2500-2619 Varia

kavel: 2550
Spreekwoorden
-Verzameling van eenige, hier te lande gebruikelijke, spreekwoorden; op eene vrolijke onderhoudende en gemeenzame wijze verklaard en opgehelderd door A. Fokke Simonsz. met caricatuurplaten. Amsterdam, Ten Brink & De Vries, 1831. Kl. 8vo, gekartonneerd bandje met titel op voorplat, titelblad met allegorisch vignet en verklaring op t.o. liggende pagina. 6 spreekwoorden met uitvoerige verklaring en bijbehorende karikatuurprent door Veelwaard naar J. Smies. Slordig bandje, rug versterkt. Samengevoegd met: Verzameling van Spreekwoorden, Gezegden en Anekdoten (Friesland betreffende). 1826 + Friesche Spraakleer. R. Rask. Leeuwarden, 1832 + Provinciaal Almanak van Vriesland. 1837 + Gedichten van Jetske Reinou vander Malen. Leeuwarden, Erven Hendrik Halma, 1728, met allegorisch frontispice, titel in rood en zwart en vignet door J.C. Philips en compleet met meerdere sluitvignetten en 3 kopergravures over de volle pagina door J.C. Philips. Diverse werken met voorn. Friese spreekwoorden enz. (totaal 5)-

verkocht € 50.00
kavel: 2551
[Gedichten] Diverse werken
-Lud. Smids Poësye. Amsterdam, Dirk Boeteman, 1694. Perkament 12mo, allegorisch frontispice, titel met vignet, (16),304 pp., bandje met gebruikssporen, (water)vlekjes + Het Graf. Rhijnvis Feith. Amsterdam, Allart, 1792 + Jaarboekje voor Rederijkers. Amsterdam, 1867 + Nieuwe Dichtproeven. Francijntje de Boer. Amsterdam, Beijerinck, 1821 + Gedichten. Jacob van Dyk + portret. Haarlem. Plaat. 1789 + Bilderdijk. Vaderlandsche Uitboezemingen. Leiden, Herdingh, 1834 + 2 series Hooft en Bilderdijk.-

verkocht € 60.00
kavel: 2552
[Genealogie en heraldiek] 7 heraldische wapenschilden, w.o.: (1) "Johannes Vandr. Elburg,
-Maragrita [sic] v: Barnev.t." Tekening in pen en bruine en grijze inkt, ingekleurd met gouache en gehoogd met goud, gemonogrammeerd "SL" [door elkaar] op PERKAMENT, bladgrootte 25 x 23 cm.-

verkocht € 110.00
kavel: 2553
Encyclopédie Pratique de Mécanique et d'Électricité
-Henri Desarces [red.]. 3 delen. Librairie Arestide Quillet, Paris, 1928. Folio, 3 delen, uniform gebonden in kunstleer, titel op rug in goudopdruk, gemarmerde schutbladen, titel in rood en zwart met vignet. Zeer uitgebreide encyclopedie met duizenden afbeeldingen in de tekst en meerdere in kleur over de volle pagina. Diverse platen met bewegende delen. Goede en complete set.-

verkocht € 60.00
kavel: 2554
[Borduurwerk] Twee items: (1) Strook van rijk met borduurwerk gedecoreerd zwart fluweel,
-117 x 21 cm., meerkleurig gedecoreerd met renaissance-bladranken met gebruikmaking van metaaldraad (zilver?), vermoedelijk onderdeel van een (Vlaams?) wandkleed, 16de eeuw, in lijst.-

verkocht € 220.00
kavel: 2555
[Etnografie] Die Benin-Sammlung des Reichsmuseums für Völkerkunde in Leiden
-Beschrieben und mit ausführlichen Prolegomena zur Geschichte der Handelswege und Völkerbewegungen in Nordafrika. J. Marquart. Leiden, E.J. Brill, 1913. 2 delen in een band. Groot 4to, rood linnen. 16,CCCLXVII, 132 pp., 27 afb. 14 platen en 2 kaarten (los bijliggend). Veröffentlichungen des Reichsmuseums für Völkerkunde in Leiden, Serie II, Nr. 7. -

verkocht € 80.00
kavel: 2556
[Automobilia] Humber Cars 1910
-Handelscatalogus, London, 1910. Touwgebonden, rijk geïllustreerde catalogus. 24 pp. Oblong, 4to. Goed exemplaar.-

verkocht € 160.00
kavel: 2557
Design
-Monta Bruynzeel keukens, ca. 1963. (Ontwerp Crouwel?). 24 pp. Geniet - en 2 andere van Bruynzeel (waarvan 1 aan onderzijde besch.) + Vorm en tegenvorm. Dick Elffers. Gerrit Jan Thiemefonds, 1976 + Mies van der Rohe. Wener blaser, Academy Editions. Furniture and Interiors, 1982. 143 pp. Geb. met s.o. - en 11 andere.-

verkocht € 165.00
kavel: 2558
[Design] Handelscatalogi designmeubelen jaren 50-60 - lot van 25
-Top Form meubelcatalogus, ca. 1965. 50 pp. + Formule. Omslag met uitslaande folder en 4 geniete folders Bureaux/ vergadertafels; Teak aanbouwmeubelen; eetkamers/ zitkamers/ slaapkamers, 1963 - en 4 andere catalogi van Formule + brochure Pastoe + folder Simplalux + 2 folders Kant-en-klaar - en 15 andere.-

verkocht € 150.00
kavel: 2560
Album Parijs met 100 stereoscopische foto's
-Pierre d'Espezel & Roger Schall. Paris Relief. Histoire de Paris des origines à nos jours. Accompagnée (...) de cent vues stéréoscopiques. Paris, Editions Chantecler, [1945]. 4to, houten platten met blauw papier overtrokken, titel op rug en platten in rood en blauw. 80,(7) pp., compleet met 8 chromografieën, 100 stereofoto's (binnenkant platten), een stereoscopische "bril" in binnenkant voorplat, een gebruiksaanwijzing en de los bijliggende kaart van Parijs. De "bril" met ontbrekend schroefje; verder zeer goed.-

verkocht € 280.00