2500-2619 Varia

kavel: 2539
Weegschaaltje van ijzer en koper,
-vermoedelijk ca. 1800, met een nest van 4 in elkaar passende ronde koperen gewichtjes en nog 3 attributen (origineel?), samen in het oorspronkelijke houten doosje met koperen sluitinkjes, lengte van het doosje 18 cm.-
€ 70 - € 140
kavel: 2540
Muntgewichtdoosje van bewerkt notenhout,
-17de/18de eeuw, met balansje van ijzer en koper en 4 losse koperen gewichtjes in de onderkast, voorts met 8 losse koperen gewichtjes achter een schuifje in de bovenkast en los ingelegd een strookje papier met enkele omrekeningen, het doosje afsluitbaar met een haakje, 7 x 12,5 x 3 cm.-

verkocht € 225.00
kavel: 2541
[Bureau-accessoires] Vier items: (1) Horizontaal tafelklokje van bewerkt zwaar messing,
-replica naar 17de-eeuws voorbeeld, 14,5 x 14,5 x 10 cm., met aan de onderzijde een openslaande klep die toegang geeft tot het functionerende uurwerk met twee opwindknoppen en slagwerk op bel (wijzerplaat wat sleets).-

verkocht € 100.00
kavel: 2542
[Spaanse Burgeroorlog] Treball
-Organ Central del Partit Socialista Unificat de Catalunya, Barcelona, 1937. 131 nummers van deze propaganda krant tijdens de Spaanse Burgeroorlog. Alle in goede conditie.-

verkocht € 320.00
kavel: 2543
[Architectuur] Une Cité Industrielle: étude pour la construction des villes.
-Tony Garnier. Paris, Auguste Vincent, z.d. (1917). Uitgeversportfolio met 164 deels uitslaande platen met tekeningen, plattegrond, schema's, etc. (deels in kleur), los als uitgegeven, oblong 4to.-

verkocht € 300.00
kavel: 2544
[Hollandsche Tuin] Miniatuur tinnen haardscherm
-Miniatuur tinnen haardscherm met vuurplateau. Afbeelding van "Hollandsche Tuin". 8,5 x 8 x 5 cm. Tweede helft 17de eeuw.-

verkocht € 150.00
kavel: 2545
[Architectuur] Berliner Architekturwelt
-Zeitschrift für Baukunst, Malerei, Plastik und Kunstgewerbe der Gegenwart. Heinrich Jassoy, Ernst Spindler, Bruno Möhring, Hans Schliepmann (reds.). Jaargangen IV, VI, VIII, IX, XIII, XIV, XV, XVI en XVII. Berlin, Ernst Wasmuth, 1902-1915. 9 banden. Uniform decoratief verguld linnen, 4to.-

verkocht € 480.00
kavel: 2546
[Architectuur] Les Palais Impériaux de Pékin
-(...) avec une notice historique par Osvald Sirén. Tome I-III. Paris/Bruxelles, G. Vanoest, 1926. Eerste editie. 3 delen. VI,69 pp. + pl. 1-72; pl. 73-174; pl. 175-274, deel I met 14 kaarten (w.v. 1 over de dubbele pagina en 10 uitslaand), tekstgedeelte deel I ongeopend, oorspronkelijke uniforme omslagen, 4to.-

verkocht € 800.00
kavel: 2547
[Natuurlijke historie] Histoire naturelle de Lacépède
-comprenant les cétacés, les quadrupèdes ovipares, les serpents et les poissons. Nouvelle édition, précédée de l'Éloge de Lacépède. 2 delen. Cuvier & A.-G. Desmarest. Paris, Furne et Cie., 1839-1841. XII,668; 647,(1) pp., uniform halfleer met geribde en vergulde ruggen, 4to. Deel I compleet met 24 platen, deel II met 11 (van 12) platen. -
€ 60 - € 120
kavel: 2549
Lucifer, een volksboek tot verbreiding van Natuurwetenschap,
-red. Dr. B. Verver. 6 delen. Opgeluisterd door keurige Litho- en Chromolithographische platen en de vereischte houtsneegravures. Leeuwarden, A. Akkeringa, 1870-72. 6 delen, 8vo, uniform gebonden in kunstleer, complete en zeer goede set.-

verkocht € 50.00