1-119 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken

veiling / 16 mei 2017
kavel: 96
Lot van 3: Nieuwe Nederlandsche Kinderboeken. Geschiedenis der Scheepvaart
-Amsterdam, G.L. Funke, ca. 1880. 8 pp. 8vo + Allerlei. W.R. Casparie, Groningen, ca. 1875. Met 8 gekl. litho's. 16 pp. 17 x 11 cm. - en Prenten-album. Ontleend aan de Vaderlandsche geschiedenis met bijschriften nr. 8 door A. van der Hoop, Jr's Zoon, derde druk. Leiden, D. Noothoven van Goor. 12 pp. -

verkocht € 180.00
kavel: 97
Lot van 4: Alphabet Syllabaire des Chasses
-Pellerin & Cie, Imagerie d'Épinal Série A, ca. 1890. 10 pp. 20 x 14 cm. + Histoire d'un Nez cassé Serie A. (idem) + Melle Tarlatane au pays du Cinéma. Texte de Simonne Ratel, Images de Jacqueline Duché. Librairie Plon Paris, ca. 1930. Met o.a. Charlie Chaplin, Shirley Temple, Felix de Cat en Mickey Mouse - toegevoegd: originele tekening "Fables de La Fontaine", waarschijnlijk gemaakt voor boekuitgave. 25 x 17,5 cm. -

verkocht € 85.00
kavel: 98
Le Miracle de Saint Nicolas: Légende des Enfants
-Imagerie Pellerin, épinal no 645, ca. 1900. Aan achterzijde reclame Galeries Lilloises filiale des Grands Magasins du Printemps de Paris "Les plus beaux Jouets du monde ont été réunis dans ces Magasins où le Grand Saint-Nicolas viendra choisir les récompenses pour les enfants sages". Goed ex. met middenvouw + Le Petit Maitre de dessin. Augustin Legrand, Paris, Mde de Nouveautéz, ca. 1820. Incompleet mapje met 11 tekenvoorbeelden in lithografie en enkele lege pagina's. O.a. beer, olifant en lezend meisje. Afm. 16 x 10 cm. - en Encyclopédie des enfans, ou abrègé de toutes les sciences, Bruxelles, B. Le Francq, 1807. viii, 160 pp. In eenvoudig pap. bandje. Gebruikt ex. met enkele tekeningen en aantekeningen uit de tijd.-
€ 60 - € 90
kavel: 99
Lot van 9: Letter-looveren gestrooid voor mijne jonge landgenooten
-Petronella Moens. Met gekleurde Platen. Amsterdam, C. Schaares, 1826. iv, 184 pp. 16,5 x 10 cm. In eenvoudig pap. bandje. Sleets aan buitenzijde, stempel Johs van Hemer 1906 op titelpagina + Letterkransje voor lieve en brave kinderen. P. Moens met (iv) platen. Haarlem, Loosjes, 1806. 8vo. 120, (3) pp. Buitenzijde doorleefd en sleets, binnenzijde wat lossig maar goed + Groot Nederlandsch Prentenboek. Met zeven honderd houtgravuren. Bijschrift W.J. van Zeggelen en A. Ising. 's Gravenhage, K. Fuhri, 1847. 4to, 120 pp. - en 6 andere, waaronder een incompleet ex. van Begin, midden en einde door Petronella Moens. -

verkocht € 70.00
kavel: 100
De kleine reiziger door ons vaderland
-en onze buitenlandsche bezittingen. Een lees-en prentenboek voor de jeugd, door G. van Sandwijk, op nieuw bewerkt door J.P. Lancel. Met 20 gekleurde platen en 2 uitslaande kaarten (=Nederland en Nederland's Oost-Indië, in handgekleurde steendruk). Leiden, D. Noothoven van Goor, ca. 1870. Rood linnen band met goudopdruk + De Geheime krachten der Natuur of wat wij hebben leeren kennen van het magnetisme, galvanisme, de lucht, zwaartekracht en electriciteit toegelicht en verklaard door F.C. Braner. Met 12 gekleurde platen, D. Noothoven van Goor, 1869 - en 4 andere.-

verkocht € 160.00
kavel: 101
Lot van 5, w.o.: Een avond in het Circus Renz en wat wij daar gezien hebben
-Bewerkt voor de Jeugd met bijschriften van F.H. van Leent. Gebrs Koster, Amsterdam, 1896. 4to, touwgebonden, 16 pp. Goed ex. + De Ark van Noach met rijmpjes van Oom Kees. Amsterdam, H.J.W. Becht, ca. 1900. 14 pp. 4to. Wat smoezelig exemplaar, maar goed in band en compleet + Kinder-pligt en zinnebeelden. Met 15 fraaije kunstplaatjens. J. Hazeu, C. Zoon. Derde druk, Amsterdam, Willem van Vliet, 1789. vi, 178, (4) pp. In papieren bandje. Ex. met gebruikssporen - en 2 andere.-

verkocht € 80.00
kavel: 102
Franse kinderboeken
-La bible résumée. Napoléon Roussel. Paris, Grassart, 1862. Bibliothèque coloriée pour la jeunesse. vii, 84 pp. + Alphabet des Animaux. Mme Doudet, Paris, Théodore Lefèvre, ca. 1870. 8vo. 70 pp. Zonder band + 1 andere - en 6 centsprenten uit de 19e eeuw.-

verkocht € 70.00
kavel: 103
[Prenten] Fables de la Fontaine
-Lot van 148 prenten uit Fables, Lecointe et Pougin, Gouget, Paris 1834. Alle 33 x 24 cm. Prachtige fabelplaten met afbeeldingen van o.a. olifanten, leeuwen, Vos Renard en Raaf. -

verkocht € 120.00
kavel: 104
[Tijl Uilenspiegel] Twee stuks: (1) Grappen en streken uit het leven van Tijl Uilenspiegel
-door R.A. de Jong. Leiden, D. Noothoven van Goor, z.d. (ca. 1860), 18 p., met gekleurd lithografische titel en 7 platen, oorspronkelijk gelithografeerd omslag, 4to.-

verkocht € 130.00
kavel: 105
[Tijl Uilenspiegel] Vier titels, w.o. Tijl Uilenspiegel. Zijn kluchtig leven en bedrijf
-in Knittelverzen naverteld door den bewerker van "De Jobsiade" [Martin Kalff]. Met printverbeeldingen van J.H. Ramberg. Arnhem/ Nijmegen, Gebr. E. & M. Cohen, z.d. (1899), (4),82,(2) p., met vele illustraties in de tekst, oorspronkelijk chromolithografisch omslag, oblong klein folio.-

verkocht € 90.00