1-119 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken

veiling / 16 mei 2017
kavel: 106
[Onbekend geheugensteuntje in briefvorm] Tafel van Multiplicatio of vermenigvuldiging.
-Amsterdam, B. Uylenbroek, Prinsengracht, bij de Beerenstraat, No. 273", z.d. (ca. 1810), bifolium met 4 letterdruk pagina's, 23,2 x 39,5 cm. (hele blad), vormgegeven als brief met het adres van de uitgever in de vorm van een poststempel naast het adres "Aan Neêrlands Jeugd" en boven fictief "Porto 6 Cents", opgevouwen als brief.-

verkocht € 100.00
kavel: 107
[Wiskunde] Beschrijving en handleiding eener reken-machine met staafjes,
-geschikt om kinderen, in een korten tijd, de gewone rekenkunde op eene doelmatige, bevattelijke en aangename wijs, zoo wel théorétisch als practisch te leeren. Door A.J.L. Lempe, Onderwijzer te Leyden. Leiden, D. du Mortier en Zoon, 1839, 46,(2) p., met twee groot uitslaande, handgekleurde gelithografeerde platen met daarop 18/ 14 illustraties, voorts met diverse letterdruk voorbeelden in de tekst, contemporain karton.-

verkocht € 100.00
kavel: 108
[Wiskunde. P.J. Prinsen] Verzameling van 18 publicaties,
-ca. 1800-1848, grotendeels in oorspronkelijk of contemporain omslag, incl. 8 titels door P.J. Prinsen, losse delen van meerdelige publicaties en meerdere edities van hetzelfde werk, deels met de te verwachten defecten voor dit type gebruiksboeken (gebreken hieronder niet afzonderlijk genoemd).-

verkocht € 100.00
kavel: 109
[Wiskunde] Verzameling van 32 kleine publicaties in 28 delen,
-1850-1898, diverse edities (1e tot 14 druk), alle in de oorspronkelijke bedrukte omslagen, incl. 5 titels door B. Veenstra, 6 nummers van de 13de jaargang van het tijdschrift De Vriend der Wiskunde onder redactie van A.J. van Breen (Culemborg 1898), enkele dubbele en delen van reeksen, deels met de te verwachten defecten (defecten bij individuele titels hieronder niet verder genoemd).-
€ 100 - € 200
kavel: 110
Dick Bruna (1927-2017). Lot van 9
-De Koning. A.W. Bruna & Zoon, Utrecht. Druk Steendrukkerij de Jong, Hilversum, 1962. Naam netjes op naampagina geschreven, enkele vlekjes op blanco schutblad achterin + Ik ben nijntje pluis. Pop-up, 1991 + Wat een mooie tandjes. Ivoren Kruis reclame uitgave, 1992 + uitnodiging voor tentoonstelling in galerie Blokker, Heemstede, 1969 - en 5 andere.-
€ 80 - € 150
kavel: 111
Dick Bruna (1927-2017)
-Nijntje aan zee. Braille exemplaar, 1991. Ringband-gebonden. -

verkocht € 170.00
kavel: 113
[Beweegbare boeken] Het gouden prentenboek
-Kindervermaak met beweegbare platen. Uitg. onbekend. Ca. 1885. 8 pp. met 4 beweegbare platen. Verhalen: Thuis gebleven; De Pauw; De kaketoe; Bellen Blazen. -

verkocht € 320.00
kavel: 114
[Schaatsen] Jeu du Skating-Rink
-Saussine, Paris, ca. 1890. Afm. 56 x 73 cm. Chromolithografie.-

verkocht € 35.00
kavel: 115
[Bordspel] Grand jeu de l'étoile Polaire
-G. Le Lorrain. Saussine, Paris, ca. 1890. Prachtig gekleurd lithografisch spel. -

verkocht € 35.00
kavel: 116
[Bordspelen] Lot van 3 Oorlogsspelen
-Jeu Militaire & Maritime ou jeu Géographique Historique illustre dépose Europe. Dressé et composé par A Saive. Saussine, ca. 1890. Gekleurde lithografie. 54 x 68 cm. Enkele scheurtjes in marge, goed ex. + Damier Géographique. Les Alliés Nouveau Je de Guerre. Saussine, Paris, ca. 1900. Imp. G. Charles. Afm. 68,5 x 92 cm. Goed exemplaar, fiches nog ongebruikt in de plaat - en Boer- en Rooinekspel. E.G. Schlette, Uitgave gebr. Koster, Amsterdam. Lithografie Gebr. Braakensiek, ca. 1900. 63 x 85 cm. Goed exemplaar. -

verkocht € 180.00