1-119 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken

veiling / 16 mei 2017
kavel: 65
[ABC] Alphabetisch Letterkransje
-J.F.L. Muller. Amsterdam, Joh. Guykens, 1836. Met 26 chromolithografiëen. 4to, in orig. lith. bandje. Rug besch. en met plakband geplakt, voorts gebruikt maar goed ex. + [idem] in blind gemarmerd bandje. Van dit exemplaar ontbreekt de letter E. Toegevoegd: Het van ouds Gerenommeerde A is een aapje, Leiden, D. Noothoven van Goor, ca. 1870. Matig ex. met gerest. randen en nieuw linnen rug.-

verkocht € 120.00
kavel: 67
[Beweegbare boeken] A.B.C.
-De poes gaat meê; De hond blijft thuis; - Piet, zeî de muis in 't voorhuis! Alphabet voor Kinderen met nieuwe, verrassende prentjes. Versjes van P. Louwerse. Schoonhoven, S. & W.N. van Nooten. 12 pp. en 6 opklapbare lithografische 4-luiken met letters van het alfabet. -

verkocht € 280.00
kavel: 68
Lot van 3: Welke kunstjes Kardoes al deed
-Een geschenk voor lieve Kleinen met gekleurde platen. Amsterdam, J. Vlieger. Titelpagina Amsterdam, J.B.C. Weddepohl, [1873]. 28 pp. met 8 platen. 8vo, in orig. geïll. bandje + De geschiedenis van mijnheer Kardoes en mejufvrouw Muizenschrik. Met 16 gekleurde platen. Vijfde druk, Gouda, G.B. van Goor zonen. 31 pp. (en 16 platen). 8vo, oblong in linnen. Los in band, voorts goed - en De kluchtige Poes en het hondje. Amsterdam, J. Vlieger. J.F.L. Müller. Nederlandsche Prentboeken voor de Jeugd, 9e druk, ca. 1880. 16 pp. met 16 gelith. platen. Aan rug gespleten, voorts goed. -

verkocht € 90.00
kavel: 69
Oost, West, t' huis best
-Poezy en proza voor het opkomend geslacht, L. van den Broek. Met (8) platen. Warmond, H.J.T. Matveld en J.C. Thomasze, ca. 1853. Kl. 4to, in halflinnen.-

verkocht € 70.00
kavel: 70
De zorgvultige opvoeding der pop
-Een geschenk voor deugdzame Meisjes. Met twaalf plaatjes door W.J. KelderMaintz by Joseph Scholz, gedrukt te Nijmegen bij C.A. Vieweg, ca. 1835. 72 pp. Oblong, 8vo. Rug met linnen hersteld, voorts goed ex. + Hoe langer hoe mooijer. Album voor de Jeugd. Haarlem, C. Zwaardemaker, [1857]. 18 pp. Met o.a. fraaie prenten van de hengelaars, kousenbreister, schippersvrouw en mosselrapers. Voor- en achterplat los, binnenblok goed.-

verkocht € 65.00
kavel: 71
Bontekoe Een geschiedkundig tafereel
-voor de Nederlandsche Jeugd. Met platen. 2de druk [Johannes Daane], Amsterdam, G.J.A. Beijerinck, ca. 1835. 72 pp. 8vo. Wat smoezelig ex., plaatjes in goede conditie + Nuttig en leerzaam prentgeschenk ter verkrijging van juiste denkbeelden over velerlei zaken. Voor de Nederlandsche Jeugd en Scholen. Met 32 plaatjes, tweede druk Amsterdam, G. Portielje & Zoon, ca. 1840. Buitenzijde wat verweerd, binnenzijde goed. Met 32 handgekleurde houtsneden en teksten + De Nederlandsche kindervriend in gedichtjes voor de welopgevoede jeugd. Met (6) plaatjes. Amsterdam, Gebr. van Arum, ca. 1840. 8vo, met prof. herstelde rug - en Korte schets van het leven van Alexander den buikspreker. Zutphen, H.C.A. Thieme, 1819. iv, 40 pp. Bandloos als uitgegeven. -

verkocht € 120.00
kavel: 72
Fabelen voor de Nederlandsche jeugd
-uitgegeven door E. Bekker Wed. A. Wolff en A. Deken. Met plaaten. 's Gravenhage, Isaac van Cleef, 1792. 172 pp. Halflinnen met gemarmerd papieren bandje + C.F. Gellerts Fabelen en vertelsels, in Nederduitsche vaerzen gevolgd. Eerste deel. Amsteldam, Erven P. Meijer en G Warnars, 1784. 8vo, 124 pp., met 54 kopergravures - en 's Menschen begin, midden en einde door Petronella Moens en W.H. Warnsinck met platen. Amsterdam, Ten Brink & de Vries, 1824. x, 68 pp. In halfleer. -

verkocht € 60.00
kavel: 73
Reintje van der Schalk
-Markies van Eijerstruiven, Grootmeester van het Kippenhok en Vrijheer van de Druiven. Amsterdam, G. Theod. Bom, 6e verbeterde druk, ca. 1900. Cellotape op rug, voorts goed + Reintje van der Schalk. Rotterdam, D. Bolle, 7de Verbeterde Druk, ca. 1910. Goed ex. -

verkocht € 80.00
kavel: 74
Lot van vijf 19e-eeuwse kinderprentenboeken
-O, hoe lief! Prentjes voor Spelende Kinderen. 11 eenzijdig bedrukte pagina's, met handgekleurde litho's. Rug geschaafd en deels los, voorts goed + Fabelen en gedichtjes voor kinderen met 24 platen. Vijfde druk. Leeuwarden, Hugo Suringar, ca. 1860. 8vo, in rood linnen. 72 pp. Boekblok los in verweerd bandje. Met stempel Inrigting voor doofstommen te Rotterdam + Jongens! Wat zal er gespeeld worden? Handboekje voor knapen bij hunnen onderlinge Oefeningen en Spelen. Met houtsnee-plaatjes en figuren. Leeuwarden, G.T.N. Suringar, 1845. 170, viii,(8) pp. Slordig herbonden in papieren bandje + Almanak voor de Jeugd 1865. Amsterdam, H.J. van Kesteren. 144 pp. Rug ontbr., voorts goed - en 1 andere.-

verkocht € 180.00
kavel: 75
[ABC-boeken] Letterkransje
-gevlochten voor Zoete kinderen, die gaarne leeren. Met 24 plaatjes. Vierde druk, Leyden, P.J. Trap, ca. 1855. 13 eenzijdig bedrukte pagina's, elk met handgekleurde houtsnede per letter als J is een jager, V is een visscher en Y is een ijsslee. Achterzijde voorplat in schrift 'Voor Sint Nicolaas van den lieven Mannes Boekweg'. Aan achterzijde boven en onder kleine ondersteuning met tape, voorts goed + Bloemen en Bladen Letterkransje voor Lieve Kinderen met Platen. Groningen, R.J. Schierbeek, 1847. 24 pp. Gebonden met opgeplakte voorplaat. Aan randen verweerd en nieuw (19e-eeuws) rugje. Kl. 4to. Bijzonder charmant geïllustreerd ABC-boekje waarbij J, Q en X niet werden gebruikt. -

verkocht € 100.00