1-119 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken

veiling / 16 mei 2017
kavel: 86
[ABC] Godsdienstig ABC
-In een verloren oogenblik vervaardigd, door F.H. Greb en A. van der Hoop Jr's zoon. Leiden, D. Noothoven van Goor. 12 pp. Koordgebonden. 16 x 10 cm. -

verkocht € 360.00
kavel: 87
[Zeer zeldzaam schoolboekje] Gulliver's voyage to Lilliput. Gulliver's reis naar Lilliput,
-ten dienste van kinderen, die de Engelsche taal leeren; met eene verklaring der meeste woorden en der moeijelijkste uitdrukkingen aan den voet van elke bladzijde, Door D. Bomhoff, hz. Zutphen, H.C.A. Thieme, 1829, (4),122 p., contemporain omslag, klein 8vo.-

verkocht € 340.00
kavel: 88
[Genoveva] Zeer bijzondere verzameling van 7 verschillende (zeer zeldzame) edities
-(1) Genoveva in het Bosch, naar het Fransch van Mevrouw Mallès de Beaulieu. Dordrecht, J. Zender, z.d. (ca. 1820), VIII,120 p., met 4 gelithografeerde platen, oorspronkelijk bedrukt omslag, vierkant klein 8vo (iets roestvlekkig, omslag verbleekt maar een uitzonderlijk goed exemplaar).-

verkocht € 240.00
kavel: 89
[Cartouche] Twee zeer zeldzame edities: (1) 't Leven van den waareld-berugten kapitein,
-der moordenaren. Louis Dominique de Cartouche (...). Uit het Fransch vertaald. De Tiende druk (...). Amsterdam, gedrukt voor A. Goejet, 1787, (4),117 p., met 10 houtsnede platen volgens bindersindex, contemporain karton.-

verkocht € 100.00
kavel: 90
[Reynaard de Vos] Jeu des Poules et du Renard
-Basset, uitgave Saussine, Paris, ca. 1900. Oorlogs-spel variant met 13 kippen en vos. Met 8 oorspronkelijke kippen en 5 (+1 extra) vervangende metalen vogels (haan, kip en eend) uit dezelfde tijd. In gelith. doos met afbeelding van Reynaard, boer met knuppel en argeloze kippen. -
€ 70 - € 120
kavel: 91
Olijk Oud Wijfje met haar Tra-la-la-la
-'s Gravenhage, gebrs. Belinfante, ca. 1866. Vormboek met uitsnede bij het hoofd van het oude vrouwtje. Halflinnen, 8 pp. -

verkocht € 260.00
kavel: 92
Het boek der Luchtschepen
-Utrecht, W. de Haan, 1909. Oblong, 14 pp. Gelithografeerd kinderprentenboek. 10 pagina's zw.-w., 4 in kleur. Mooi exemplaar.-

verkocht € 75.00
kavel: 93
Drie titels: (1) Gullivers reizen naar Liliput en andere vreemde landen.
-Door Jonathan Swift, Voor de jeugd bewerkt door J.J.A. Gouverneur. Met 6 gekleurde platen naar aquarellen van C. Offterdinger. Leiden, D. Noothoven van Goor, z.d. (1872), (4).131 p., met 6 gekleurde en getinte lithografische platen, oorspronkelijk goudgeletterd blindgestempeld linnen, groot 8vo.-
€ 70 - € 140
kavel: 94
[Struwelpeter] Neues Struwwelpeterbuch in vierundzwanzig hübschen Bildern
-und drolligen Geschichten. Zur Unterhaltung und Warnung für Kleine Kinder. Wesel, Druck und Verlag von J. Bagel, ca. 1850. 8vo. 24 pp. -

verkocht € 800.00
kavel: 95
Arlekijn, in 16 afbeeldingen met toepasselijke versjes
-no 6. Uitgever en auteur onbekend, ca. 1860. Elke pagina een handgekleurde houtsnede met versje eronder. 16 pp. 8vo. -

verkocht € 200.00