1-119 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken

veiling / 16 mei 2017
kavel: 41
Acht 19de-eeuwse werken in 6 blindgestempelde, vergulde bandjes: (1) De gestolen kersen.
-Een toneelspel voor jonge lieden door M. van Heijningen Bosch. Op nieuw uitgegeven en vermeerderd met eenige verhalen en rijmen door J.J.A. Gouverneur. Groningen, R.J. Schierbeek, z.d. (1853), (6),120 p., met 4 handgekleurde, gelithografeerde platen.-

verkocht € 100.00
kavel: 42
Lot van 7 werken: (1) Fulco de minstreel.
-Een historisch verhaal uit den tijd van graaf Jan I voor jongelieden. Door C. Joh. Kieviet. Met platen van Johan Braakensiek. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, z.d. (1892), (4),220 p., met 4 platen, oorspronkelijk geïllustreerd verguld blauw linnen.-
€ 70 - € 140
kavel: 43
[Prentenboeken] Lot van 9 prentenboeken
-Stories from the Arabian Nights. Retold by Lawrence Housman with drawings by Edmond Dulac. Hodder and Stoughton, London, ca. 1910. 245 pp. 4to, in linnen geb. Wat roestvlekkig, zonder s.o. + Rubaiyat of Omar Khayyam. Illustrated by Edmund Dulac. Hodder & Stoughton, ca. 1900. viii, 189 pp. Kl. 4to, in linnen + Peter Pan in Kensington Gardens, J.M. Barrie, Illustrated by Arthur Rackham, Hodder & Stoughton, ca. 1910 - en 5 andere + Her Him Book. Composed by Harry T. Harder, Illustrated by GEO. P. Fayko, Laird & Lee, Chicago, ca. 1900. Met uitsnede door het boek waarin een aan achterzijde bevestigd hoofdje te zien is. -

verkocht € 110.00
kavel: 44
Benjamin Rabier - Le buffon Choisi
-Paris, Librairie Garnier Frères, 1924. 268 pp. In luxe privéband, halfleder met geribde rug met rugvignetten en versiering. Fraai exemplaar.-

verkocht € 240.00
kavel: 46
Lot van 4 werken in 3 banden: (1) Korte geografische oefeningen.
-voor het eerste onderwijs in de kennis der geheele aarde; ten dienste der lagere scholen: door P.J. Prinsen (...). Derde druk. Amsterdam, J. van der Hey, 1822, (4),78,(1) p., met 7 oudtijds handgekleurde, (groot) uitslaande gegraveerde kaarten van de wereld, de Nederlanden, Europa, Azië, Afrika, Amerika en Australië, contemporain half kalfsleer, vergulde rug met marokijnen titelschildje.-

verkocht € 70.00
kavel: 47
[Centsprenten] Twee stuks: (1) "Yge Murks fen Wyrjeterp Bynt syn Luts hjir op it scherp."
-(tekst onder eerste houtsnede). Oudtijds handgekleurde centsprent met 28 houtsnedes, voornamelijk schaats- en ijsscènes, genummerd "N. 39" in rechterbovenhoek en met adres "Drukt by J. de Lange oon 'e Brink to Dimter" [Deventer], tussen 1822 en 1849, bladmaat 42 x 33,5 cm., onder passepartout (vouwen en kleine centrale scheurtjes).-

verkocht € 110.00
kavel: 48
[Miniatuur-theater] Lot kartonnen decorstukken, figuurtjes, boekjes etc.
-Denemarken, ca. 1920-1945, met ca. 30 (opengewerkte) toneeldecors (ca. 32 x 47 cm. of in kleinere, samen te gebruiken onderdelen, sommige beweegbaar) met enkele houten opbouwstukken en een stapeltje crêpepapier voor de opengewerkte decors, origineel (?) kartonnen doosje met 6 binnenbakjes gevuld met enkele tientallen losse kartonnen figuurtjes (grotendeels met gedrukt etiketje op de rug), in te steken in 10 originele draadmetalen stokken (en 3 zelfgemaakte), 12 boekjes met scripts uitgegeven in Kopenhagen (1923-1943 en z.d., alle in meerdere exemplaren, 4 versch. titels) en 3 getypte toneelscripts.-

verkocht € 110.00
kavel: 49
Lot van 6 stuks: (1) Columbus, de ontdekker van Amerika.
-Naar het Engelsch van J.S.C. Abbott. Vertaald door J.H. Geraets Jr. (...). Amsterdam, W. Versluys, 1887, 176 p., met 11 illustraties, oorspronkelijk gedecoreerd en goudgeletterd linnen.-
€ 70 - € 140
kavel: 51
Metamorphosen-Spiel
-Duitsland, ca. 1850. "Dieser Bogen wird aufgeklebt, die einzelnen Theile in den Linien auseinander geschnitten und ducheinander gebraht. Es kommt darauf an, die Figuren wieder richtig zusammenzusehen". Nog onuitgesneden in goede conditie. Met 18 figuren. 37,5 x 30 cm.-

verkocht € 70.00
kavel: 52
Kindertheater
-18 vellen met achtergronden voor Kindertheaters. Met o.a. Indische Tempel, Jos. Schoz im Mainz, ca. 1870 (3x) + Schmiede (3x), [idem] + Chambre burgeoise (4x) - en 8 andere.-
€ 80 - € 120