, ca. 1945.-

verkocht € 150.00
kavel: 918
[Gevangeniswezen. Veenhuizen] De Vriend des Vaderlands.
-Een tijdschrift, toegewijd aan den roem en de welvaart van Nederland en in het bijzonder aan de hulpbehoeftigen in hetzelve. (Uitgegeven van wege de permanente kommissie der Maatschappij van Weldadigheid). Eerste deel [= 1ste jaargang] (no. I)-XII. Amsterdam, J. van der Hey en Zoon, 1827, 12 delen in 2 banden, met 4 groot uitslaande gelithografeerde gezichten door H.V. Geelen naar A. Noëns en 2 andere uitslaande litho's, 2 uitslaande letterdruk plattegronden, diverse uitslaande letterdruk tabellen, contemporain uniform halfleer met 2 contrasterende marokijnen titelschildjes. -

verkocht € 160.00
kavel: 919
[Rechten] Reglement voor de rechtbank van crimineele en civile justitie der stad Leyden.
-Leyden, Herdingh en Du Mortier, 1803, 40 p., contemporain karton (kleine defectjes; zeldzaam).-
€ 70 - € 140
kavel: 920
Bezirkshauptmannschaft Judenburg. Composite with ca. 400 official announcements,
-alle gericht "An die Ortsgemeinden", gedateerd 1853 en ondertekend in letterdruk door Carl Hann, Bezirkshauptmann, contemporain blauw karton (kleine defecten).-
€ 70 - € 140