1-119 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken

veiling / 16 mei 2017
kavel: 76
Vrouwelijke beroepen en bedrijven
-Poezij. Amsterdam, De Jong Klaus & Jansen, ca. 1855. 10 pp. Met om en om tekst en prentje. Beroepen: De schoolhoudster; Nettenbreidster; Groenvrouw; Vischvrouw; Keukenmeid; Werkmeid; Kindermeid en Zwavelstokkenmeid. 8vo, touwgebonden. Vignetje met nummer r.b. voorplat + Zedekundige tafereelen, in kleine gedichtjes voor Kinderen. Derde druk. Rotterdam, T.J. Wijnhoven Hendriksen, 1841. (40) pp. + Prentenboek voor Brave Kinderen VIII. 8 pp. Vignetje op titelp. - en Meisjesvreugde door J.J.A. Goeverneur. Een geschenk aan Hollandsche meisjes, met 6 plaatjes. Sneek, van Druten & Bleeker. 99 pp. Opnieuw in oorspr. linnen band gezet met vernieuwde schutbladen.-

verkocht € 100.00
kavel: 77
Linnen Prentenboek - De geschiedenis van het huisje op het ijs.
- Met gekleurde plaatjes. Alkmaar, P. Kluitman, ca. 1890. 8 pp. met 6 volpagina litho's. -

verkocht € 110.00
kavel: 78
John's beestenspel den geheelen dag voor een ieder te zien tegen 25 cents
-Leiden, D. Noothoven van Goor, 1868. 16 pp. Touwgebonden, 4to. Met om en om een pagina tekst en gekleurde litho van W.H. Freeman. Met Olifant, Giraffe, Beeren, Civetkatten, Rivierpaar, Gorilla-Aap en Serval. -

verkocht € 50.00
kavel: 79
De Luchtballon van Godard en kermisvreugde
-A. Tjaden, Deventer, ca. 1875. 16 pp. Met om en om tekst en lithografische prent. Voorstellingen van luchtballon (3x), beer, doedelzak e.a.-

verkocht € 80.00
kavel: 80
Feestgeschenk van Mr. Hieronymus van Alphen aan de Nederlandsche Jeugd
-Eerste deel. Utrecht, J.G. van Terveen & Zoon, 1872. Met 12 volpag. lithografieën + Tweede serie (idem) + Prentenboek. 20 pp. Auteur en uitgever onbek., ca. 1875.-

verkocht € 75.00
kavel: 81
[Struwelpeter] Ondeugende Kinderen
-Een vermakelijk Prentenboek met rijmen van J.J.A. Goeverneur. Eerste drukje. 5e druk. Sneek, J.F. van Druten. 15 pp. Voor- en achterplat los en aan randen gebrokkeld, titelp. los + Stoute kinderen voor zoete kinderen, geteekend en berijmd. J. Noweb (=J. Browne) Rotterdam, H. Nijgh, ca. 1860. 25 eenzijdig bedrukte pagina's met handgekleurde litho's. Exemplaar zonder voorplat. -

verkocht € 85.00
kavel: 82
[Th. van Hoytema] Twee Hanen.
-H.C. Andersen. Amsterdam, C.M. van Gogh, 1898, (2) p., 20 gelithogr. platen door Th. van Hoytema, gebonden als blokboek in orig. halflinnen, oblong quarto.-

verkocht € 110.00
kavel: 83
[Sinterklaas] Sint. Nicolaas
-No 912, ca. 1920. 10 pp. Ex. met gebruikssporen + St. Nicolaas. Ca. 1935. 10 pp. 4to, geniet. Openingszin: "Dagen tevoren hadden Ans, Henk en Jan hun klompjes onder de schoorsteen gezet (...)". Mooi ex. + Sint Nicolaas. Ca. 1930. Geniet, 4to. Met openingszin: "Het jaar liep ten einde, 't was vandaag 5 December, dus Sint Nicolaas zou komen!" Mooi ex. -

verkocht € 180.00
kavel: 84
Lot van 7, w.o.: Een uur van nuttige uitspanning
-Met 8 plaatjes. Arnhem, J. Bouwman, ca. 1840. 8vo + Op het water en op het land. Met gekleurde plaatjes. Leiden, D. Noothoven van Goor, ca. 1875 + Kijkjes in de Wereld voor het kleine volkje met gekleurde plaatjes. Leyden, D. Noothoven van Goor, ca. 1875 + De neven. Een kerstverhaal voor kinderen door E. Gerdes. Met een gekleurd plaatje. Amsterdam, H. de Hoogh. 32 pp. - en 3 andere.-

verkocht € 220.00
kavel: 85
[ABC] Nieuw Prenten AB Boek voor brave Kinderen
-Issum, Mühlen & Leendertz, ca. 1858. 16 pp. met 8 kleurenlithografieën. 16 x 10,5 cm. Aan rug deels open, verder goed ex. -

verkocht € 80.00