1-119 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken

veiling / 16 mei 2017
kavel: 117
Manuscripten en tekeningen uit het archief van uitgeverij Bigot & v. Rossum
-Lezende man, originele tekening in Oost-Indische inkt door Eppo Doeve. 16 x 22 cm. + manuscript + illustratie-boekje De Ijsbeer die koude voeten had. Hans Bart, illlustraties Ineke Lubsen + Tekeningen (onuitgegeven werk) Koning Klungel-Dorus, ills. Ineke Lubsen. Met het typoscript + enkele losse originele illustraties van andere uitgaven. -

verkocht € 100.00
kavel: 118
-De Oude Zwerver. Hoofdstuk III in typoscript, door C. Grilk. Met de originele coverillustratie Rein van Looij en 15 illustraties in Oost-Indische inkt voor het boek van zijn hand + 2 originele schetsen in 3 kleuren voor de uitgave Kleine Grote Onbekende door Bruni Löbel - en Boek Pitt im verbotenen Garten, Max Kruse. Met correspondentie m.b.t. de Nederlandse uitgave.-

verkocht € 80.00
kavel: 119
-Typoscript Zo zijn onze manieren!, Henk van Eijk, zonder de illustraties Fiep Westendorp, met eerste proef en nota's, 1950, en begeleidend briefje van de uitgever aan Fiep Westendorp (gedateerd 4 maart 1950) omtrent de vorderingen van de uitgave (de tekst moest worden afgemaakt door Henriëtte van Eyck) en de afmetingen waarbinnen gewerkt diende te worden voor Westendorp. Daarbij enkele dichtregels, deels afgekeurd - en een prijsopgave van Drukkerij Holland N.V. aan uitgeverij Bigot & v. Rossum aangaande de uitgave Boenzel's Jonker Flonker van Henriëtte en Bert van Eyk + typoscript Prinses Marmelinda, met 38 originele tekeningen in Oost-Indische inkt door Heeke Sijmons. Alle met nummer, hoofdstuk of pagina-aanduiding. Pagina 7 met voorschetsen voor de tekening aan versozijde. Elk tussen 13,5 x 8 en 21,5 x 21 cm. -

verkocht € 80.00