2500-2619 Varia

kavel: 2529
[Grafische technieken en papier] Diverse werken
-Le livre Belge a gravures. Dr. M. Funck. Paris et Bruxelles, G. van Oest, 1925. Los in band + An Introduction to a History of Woodcut. Arthur M. Hind. [2 delen]. Dover publications, New York, 1963 + The graphic art of Lucas van Leyden 1494-1533. F.W.H. Hollstein. Menno Herzberger, Amsterdam, [ca. 1950] + De papiermolens in de provincie Noord-Holland. H. Voorn. Papierwereld, Haarlem, 1960 + 4 andere en toegevoegd: l'Encyclopédie Diderot et d'Alembert. Planches et commentaires. Jacques Proust. Hachette, 1985.-

verkocht € 60.00
kavel: 2530
Signaturen
-Lot met ruim 750 handtekeningen verzameld door Bodo Rudolf Köpke, toneelspeler. De signaturen zijn van meest Duitse coryfeeën uit de televisie/toneel en operette wereld. Veelal op fotokaarten voor fans, keurig ingestoken in mappen. Hiertussen ook enkele internationale namen: Udo Jürgens, Bob Hope, Ben Kingsley, Ricardo Montalbán, Tony Curtis, Jane Fonda, Alec Baldwin, Steffi Graf, Peter Falk, Dean Martin, Terry Savales, Janet Leigh en Mel Brooks. In het bijzonder zijn er veel kaarten en correspondentie met de vrouw van/ Johannes Heesters. Hierbij ook het gesigneerde boek over 100 jaar Heesters door Simone Rethel-Heesters, Schwarzkopf & Schwarzkopf, 2003. -

verkocht € 260.00
kavel: 2531
[Etnografie] Zes titels: (1) Die Masai.
-Ethnografische Monographie eines ostafrikanischen Semitenvolkes. Von M. Merker. Mit 89 Figuren, 6 Tafeln, 62 Abbildungen und einer Ubersichtskarte. Zweite verbesserte und vermehrte Auflage. Berlijn, D. Reimer (E. Vohsen), 1910, XXXI,(1), 456 p., rijk geïllustreerd, oorspronkelijk goudgeletterd linnen, 4to (minimale defectjes).-

verkocht € 70.00
kavel: 2532
Le Chambard Socialiste
-Satirique, illustré, paraissant tous les samedis. 1893-1894. 29 nummers van deze krant met paginagrote litho's aan voorzijde en een aan binnenzijde van Steinlein (onder pseudoniem Petit Pierre).-

verkocht € 125.00
kavel: 2533
Bureau-vergrootglas van geslepen glas met bewerkte greep van brons,
-laat 19de eeuw, doorsnede van de lens 10 cm., totale lengte 31 cm. (klein deukje in de ring rond de lens).-

verkocht € 70.00
kavel: 2534
Vier centsprenten: (1) (Beroepenprent).
-Centsprent met 16 houtsneden met letterdruk onderschriften en met een heel klein beetje vingerkleur, bladmaat 42 x 34 cm., genummerd "N. 57" in letterdruk, Amsterdam, Mindermann en Comp., ca. 1830.-
€ 70 - € 140
kavel: 2535
[Botanie] Zeven diverse prenten en een tekening: (1) "Byttneria Scabra".
-Handgekleurde en met gom gehoogde gravure J.J. Haid te Augsburg, 41,5 x 23 cm., genummerd "Tab. LCCC" en met beschrijving in de plaat, uit C.J. Trew en G.D. Ehret, Plantae Selectae (1750-1773) (montagesporen verso).-
€ 70 - € 140
kavel: 2536
[Militaria] Twee gelegenheidsalbums Generaal-Majoor J.A. Makkink
-Unieke olifantsfolio albums gemaakt voor Generaal-Majoor J.A. Makkink (actieve dienst 1946-1981, overleden in 2009). Album (1) t.g.v. zijn afscheid als Commandant van 1 Divisie "7 December", 2 oktober 1979. Kunstleren oblong album (35 x 45 cm) met vergulde opdruk. Met 67 ongenummerde pp. met foto's, illustraties en knipsels van/door de verschillende legeronderdelen van de divisie. Met o.a. enkele spotprenten waarin Makkink en zijn managementstijl met affectie op de hak worden genomen, en fraai uitgevoerde onderdeelsinsignes. Album (2) t.g.v. Makkinks afscheid als commandant van het Commando Opleiding Koninklijke Landmacht en daarmee het einde van zijn militaire loopbaan. Kunstleren oblong album (41 x 60 cm.) met vergulde opdruk. Met 138 ongenummerde pp. met voornamelijk foto's (kleur en z/w) van militairen, legeronderdelen, materieel enz.-

verkocht € 225.00
kavel: 2537
Negen Italiaanstalige publicaties, de eerste met opdracht: (1) Gaetano Minucci.
-L'Abitazione moderna popolare. Nell'architettura contemporanea Olandese. Rome, Librerio di Scienze e lettere, 1926, (8),231,(1) p., met 241 illustraties, oorspronkelijk omslag (rug sleets, omslag smoezelig).-

verkocht € 110.00
kavel: 2538
Tijdschrift voor boek- en bibliotheekwezen.
-Jaargang 1 en jaargang 2, nummer 1-5. Red. E. de Bom, V. de la Montagne, W. de Vreese e.a. Antwerpen/ Gent, De Nederlandsche Boekhandel, 1903-1904, 11 nummers in 10 delen met doorlopende paginering, 304; 276 p., met illustraties, oorspronkelijke uniforme omslagen, 4to.-
€ 70 - € 140