1-119 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken

veiling / 16 mei 2017
kavel: 31
Vier Friese kinderboekjes, w.o.: (1) Learsum tiidfordrieu for de bern.
-In boekje mei moaye printsjes mei rîmkes der by fen Waling Dykstra. Fraentsjer, E. Ippius Fockens, z.d. (1852), 16 p., met 8 houtsnede illustraties, oorspronkelijk bedrukt draadgebonden omslag, oblong 8vo (omslag smoezelig/ vlekkerig, maar goed exemplaar).-
€ 70 - € 140
kavel: 32
[Liedjes] Lot van 14 diverse Nederlandse, Engelse en Duitse liedboeken,
-ca. 1835-ca. 1930, diverse bindwijzen en formaten.-

verkocht € 70.00
kavel: 33
Lot van 8 geïllustreerde titels, w.o.: (1) Randolph Caldecott's "Graphic" Pictures.
-Londen etc., G. Routledge & Sons etc., 1883, 96 p. (48 éénzijdig bedrukte bladen) met kleurenlithografische illustraties, oorspronkelijk geïllustreerd kartonnen platten met nieuwe linnen rug, oblong folio (platten gebruind/ bekrast en sleets langs randen).-

verkocht € 120.00
kavel: 34
[Klassieke oudheid] Drie werken: (1) Dictionaire abregé de la fable,
-pour l'intelligence des Poëtes, & la connoissance des Tableaux & des Statuës, dont les sujets sont tirez de la Fable. Par. M. [Pierre] Chompré. Seconde edition, Revûë, corrigée & augmentée. Parijs, J. Desaint, 1733, (6),278,(4) p., contemporain half kalfsleer met vergulde en geribde rug (roestvlekjes, bandje met gebruikssporen).-
€ 70 - € 140
kavel: 35
Lot van 11 kinderboekjes, w.o.: (1) Handleiding tot de kennis der meetkunde,
-door J.W. Karsten, te Leeuwarden. Amsterdam, H. van Cittert, 1849, IV,106 p., met 39 afbeeldingen op 2 groot uitslaande, gegraveerde platen, oorspronkelijk bedrukt karton, klein 8vo (papier op rug gespleten).-

verkocht € 80.00
kavel: 36
[Religie] Lot van 6 (zeldzame) werken, w.o.: (1) De arme Lazarus.
-Uit het hoogduitsch. Amsterdam, W. Brave, 1807, (2),196 p., oorspronkelijk bedrukt karton (beschadigd op rug-einden).-

verkocht € 320.00
kavel: 37
Lot van 20 diverse geïllustreerde werken, w.o.: (1) Spreekwoorden in Plaatjes en Rijmpjes.
-Door Bas van der Veer. Gouda, G.B. van Goor zonen, (1915), 2 delen, beide 16 p., oorspronkelijk uniform gedecoreerd karton met linnen rug, met (gerepareerde) stofomslagen, vierkant 8vo.-

verkocht € 230.00
kavel: 38
Lot van 5 werken w.v. 4 Engelstalig: (1) Een kijkje in De Hut van Oom Tom,
-door Tante Marie, voor hare neefjes en nichtjes. Met eene toespraak van de schrijfster H. Beecher Stowe, aan de jeugd. Uit het Engelsch door A.G. Bruinses. Sneek, Van Druten & Bleeker, 1853, X,346,(2) p., met getint lithografische titel en 7 platen, oorspronkelijk blindgestempeld en verguld linnen (iets roestvlekkig van binnen, band vlekkig, met slijtage en verkleurd).-

verkocht € 50.00
kavel: 39
Lot van 6 werken: (1) Arm maar eerlijk, rijk en edelmoedig.
-Toneelstukje voor de lieve jeugd. Tweede Druk. Met plaatjes. Delft, A. van Alphen, z.d. (ca. 1830), 32 p., met 4 handgekleurde houtgesneden platen door W. Bal, contemporain omslag, 16mo (zeer goed exemplaar, zeer zeldzaam).-

verkocht € 110.00
kavel: 40
VERVALLEN-De opvoedinge der meisjes, van den heer Francois de Salignac de la Motthe Fenelo
-(...) Als meede Onderwys voor eene jonge prinsesse, van den heer De La Chetardye; uit het Fransch vertaald, en voorzien met Eene voorreden, over de genoeggelykste en gemakkelykste manier, om jonge Dogters tot het huysbestier bequaam te maken, van Josua van Iperen. Amsterdam, J. Wessing Willemsz., 1771, (4),LII,212,(2) p., met gegraveerd frontispiece door S. Fokke, contemporain gemarmerd kalfsleer met vergulde, geribde rug.-
€ 70 - € 140