2500-2619 Varia

kavel: 2611
[Geneeskunde] Twee titels: (1) Troost der zieken.
-Eene verhandeling over ongeveer 200 beproefde geneeskundige planten, over wateraanwendingen, huismiddelen en ziekten. Door Broeder Aloysius [= Wilhelmus Lucas Eduardus Vrijens] van de Congregatie der Pius-broeders, Heerlen, Limburg. Kerkrade, N. Alberts, (1901), XIV,374,(1) p., met fotografisch frontispiece portret, facsimile van een brief door Sebastian Kneipp en een gedrukte aanbeveling door dezelfde, oorspronkelijk halflinnen.-

verkocht € 70.00
kavel: 2612
[Gynaecologie] Tabulae Gynaecologicae
-F. Schauta (1849-1919), F. Hitschmann (1870-1926). Unieke (incomplete) uitgave van 12 lithografieën gedrukt op linnen, van microscopische afbeeldingen van de vrouwelijke voortplantingsorganen, met Latijnse aanduidingen en schaalgrootte. Franz Deuticke Verlag, Wenen en Leipzig, 1905. Oorspronkelijk bevat de uitgave 29 lithografieën.-
€ 80 - € 140
kavel: 2613
Diamant-sorteerkastje
-Houten diamant sorteer-kastje met diverse laatjes. 15 x 9 x 10 cm., 19de eeuw. Handgemaakt kastje met twee schuifplankjes, 9 laden met koperen knopje, bovenin 3 centrale sorteerbakken, 2 kleinere aan zijkant - en 8 werpgaten om de diamanten in het juiste laatje te laten vallen. -
€ 150 - € 250
kavel: 2614
Opticaprenten, Bijbels, 2e helft 18de eeuw
-Lot van drie opticaprenten van bijbelse voorstellingen. Georg Balthasar Probst (1732-1801). Et Dominus in terra inculta plantabat hortum, et hominem in illo posuit. Augsburg, ca. 1750-1800. Met bijbeltekst in Latijn, Frans, Italiaans en Duits onder de afb. Gravure en etstechniek, handgekleurd. 37,2 x 50,5 cm.-
€ 80 - € 140
kavel: 2616
Humor
-(1) Dissertation médico-chirurgicale sur le rire, considéré comme phénomène séméiologique (...) par Denis-Prudent Roy (...). Parijs, Didot Jeune, 1812, 100 p., zonder omslag, 4to (watervlekkig in marges; onafgesneden).; (2) Thèse pour le doctorat en médecine (...) par M. Jules-Marie Raulin. Étude anatomique psycho-physiologique et pathologique sur le rire et les exhilarants. Parijs, J.-B. Bailière et Fils, 1899, XVI,292 p., met illustraties, contemporain halflinnen, 4to; (3) Le rire. Essai littéraire, moral et psychologique par Louis Philibert. Parijs, Germer-Baillière et Cie., 1883, (6),497,(1),32 (advert.) p., oorspronkelijk omslag (iets roestvlekkig; bovenscharnier gespleten); 4) Dictionnaire de l'académie de l'humour Francais. Ed. de la Tournelle, Le Francois, St. Germain, 1934. 120 pp. 120 dessins de Joseph Hémard, 8vo, gebroch.; 5) Dictionnaire Humoristique Satirique, sarcastique, Libertin, éd. Albin Michel, Paris, 1965. Met dédicace Michel - en 3 andere over de lach, w.o. één los deel.-
€ 70 - € 120
kavel: 2617
[Humor] 3 Engelstalige titels
-Mark Twain's (burlesque) Autobiography and first romance. New York, Sheldon & Company, 1st ed., 1871. 48 pp. In orig. linnen band, wat vlekkig, vochtvlekje aan achterzijde, naam eerste bezitter op versozijde voorplat doorgehaald, met nieuwe naam eronder + Joe Miller's Jetst: or, the Wits vade-mecum. London, 1739. 70 pp. 4to in halflinnen - toegevoegd: Umberto Eco. Postscript to the Name of the Rose. Harcourt Brace Jovanovich, Kurt Wolff, London, 1ste ed., 1983. Geb. met s.o., 84 pp. Gesigneerd door de auteur. -
€ 65 - € 110
kavel: 2618
[Tuinen] "Buitenplaats met tuin uit de 18e eeuw."
-Chromolithografische plaat door G.A. Sijthoff (1867-1949), 47 x 61,5 cm., met adres van N. Veenstra (Den Haag) en Emrik & Binger (Haarlem), ca. 1900 (marginale defectjes; zeldzaam).-

verkocht € 70.00
kavel: 2619
[Redouté] Les Roses
-Les Roses. Antwerpen, De Schutter, 1974-1978. 4 delen. Groot folio (55 x 36 cm.). Complete facsimile van de eerste editie (Paris, Firmin Didot, 1817-1824) met toevoegingen uit de derde editie, portretten en nieuw materiaal als commentaren, bibliografie en een Engelse samenvatting van Thory's tekst. Met 179 kleurenplaten. Fraaie set in halfleer met goudopdruk. -

verkocht € 550.00