900-939 Criminologie

veiling / 10 juni 2015
[900 - 909] [910 - 920] [921 - 930] [931 - 939]
kavel: 921
[Zeden] Maria Monk, de Zwarte Non -en 11 andere.
-Verhaal van haar lijden en ontmaskering van de zedeloosheid, uitspattingen en misdaden van het kloosterleven, wier ooggetuige en slachtoffer zij gedurende haar verblijf als novice en non in het klooster te Montreal in de jaren 1829-1836 geweest is (...). Naar het Engelsch door L. von Alvensleben, Uit het Hoogduitsch. Goedkoope uitgave. Tiel, H.C.A. Campagne, z.d. (1853), 96 p., oorspronkelijk gelithografeerd omslag (rug met plakband verstevigd; de eerste uitgave verscheen bij Campagne in 1852).-

verkocht € 95.00
kavel: 922
[Gevangeniswezen] Lot van 14 19de-eeuwse publicaties over het Nederlandse gevangeniswezen,
-alle in oorspronkelijk bedrukt omslag of halflinnen met oorspronkelijke platten, alle 8vo (bibliotheeklabeltjes op voorzijde).-

verkocht € 60.00
kavel: 923
[Gevangeniswezen] Gedetineerden onder dak.
-Geschiedenis van het Gevangeniswezen in Nederland van 1795 af, bezien van zijn behuizing. Proefschrift (...) door M.A. Petersen. Leiden, 1978, 1032 p., illustraties, oorspronkelijk linnen, 4to.-
€ 70 - € 140
kavel: 924
[Individuele strafzaken] Uitvoerig verhaal van den moord van mevr. van der Kouwen
-en haar dienstbode Helena Beelo, en van het daarop gevolgde rechtsgeding tegen H.J. Jut en Christina Goedvolk. Met alle officieele stukken en pleidooien op deze zaak betrekking hebbende en een aantal afbeeldingen. Amsterdam, Bureau van het Geïllustreerde Politie-Nieuws, (1876), (1),128,(1) p., met 12 (dubbelpagina) houtgegraveerde illustraties, oorspronkelijk gelithografeerd omslag (rug verstevigd). -

verkocht € 80.00
kavel: 925
[Individuele strafzaken] Bijdragen tot de geschiedenis van Kaspar Hauser.
-Amsterdam, Ten Brink & De Vries, 1834, (4),IV,44 p., oorspronkelijk bedrukt omslag (kl. defectjes).-

verkocht € 110.00
kavel: 926
Moord in een missie-huis St. Joan te Soesterberg?
-En wat gebeurde er in de St. Antoniaschool Haarl. Houttuinen Amsterdam? (Door B. Bon-Tunteler). Zonder plaats, uitgever en jaar (1932), 48 p., contemporain linnen, klein 8vo.-

verkocht € 150.00
kavel: 927
De criminialiteit van Oss door Dr. W.H. Nagel.
-Den Haag, P.A. Daamen, 1949, 427 p., illustraties, oorspronkelijk goudgeletterd linnen, groot 8vo.-
€ 70 - € 140
kavel: 928
Regtsgeding, gevoerd door het Provinciaal Geregtshof van Zuid-Holland,
-tusschen J.D. Kruseman, Apellant, en D. Verbeek, Geïntimeerde, medegedeeld door Mr. B.D. Bosscher, Jr. Advocaat, te Amsterdam. (Buiten den Handel). Amsterdam, M. Coster, Jz., 1852, VI,88 p., modern halflinnen met meegebonden oorspronkelijk achteromslag (kleine defecten. Zeldzaam).-

verkocht € 70.00
kavel: 929
Nederlandtsche practycqve van verscheyden daghelijcksche soo civile
-als criminele questien. Gecolligeert bij Bernard van Zutphen Advocaet voor den Ed. Hove Provinciael van Utrecht. Den derden druk. Verbetert ende voor een dardepart Vermeerdert. Utrecht, J. van Doorn, 1642, (8),808 p., met gegraveerde titelpagina, contemporain overlappend perkament, 4to.-
€ 150 - € 300
kavel: 930
[Alcoholmisbruik] Lot van ca. 45 grotendeels Duitstalige publicaties,
-alle betreffende alcoholisme, ca. 1900-1930, op één na in oorspronkelijke omslagen (omslagen hier en daar defect).-

verkocht € 85.00