1-119 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken

veiling / 16 mei 2017
kavel: 21
Lot van 4 scrapalbums
-Plakboek. ca. 1880. Kl. 4to, 40 pp. Plak Album voor de Nederlandse Jeugd. Rotterdam J.A.C. van Dobben, gebroeders Hendriksen. 50 pp. Matig ex. met vernieuwde rug en pagina's hier en daar los - en 2 andere. -
€ 70 - € 120
kavel: 22
Merkwaardige voorbeelden, ter bevordering der kennis van de zielvermogens der dieren
-voor de meer gevorderde jeugd en weetgierige beminnaars van dieren, verzameld, gerangschikt en verklaard, Joh. Gottl. Trimolt. Uit het Hoogduitsch vertaald. Amsterdam, Willem van Vliet, 1799. viii,176,(4) pp. 8vo, in leer geb. -

verkocht € 70.00
kavel: 23
Uncle Dennis's Collapsible Model Villa
-W. Dennis & Sons, Scarborough and London, ca. 1900. Villa (poppenhuis) in 7 kartonnen onderdelen, 6 houten staanders en 1 metalen stangetje (van 2) in originele doos. Doos vernieuwd met gebruik van orig. voorzijde. -
€ 70 - € 120
kavel: 24
[Kinderspelen] Lot van 16
-Nederlandsch Sport-Spel. Paard met 4 jockeys, op een vel met spelregels, ca. 1900 + Ezeltje prik, ontwerp Tom Manders + Het grauwtje van Daan Hoeksema. Spel van den ezel en zijn staart. Gebr. Koster, Bussum, ca. 1920 + De Busrit. een spel met autobussen om zelf te maken, El Pintor + Discus Werpen + Nieuwste Mosaic-spel. Geteekend door Daan Hoeksema, aangeboden door Firma J.P. Karthaus, Haarlem + 10 andere. -

verkocht € 180.00
kavel: 25
Bouwplaten en diverse
-LFS Pépères en permission, bouwplaat Imagerie d'Épinal, ca. 1915 (2x) + 3 andere bouwplaten + 2 scrapbladen met figuren + Zonderlinge belevenissen van de heer Jodocus Azijnman, tweede en derde avontuur, Heerkens, Schaepman, Zwolle Azijn, ca. 1935. Twee prenten + Steinlen. Vier en twintig platen, inleiding Is. Querido, Amsterdam, Vennootschap Letteren Kunst. Map met 23 van 24 platen (plaat 2 ontbreekt), en 2 tekstdelen + 2 losse platen (Limburgsche Maasoever en Door Brabant) van het Twaalfprovinciën spel-

verkocht € 80.00
kavel: 26
Nürnberger Puppen-Stuben Spielbuch
-Nürnberger Spielbücher no. IA. Gerhard Stalling, Oldenburg, ca. 1920. 11 lithografische voorstellingen, waarvan 8 over dubbele pagina, met 44 insteekfiguren waarvan 13 beschadigde.-
€ 700 - € 1200
kavel: 27
[Russische kinderboeken]
-Twee Russische Vertellingen. Verlucht door Elisabeth Ivanovsky. Desclée, de Brouwer & Co, Brugge, ca. 1935 + Van de Raaf die Koetcha heette, uitg. Malysj, Moskou. Tekeningen J. Ratsjov, 1974 - en 6 andere.-

verkocht € 105.00
kavel: 28
[Originele tekeningen] Willy Schermelé (1904-1995). (Winkie en zijn Woudvriendjes.
-Leesboekje voor onze jongeren). Set van 12 originele (maar ongesigneerde) potloodtekeningen voor illustraties uit het boekje, voltooid als kleurengouaches, alle met bladgrootte 29,5 x 20,5 cm., genummerd 4, 5, 6, 9, 12, 14-16, 18, 21, 25 en 27 en enkele met aantekeningen in potlood.-

verkocht € 240.00
kavel: 29
[Originele tekeningen] Jan Rinke (1863-1922). "Jan Rinke's Poppenboek".
-Set van 8 bladen met daarop (soms in lagen) gemonteerd 16 originele (gekleurde) tekeningen van poppen in diverse technieken, de bladen genummerd 24-28, 28a, 29 en 31, elke drager en 6 tekeningen gesigneerd "Jan Rinke" (verschil in signatuur van tekeningen en dragers), 25 x 32,5 cm. (dragers) (hier en daar vlekjes en roestsporen van paperclips).-

verkocht € 110.00
kavel: 30
[Originele tekeningen voor Schenkmans klassieker] "Het leven van Jan Klaassen
-verteld aan de Nederlandsche jeugd." Complete set van de aan J.W.A. Hilverdink (1809-1864) toegeschreven 16 originele tekeningen (van 23, de overige 7 door Bertall) voor de eerste editie van het gelijknamige boek (Amsterdam, G.Th. Bom, 1859), genummerd "N.1" tot "No. 16" en ongenummerd [de titelpagina] en "plaat 1" tot "plaat 15" in pen rechtsboven, elk blad 27,5 x 22 cm.-
€ 700 - € 1400