1-119 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken

veiling / 16 mei 2017
kavel: 53
Kindertheater
-Zauber Höhle/Grotte Enchanté. Jos. Scholz im Mainz, nach entwürfen von C. Beyer, ca. 1870. Complete set van 3 vellen en achtergrondvel. Hierop duivels, doodshoofden etc. Enkele kleine besch. in marge, verder goed - en los vel "Hintergrund Wofschlucht", met duivel, draak, everzwijn en monsters. 33 x 43 cm. -

verkocht € 70.00
kavel: 56
[Geschiedenis] Galerij van beroemde kinderen of voorbeelden voor de jeugd.
-Een leesboek voor kinderen uit den beschaafden stand. Dordrecht, Blussï en Van Braam, 1822. Kl. 8vo, gekartonneerd, compleet met 12 gravures + Levensbeschrijvingen van beroemde kinderen, of voorbeelden voor de jeugd, om te dienen tot een leesboek voor kinderen. A.F.J. Freville, compleet met 4 gravures + 7 andere. Verkocht met alle feilen.-

verkocht € 130.00
kavel: 57
[Geschiedenis] Leerzame prentverzameling;
-een aangenaam boekje, vol plaatjes voor lieve kinderen. Eerste stukje. Rotterdam. T.J. Wijnhoven Hendriksen. [1836]. Kl. 8vo, 82 houtgravures in contemporaine kleuring, 88 nn. pp. De plaatjes met onderstaande rijmende tekst; op de tegenoverliggende pagina's de historische tekst, papiergebonden met kleine imperfecties.-

verkocht € 320.00
kavel: 58
Bilder-Reime für Kleine Kinder
-Wilh. Nitzschke, Stuttgart, ca. 1840. 9 (eenzijdig bedrukte) pp. oblong 8vo, in ill. gekart. bandje. -

verkocht € 80.00
kavel: 59
Nieuw Prenteboekje voor de lieve kleinen
-Met bijgevoegde leeslesjes naar hunnen vatbaarheid. Eerste stukje met 7 plaatjes (handgekleurde houtsneden). Franeker, G. Ypma. 16,5 x 12,5 cm., 16 pp. + Tweede stukje (idem).-

verkocht € 110.00
kavel: 60
Lot van 6 prentenboeken
-Een nieuw aardig Prentenboek als vervolg op het beroemde hoogduitsche kinderwerk "Der Struwwelpeter", bewerking W.P. Razoux, Schiedam, H.A.M. Roelants, 1899. In halflinnen. Mooi exemplaar + De Geschiedenis van Gulzigen Tobias. D.A. Bueno de Mesquita, Venn. Letteren en Kunst, Amsterdam, ca. 1910. 28 pp. In halflinnen. Goed ex. + Nieuwe liedjes en prentjes door Rie Cramer. W. de Haan, Utrecht, ca. 1915. 26 pp., met 12 tipped-in platen + Nieuwe prentjes en versjes (idem) - en 2 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 61
[Struwelpeter]Allerverschrikkelijkste geschiedenis van Pietje Hoogmoedig en Waanwijze Miet
-J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1875. 7 eenzijdig bedrukte pagina's met kleurenlithografie. 13 x 18,5 cm. -

verkocht € 130.00
kavel: 62
Lot van 4 Engelse prentenboeken
-The Cat and the Mouse. Indestructible Pleasure Books with coloured pictures. London, Adden & Co, ca. 1880. 14 pp. Volledig linnen boekje + April Showers. Mabel. Illustrated with 24 pictures in colours by George Lambert. London, Frederick Warne & Co, ca. 1890. 24 pp. Aan rug licht besch., voorts goed + Dolly's Story Book. London and New York. Frederick Warne & Co, 1889. 44 pp. met 10 paginagrote kleurenlithografieën. Los in band - en 1 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 63
[ABC-boeken]
-Alphabetisch Letterkransje. J. L. Muller, Amsterdam, D. Noothoven van Goor. Ca. 1880. Op linnen. Mooi exemplaar. Toegevoegd: A is een Aapje. J. Vlieger Amsterdam, ca. 1890. Oblong. Rug en binnenwerk aan binnenrand gerestaureerd. -

verkocht € 60.00
kavel: 64
J. Schenkman - lot van 3 boekjes
-Weer wat moois voor lieve kleinen door J. Schenkman. Amsterdam, C. Theod. Bom, ca. 1850. Met 24 handgekl. lith. door A. Braakensiek. Klein 8vo, in orig. gelith. bandje. Nummervignet r.b. voorzijde geplakt + Prentenboek. J. Schenkman. Amsterdam, G. Theod. Bom, ca. 1855. (24) pp. Geniet, 8vo. Roestig en los bij nietjes, voorts goed + Prenteboek op moeder's schoot. Amsterdam, G. Theod. Bom, 1852. 16 eenzijdig (handgekleurde) litho's. Band wat verweerd, voorts goed. -

verkocht € 130.00