1-119 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken

veiling / 16 mei 2017
kavel: 11
Boontje komt om zijn loontje
-Van Holkema & Warendorf, Amsterdam, 1896. Contourboek in de vorm van een huis. 12 pp. gekl. lithografie. -

verkocht € 50.00
kavel: 12
[Struwelpeter]
-Piet de Smeerpoets. Kleingoed no. 9. Vert. J. Riemens-Reurslag. C.A. Spin & Zoon, Amsterdam, 1943 + Piet de Smeerpoets en andere verhalen, Kinderbibliotheek Leeuwarder Nieuwsblad, ca. 1930. 62 pp. + De Plaaggeest, J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1900. Lith. Gebr. Braakensiek. Aan rug gerestaureerd - en 4 andere. -

verkocht € 100.00
kavel: 13
Lot van 24 diverse boeken, w.o.: Jesu Christi Abendmal, Leiden, Sterben
-und Auferstehung in sechzehn Abbildungen. Neurenberg, J.A. Endter, z.d. (ca. 1800?), serie van 16 handgekleurde, geëtste platen, oorspronkelijk buigzaam kartonnen omslag met linnen rug en letterdruk titeletiket op voorplat, 18,5 x 28 cm.-

verkocht € 80.00
kavel: 14
Russische Prentenboeken - Derde Serie: IJsco Circus
-Samuil Marschak. De Baanbreker, N.V. Servire Den Haag, 1931. (24) p. 4to. Bundeling met illustraties Vladimir Lebedew (1891-1967). Geïll. voorplat met linnen rug. -

verkocht € 250.00
kavel: 15
Lot van 7 kinderspelen
-Humoristisch Kwartet, no. 4183/84 holl., ca. 1915. In gelithografeerde doos met spelregels, schaaltjes, 48 gelithografeerde kaarten en kartonnen penningen + De kwelgeest, Richter's Boekhandel, Rotterdam. Tangram in doosje met boekje, 64 pp. Ca. 1900 + Aanlegkaarten, doosje met 42 gelith. kaarten, ca. 1910 + Klokzeep spel + Kleuterkwartet in de stad + Het spel van Klein Duimpje, ills. Daan Hoeksema, uitg. Gebr. Koster, Amsterdam, ca. 1930. Op batik doek geplakt - en Geschiedkundig Kaartspel oude en Grieksche geschiedenis. 's Gravenhage, M. de Lyon, ca. 1820 met 68 kaarten. -

verkocht € 160.00
kavel: 16
[Engelse Kinderboeken]
-The Sleeping Beauty. Illustrated by Roland Pym. A peepshow book. London, Folding books, 1951 + Mother Goose's Melodies set to music. Mc Loughlin Brothers, New York, ca. 1900. 111 pp. Vernieuwde schutbladen, rug gerest. Sleets aan randen + The Lewis Carroll Book, Tudor publ. New York, 1944. 439 pp. Met licht verweerd stofomslag - en 4 deeltjes uit de Flower Fairies reeks. -
€ 50 - € 80
kavel: 17
Lot van 7 kinderprentenboeken
-Heerlijke Kindertijd. Mevr. C. Broers - de Jonge. Ca. 1900. 4to, 10 pp. Rug met doorsteekkoordje netjes hersteld + Kapitein Simson bij de Dwergen (=Guliver's Travels) (nr. 943) + Uit Verre Landen (nr. E2) + Onze Boerderij door M. Geisler-Plat (nr. 814) + Met Vacantie door Oom Pim (nr. 723) + Ons Dierenboek door Oom Pim (nr 328) + Poesjesboek door Oom Pim (nr. 328). Alle ca. 1900-1920 in groot 4to in goede conditie. -

verkocht € 180.00
kavel: 18
Lot van 6 prentenboeken
-Augusta de Wit. Het Gulden Sprookjesboek. Met illustraties van R. Scheiner. Elsevier, Amsterdam 1910. Met schoolprijs gymnasium Den Haag. 247 pp. Opnieuw in band gezet. Buitenzijde wat smoezelig + H. C. Andersen Sprookjes. Scheltema & Holkema's Boekhandel, Amsterdam, 5e druk, ca. 1930. 440 pp. Mooi exemplaar + J. Staub's Prentenboek. Aanschouwelyk Onderricht voor Kinderen met Tekst. Eerste serie. Johs Noman & Zoon, Amsterdam, ca. 1900. Slordig opnieuw in de band gezet, met gebruikssporen - en 3 andere.-
€ 60 - € 90
kavel: 19
[Prentenboeken/ Épinals] Lot van 6 werken
-La Fontaine. Keur van Fabelen geïllustreerd. Bewerking van Fiore della neve. Amsterdam, S. Warendorf jr., ca. 1880. 20 pp. Met 20 épinals. Boekblok los + Images Enfantines. Maison Quantin. Compagnie Générale d'impression et d'édition, Paris, ca. 1880. Met 20 epinals + Der voghelen sanck. Een oud lied verlucht door Ir. G. Knuttel Jr. L.J.C. Boucher, 's Gravenhage, 1933 + Caran d'Ache Courboin. Gevbault Godefroy Guillaume, L. Baschet, Paris, ca. 1900. 48 pp. Los in band, ingescheurd aan linnen rug, binnenzijde goed - en 2 andere. -

verkocht € 90.00
kavel: 20
[Prentenboeken] Lot van 2 prentenboeken
-Peter Pan. J.M. Barrie. Genummerd exemplaar met 50 chromo's naar tekeningen van Arthur Rackham. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, 1907. 101 pp. In Buckram met tipped-in plaat van Rackham. Nr. 203 van 325 ex. Bindlinten ontbreken, sleets aan rug en randen, papier binnenzijde roestvlekkig. Redelijk ex. + De Schoone slaapster en andere sprookjes. Bewerking van Elisabeth Couperus. Platen van Edmund Dulac. Amsterdam, Holkema & Warendorf. Gebonden bij Elias P. van Bemmel boekbinder in Amsterdam. No. 173 van 350 genummerde exemplaren op zeer zwaar papier met 28 tipped-in platen van Dulac. Ex libris stempel Daisy Schäffer op titelblad. Vochtplek in marge op eerste paar pagina's, wat slijtage aan platten en randen. -

verkocht € 120.00