2500-2619 Varia

kavel: 2601
Scrapalbums
-3 Nederlandse albums, tweede helft 19de eeuw. Met resp. 50, 24 en 21 gevulde pagina's met scraps. Alle zonder rug en deels met losse bladen. Enkele fraaie composities en onderwerpen als een fazant of Chinezen. -

verkocht € 100.00
kavel: 2602
Scrapalbums
-Twee Nederlandse albums, beide tweede helft 19de eeuw. Een album met 76 pagina's gevuld met scraps, deels bestaand uit verknipte centsprenten, ook losse scraps, meest Nederlands en Frans. Album zonder rug, losbladig met losse platten. Scraps vrijwel alle in goede staat + album met 52 pagina's gevuld met scraps. Wat lossig in band, fraaie volle composities. Onderwerpen o.a. treinen, mode, jacht, het leger, etc.-
€ 125 - € 250
kavel: 2603
Correspondentieblad van den Bond van Nederlandsche Boekverkoopersbedienden
-3 delen, 1903-1907. Bevat: band I (oct. 1899-dec. 1902): no. 1-22; band II (jan. 1903-dec. 1904): no. 23-45; band III (jan. 1905-sept. 1907): no. 46-78. Uniform linnen met vergulde rug, 8vo. Voorplatten met stempel, band III p. 5 gescheurd, verder goed.-

verkocht € 50.00
kavel: 2604
[Judaica en hebraica] Vijf items: (1) Pam Georg Rueter (1906-1998). "Ex libris A. Palache"
-Het originele houtblok voor het houtsnede ex libris, 9,5 x 8,2 cm., met ca. 130 afdrukken op dun papier.-

verkocht € 220.00
kavel: 2605
[Handelscatalogi] Muziekinstrumenten
-August Laukhuff Weikersheim. Preis-Liste aller Orgelbestandteile, ausgenommen Metallpfeifen und Zungestimmen, 1902. 44 pp. + Ch. Marenghi & Cie, Paris, ca. 1895. Instruments de Musique Mécaniques a cartons perforés. In losse pagina's, voorplat en 16 pp. (=compleet?) + Geïllustreerde Prijscourant no 7 der Fabriek van Muziekinstrument. W. Hampe, Amsterdam, ca. 1900. 60 pp. + Laméris instrumenten Utrecht. Leermiddelen. 116 pp. Wat smoezelig exemplaar, zonder achterplat met nieuw papieren omslag.-

verkocht € 70.00
kavel: 2606
[Theater. Louis de Vries] Lot van 18 kleine publicaties,
-voornamelijk theaterprogramma's, waarvan 8 gewijd aan of gerelateerd aan de acteur van Joodse afkomst Louis de Vries (1871-1940).-

verkocht € 190.00
kavel: 2607
Jac. P. Thijsse (1865-1945)
-Gedenkboek dr. Jac. P. Thijsse. Uitgave t.g.v. de 70ste verjaardag van Thijsse door tijdschrift "De Levende Natuur", W. Versluys, Amsterdam, 1935 + 3 originele foto's van Thijsse, gemaakt door Jan P. Strijbos, ca. 1935. Elk 24 x 18 cm. + Van Vlinders, Bloemen en Vogels. E. Heimans en Jac. P. Thijsse, Amsterdam, W. Versluys, 1e dr., 1894 - en de 2e + 3e druk; In Sloot en Plas, W. Versluys, Amsterdam, 1895. 1e dr. in blinde band met ingelegd los voorplat (wat besch.) - en de 2e dr.; Door het Rietland, 1896 - en de 2e dr.; Hei en Dennen, tweede druk, 1903; In de Duinen, 1898 - en de 2e dr., in blinde band met los ingelegd voorplat + 4e dr. met s.o.; In het Bosch, 1e dr., 1901 - en de 2e dr. + Het Vogeljaar. A.G. Schoonderbeek, Laren, 5e dr., 1942 met stofomslag als nieuw - en 9 andere.-

verkocht € 90.00
kavel: 2608
Flora en Fauna
-Insektenwereld naar J.C.L. Neukirch, voor de Nederlandsche jeugd bewerkt door M. J. van Nieuwkaak met 84 gelithographeerde afbeeldingen in kleuren. Leiden, D. Noothoven van Goor, 1865 + Natuurgenot. Wandeltochten over Velen en Wegen, door bosch en Hei, langs Strand en Duin. Voor Nederland bewerkt door F.J. van Uildriks en dr. Vitus Bruinsma met vijf en twintig gekleurde platen. Zutphen, Schillemans & van Belkum, 1900. 522 pp. + [idem] in andere band + De Nederlandsche Insecten. J. Th. Oudemans, Thieme, Zutphen, 1900. xvi, 836 pp. - en 36 platen + In de Natuur. J. Stamperius, W. Verluys, Amsterdam, 1905. 277 pp. + Planten-typen I Voorjaarsbloemen met 15 platen naar de natuur in kleuren geteekend door Th. Nieuwenhuis en J. Klaver benevens 65 penteekeningen. Amsterdam, S.L. van Looy, 1899. Stempel Openbare lagere school no 77. 96 pp. + Meibloemen - en Voorjaarsbloemen uit dezelfde reeks - en 19 andere.-

verkocht € 350.00
kavel: 2609
Boekenmolen
-Eikenhouten boekenmolentje, afm. 24,5 x 26 x 26 cm. 1e helft 20ste eeuw. -

verkocht € 110.00
kavel: 2610
[Ornithologie] De Vogelwereld. Handboek voor liefhebbers
-van kamer- en parkvogels, door A. Nuyens. Twee delen in een band met 300 afbeeldingen [op 48 platen] in chromolithographie. Groningen, Wolters, 1886.-

verkocht € 280.00