2500-2619 Varia

kavel: 2519
Provo
-10 maart '66. Kladschrift. Foto's Cor Jaring, Ed van der Elsken, Koen Wessing, G.J. Wolfensperger, samenstelling Christoph Hahn, Rob Stolk. 36 pp. Gestencild document. Enkele besch. in de marge, naam voorin + pamflet voor de fototentoonstelling politieoptreden 10-3-66 bij Polak en Van Gennep, opening 19 maart 1966 door Jan Wolkers (2x) + 30 krantenartikelen m.b.t. de Maagdenhuisbezetting - en 3 uitgaves uit die periode van Folia Invitatis + Ha die Masva. Extra-uitgave Propria cures, 30 mei 1969 - en Poorter. 14-daags onafhankelijk nieuwsblad voor de fakulteiten, 21 mei 1969. "Maagdenhuis bevryd!"- en extra editie Pariool "Vrij omgekeerd" Juni 1969. Toegevoegd: Toer 71 toeristisch blad voor jonge mensen. Uitgave sept. 71 (2x) + Drugs. Marjan Feitsma-Eisma, Amersfoort, 1969. 60 pp. + Provo-Oranje Komite de Parel van de Jordaan. Provoklamatie, ca. 1966. Oproep tot protest en happening op Prinsjesdag + Witte Krant 4/5, 1967 + 2 Muurkranten m.b.t. autoloze binnenstad, ca. 1969 - en Revolte nrs. 1 en 2, 1970.-

verkocht € 80.00
kavel: 2520
Bart Hughes. "Homo sapiens correctus"
-(The Mechanism of brain Blood Volume). (Amsterdam, 1964), publicatie in de vorm van een rol, 286 x 43 cm., met Nederlandse tekst die 10 illustraties omringt, titel in rode viltstift, de illustraties handgekleurd in viltstift en met arcering in rode en blauwe pen, met onderaan de signatuur "Amsterdam, Bart Huges" en de opmerking "Nadruk Verboden. Rechten fl.100.000,-". Goed exemplaar met enkele watervlekjes in de marge rechts onder en onder.-

verkocht € 700.00
kavel: 2521
[Kraakbeweging] Grachtenkrant
-Lot van 18 nummers van deze gestencilde krakerskrant die in de Amsterdamse grachtengordel werd verspreid; Grachten koerier nr. 0, 29 oktober 1979. Oplage 250 ex.; Het Rondvaartboot. Nr. 1, 12 november '79; nr. 2, 3 (+ Grachtenkrant overdwars no. 3), 4, 5, 45, 47, 51, 56, 57, 70, 84, 89, 90, 98, 104 en 106 (1984). Alle goed bewaard gebleven.-
€ 100 - € 150
kavel: 2522
[Kraakbeweging] Kraak Krant + Zandwegkrant
-Gestencilde krant van de Amsterdamse kraakbeweging nr. 17-24; 26; 28-30; 32-37; 39; 41-44, 1978-79. Toegevoegd Grachten kraakkrant nrs. 0 en 1, 1979 - en Zandkrant. 6 nummers van dit onregelmatig uitgebrachte gestencilde blaadje uit de Amsterdamse Zandstraat, tussen ca. 1986 en 1993.-

verkocht € 120.00
kavel: 2523
Hitweek
-Lot met ca. 80 Hitweek kranten uit 1967 t/m 1969 (laatste nummer), alle in zeer goede conditie.-

verkocht € 125.00
kavel: 2524
Aloha
-Nr. 1, 1969 t/m nr. 26, 1973 met uitzondering van nummers 14 t/m 18, 1971. Toegevoegd het laatste nummer, nummer 26, 1974. Vrijwel alle in zeer goede staat. Inclusief het 'grapje' nr. 10, 1972 in de oude vorm van Hitweek.-

verkocht € 130.00
kavel: 2525
[Parijs. Wereldtentoonstelling etc.] Zeven items: (1) Ronde sierschaal van gedreven koper
-met gezicht op de Eiffeltoren en met symbolen van kunst en industrie in de rand, doorsnede 40 cm., gedateerd "1889" onderaan, met ophangoog (kleine defectjes).-
€ 80 - € 160
kavel: 2526
[Bloemen en fruit] Groot lot van meer dan 30 items,
-grotendeels 19de-eeuws, diverse formaten, één ingelijst, bestaande uit handgekleurde prenten (o.a. twee gravures door Genevieve de Nangis Regnault (ca. 1775, groot folio formaat) en 15 staalgravures uit Grandville, Les Fleurs Animées (ca. 1865, 4to formaat)), voorts aquarellen, gouaches (1x gemonogrammeerd "E.G." en gedateerd "'75") en grisaille fruitstillevens (1x gesigneerd "Kever", wellicht J.S.H. Kever (1854-1922)). (totaal meer dan 30)-

verkocht € 80.00
kavel: 2527
Rood Verzetsfront + Rote Armee Fraktion
-Rood Verzetsfront (RVF) Bulletins nr. 1 t/m nr. 50, 1977-1986. 10 jaargangen vrijwel compleet, op nr. 2 (1977), nr. 10 (1978) en nr. 21 (1980) na; nr. 46 (1984) dubbel + RVF-uitgave Psychologiese oorlogvoering, 115 pp. + RAF: Teksten deel 1 en 2. IVK, 1978. 2 delen, 146 en 279 pp. Geniet.-
€ 100 - € 200
kavel: 2528
Scatologie/ spotbeelden
-Een set metalen knopen. Frankrijk, ca. 1760, doorsnee 28 mm. Afgebeeld is Koning Louis XIV voor deze een klysma ondergaat. Op de tweede knoop wordt de klysma uitgevoerd.-
€ 800 - € 1500